I Bieg Górski w Zieleńcu za nami!

W minioną sobotę, 23 sierpnia 2014, odbył się I Bieg Górski w Zieleńcu o randze Mistrzostw Dolnego Śląska w Biegach Górskich stylem anglosaskim.

Mimo, iż warunki atmosferyczne w dniu startu sprzyjały zawodnikom – było słonecznie z niewielkim zachmurzeniem, temp. 18-21 stopni C, to niestety, minione ulewne deszcze nie były już tak łaskawe dla trasy zawodów.

zieleniec baner

Rywalizacja na zaplanowanej pętli liczącej 5 km z różnicą wzniesień +/- 148 m, ze względu na trudny, niezwykle błotnisty teren została skrócona do długości 4,2 km.

Kobiety miały do pokonania jedną pętlę, natomiast mężczyźni rywalizowali na trasie dwukrotnie dłuższej (dwie pętle).

Zieleniec 2

Bieg odbył się z podziałem na kategorie open kobiet i open mężczyzn. Chęć udziału w zawodach zgłosiły 72 osoby, lecz ostatecznie bieg ukończyło 47 osób (13 kobiet i 34 mężczyzn).

Zieleniec 1

Zwyciężył Adam Nowicki reprezentujący 12 DZ Szczecin z czasem 33 min i 21 sek, wyprzedzając zaledwie o 2 sekundy swojego klubowego kolegę Artura Olejarza (33,23). Na miejscu  trzecim, również z niewielką stratą do poprzednika, uplasował się zawodnik KB Tupot Ustka – Mariusz Borychowski (33,31).

Zieleniec men

Wśród kobiet rywalizujących na dystansie 4,2 km, zwyciężyła Dorota Silarska – Wosiek TEAM Wrocław  z wynikiem 18 min i 58 sek. Druga na mecie zameldowała się Natalia Grzebisz z Siedlec (19,59), a na miejscu trzecim Marta Góźdź – ULKS Bystrzyca Kłodzka (20,21).

Zieleniec kobiety

Jury zawodów:

Lucjan Morajda – Delegat techniczny PZLA
Robert Kasica – Sędzia główny
Grzegorz  Szczygieł -Sędzia rozjemca

Organizatorzy imprezy:

Stowarzyszenie Zieleniec, Centrum Śnieżnik Międzygórze oraz Ośrodek Ski&Spa Zieleniec.

Zieleniec 3

Delegat techniczny PZLA
Lucjan Morajda

-> Wyniki kobiet <-

-> Wyniki mężczyzn <-

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te