Długosz 7 w Mountain Run Kitzbühel

Kitzbüheler Horn (pisane również Kitzbühler Horn)  o wysokości 1996m, jest jedną z najważniejszych gór w Alpach Kitzbühel w Tyrolu, Austria, którego wschodnia flanka leży niedaleko ośrodka narciarskiego w Kitzbühel. Na szczycie zbudowano 102 metrową wieżę telewizyjną, należącą do ORF, znaną jako Kitzbüheler Horn Transmission Tower.

Horn Długosz 4

W niedzielę, 24 sierpnia 2014 roku, Andrzej Długosz (Alphawoolf Polska) zajął wysokie 7 miejsce w stawce 600 biegaczy biorących udział w 36. Międzynarodowym Biegu Górskim na szczyt góry Horn (1996 m.).
Zawodnicy na dystansie 12,9 kilometra mieli do pokonania 1324m przewyższenia pomiędzy startem i metą, co stanowi aż 20 % nachylenia!.

Horn Długosz 2

Bieg rozpoczynało stosunkowo łatwe 3,5 kilometra, po których nachylenie trasy ostro wzrastało o 16%.
Długosz przez blisko połowę dystansu utrzymywał się na prowadzeniu, ale podobnie jak w poprzednim biegu w Norwegii, w drugiej części osłabł, pozwalając na ucieczkę zawodnika z Afryki (biegacze z Kenii połowę roku spędzają w Austrii).

Horn Długosz 3

Zwyciężył Wangari Francis, Muigai z Kenii – run2gether Austria z wynikiem  1:00:26,3. Na miejscu drugim uplasował się kolejny reprezentant Kenii – Kosgei Toroitich, Isaac – run2gether Austria z czasem 1:01:14,9. Pierwszą trójkę na mecie zamykał Simpson Robbie – Scotish NR-Team z rezultatem 1:02:11,4.

Ostatecznie Andrzej Długosz wywalczył 7 miejsce z wynikiem 1:06:09,9, wygrywając w swojej kategorii wiekowej.

Horn Długosz 1

Mountain Run Kitzbühel Horn oceniany jest jako jeden z najbardziej wymagających biegów górskich na świecie.

Wyniki zawodów:

http://my3.raceresult.com/details/results.php?lang=de&page=6&eventid=27664&contest=1&name=Ergebnislisten%7CErgebnisliste+MW&format=view#bib25

Relacja:  Damian Żmudziński
foto: Mair Susanne

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te