Górski Runmageddon w Myślenicach

Piekielnie ciężki Runmageddon w Myślenicach śrubuje rekord frekwencji!. W weekend w Myślenicach po raz pierwszy w Małopolsce odbyły się zawody z cyklu Runmageddon, ekstremalnego biegu przeszkodowego.

W sobotę, podczas imprezy w formule Górski Rekrut rozegranym na 6 kilometrowej trasie z 30 przeszkodami dominowali zwycięzcy poprzednich edycji – Grzegorz Szczechla i Magdalena Szulc. W niedzielę najtrudniejszy ekstremalny półmaraton w Europie, czyli górski Runmageddon Hardcore Beskidy zwyciężył Robert Bandosz, który na pokonanie 21 kilometrowej trasy z ponad 70 przeszkodami potrzebował 3 godzin i 42 minut.

Ola Bulanowska (24)

Wśród kobiet ponownie bezkonkurencyjna była niezniszczalna Magdalena Szulc meldując się na mecie po 4 godzinach i 31 minutach. W myślenickich imprezach Runmageddonu wystartowało łącznie blisko 1900 osób, co oznacza, że padł rekord frekwencji w edycji weekendowej!

Ola Bulanowska (29)

Spełniły się zapowiedzi organizatorów weekendowych biegów ekstremalnych w Myślenicach, którzy obiecywali, że będzie to najtrudniejsza edycja Runmageddonu z dotychczasowych. Pomogły w tym naturalne ukształtowanie terenu, na którym wyznaczono trasy biegów oraz pomysłowość zespołu budującego tor przeszkód.

Ola Bulanowska (4)

Oprócz znanych z poprzednich edycji zasieków, tuneli czy lin pojawiła się m.in. zmodyfikowana 3 metrowa ściana z częściowo ruchomych bali oraz intrygująca  bariera złożona z rowerów. Prawdziwą furorę robiła błotna ślizgawka, czyli około 30-metrowy zjazd zakończony efektownym lądowaniem w głębokim bajorze.

Ola Bulanowska (31)

Na trasie nie brakowało podmokłych terenów, oraz stromych odcinków trasy w trudno dostępnym górzystym terenie. Część toru wyznaczono wzdłuż rzeki Raby.

Ola Bulanowska (11)

Grozę wśród zawodników natomiast budziła przeszkoda, której pokonanie wymagało pełnego zanurzenia w kontenerze wypełnionym lodem oraz wodą o temperaturze kilku stopni Celsjusza.

Ola Bulanowska (49)

Tradycyjnie dostępu do mety obu biegów bronili gracze futbolu amerykańskiego, w sobotę zawodnicy BRYL Highlander Beskidy, a w niedzielę KFA Tigers Kraków.

Ola Bulanowska (64)

O skali trudności górskiej edycji Runmageddonu Rekrut świadczą najlepiej czasy uzyskane przez zwycięzców, którzy wygrali również tegoroczne zawody w wersji Rekrut rozegrane w kwietniu w Sopocie. W Myślenicach Grzegorz Szczechla potrzebował aż 20 minut więcej, aby pokonać 6 kilometrową trasę z ponad 30 przeszkodami i na mecie zjawił się po 55 minutach. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku najszybszej wśród kobiet Magdaleny Szulc, która w Sopocie zwyciężyła z czasem 48:10, a w sobotę ukończyła zawody na tym samym dystansie z wynikiem 01:14:23.

Ola Bulanowska (66)

Uczestnicy sobotnich zmagań z przeszkodami do mety docierali bardzo zmęczeni, kompletnie ubłoceni, ale szczęśliwi z realizacji podjętego wyzwania. Wśród nich znajdowała się również była wicemiss Polonia Ilona Felicjańska, która uczciła w ten sposób swoje 42. urodziny. W ciągu niespełna miesiąca ukończyła tym samym swój drugi Runmageddon. Wcześniej w Warszawie zaliczyła debiut w zawodach w formmule Classic rozgrywanych na dwukrotnie dłuższym dystansie. Bieg w formule Górski Rekrut ukończyło 1339 zawodników.

Ola Bulanowska (17)

W niedzielę na starcie edycji Runmageddonu Hardcore Beskidy stanęło ponad 500 najtwardszych zawodników, którzy stawili czoła 21 kilometrowej trasie z 70 przeszkodami sztucznymi i naturalnymi. Warunki na trasie były piekielnie trudne, pokonywana była trasa sobotniego Rekruta oraz dodatkowe odcinki toru zbudowane specjalnie na potrzeby górskiego półmaratonu.

Ola Bulanowska (55)

W zabezpieczeniu trasy wsparcia organizatorom udzielili ratownicy GOPR! Na najtwardszych z twardych, zamiast worków z piaskiem czekały worki z kamieniami, liczne strome podbiegi m.in. pod Górę Chełm oraz wiele przeszkód przygotowanych w myśl zasady: im trudniej, tym lepiej!

Ola Bulanowska (39)

Biorąc pod uwagę długość dystansu oraz zagęszczenie przeszkód na trasie myślenicki Runmageddon Hardcore był najbardziej wymagającym ekstremalnym biegiem przeszkodowym w Europie.  Potwierdzają to wyniki osiągnięte przez zwycięzców tej edycji – Roberta Bandosza (3:42:51) i Magdalenę Szulc (4:31:12). Czasy najszybszych  zawodników listopadowej edycji Runmageddon Hardcore, która odbyła się w trzaskającym mrozie na Torze Służewiec były średnio o prawie 2 godziny lepsze! Ostatecznie do mety myślenickiego półmaratonu dotarło 504 z 545 startujących biegaczy, a najwolniejsi spędzili na trasie nawet ponad 8 godzin!

Ola Bulanowska (70)

Po weekendowych zawodach w Myślenicach powiększyło się grono posiadaczy tytułu Runmageddon Weteran, który przysługuje tym, którzy ukończyli każdą wersję Runmageddonu w sezonie, czyli Hardcore, Classic i Rekrut.

„Przed każdym Runamgeddonem zapowiadamy, że będzie piekło i staramy się, aby fani ekstremalnego biegania docenili naszą pomysłowość i bezkompromisowość w budowaniu trasy. Tym razem jednak przeszliśmy samych siebie! Już sobotnie zawody w formule Górski Rekrut pokazały, jak wysoko postawiliśmy poprzeczkę zawodnikom. Była krew, był pot i były łzy oraz oczywiście dobra zabawa! Niedzielnym Górskim Hardcorem po prostu rozwaliliśmy konstrukcję! Jestem pewien, że tak trudnego biegu z przeszkodami jeszcze nikt  w Europie nie zorganizował. Trasa była piekielnie wymagająca i szybko weryfikowała nawet największych twardzieli. Ale właśnie tego oczekują od nas zawodnicy i tym wyróżnia się Runmageddon wśród innych biegów przeszkodowych w Polsce i w Europie. Spragnionych ekstremalnych wrażeń już dzisiaj zapraszam do Zabrza, gdzie pod koniec czerwca na hałdach kopalni KWK Sośnica-Makoszowy odbędzie się Runmageddon Silesia!” – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Ola Bulanowska (69)

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej niedzielnego Runmageddonu Hardcore zajęła ekipa Bestfitowcy, w sobotnim Rekrucie zespół „Trenuj z nami”.
Imprezy Runmageddonu w 2015 roku rozgrywane są pod nazwą Liga Runmageddonu.  Cykl składa się z jedenastu edycji zróżnicowanych poziomem trudności i typem trasy. Ostatnim biegiem, podsumowującym cały rok zmagań, będzie Finał Runmageddonu. Będą w nim mogli wystąpić wyłącznie zawodnicy, którzy we wcześniejszych edycjach zdobyli co najmniej 5 punktów. Na koniec roku najtwardszego zawodnika i zawodniczkę wyłoni Finał Runmageddonu.

Zapisy na najbliższe zawody Runmageddonu i na inne edycje trwają na stronie https://www.runmageddon.pl/

Link do filmu z Górskiego Runmageddonu Rekrut:

https://www.dropbox.com/s/pse44nztdtw50k8/Runmageddon%20Rekrut%20-%20film.mp4?dl=0

Link do wyników Górskiego Runmageddonu Rekrut:

http://domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1525

Link do wyników Runmageddon Harcore Beskidy:

http://domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1532

baner

O biegu Runmageddon:

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy jest m.in. działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.
Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

Marcin Dulnik Agencja In Fact PR
Rzecznik prasowy Runmageddon

zdjęcia: Ola Bulanowska

Post navigation

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te