Coraz bliżej Górski Bieg Niepodległości - BiegiGorskie.pl

Coraz bliżej Górski Bieg Niepodległości

Bieg Niepodległości w Świerkach, w Gminie Nowa Ruda, odbędzie się w tym roku po raz ósmy. Organizatorzy zapraszają zawodniczki i zawodników 11 listopada. Start o godz. 11:00 spod Świetlicy Wiejskiej w Świerkach. Zapisy oczywiście już działają i wciąż można dołączyć do grona tych, którzy na biegowo i sportowo będą świętować Dzień Niepodległości.

Znów pewnie pojawi się tam czołówka polskich biegaczy górskich – rok temu bieg wygrał Piotr Faron, a wśród kobiet najlepsza była Dominika Wiśniewska – Ulfik. Poza nimi bieg ukończyło prawie 400 osób!

Tempo i styl biegu zwycięzców budzi zazdrość, bo trudną trasę po Wzgórzach Włodzickich przebiegli niczym górskie kozice, a te z kolei są również symbolem corocznych nagród wręczanych najlepszym biegom górskim w Polsce. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach zdążył się już znaleźć na podium tej klasyfikacji, co jest bezdyskusyjnym wyrazem uznania wśród górskiej biegowej braci. Impreza ta śmiało idzie więc w ślady Biegu na Wielką Sowę, który od lat jest najlepszym w Polsce biegiem alpejskim i kolekcję Złotych Kozic ma już sporą.

Warto w tym miejscu nadmienić, że coroczna gala i finał Ligi Biegów Górskich odbędą się w tym roku właśnie na terenie Gminy Nowa Nowa Ruda. Uroczystą dekorację zawodników i zawodniczek oraz najlepszych w Polsce biegów poprzedzi 1. Półmaraton Górski „Orzeł”. Na to wydarzenie organizatorzy zapraszają 23 listopada do Sokolca.

Wcześniej jednak 8. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach, 11 listopada. Piękna, widokowa i wymagająca trasa poprowadzona przez Wzgórza Włodzickie gwarantuje wspaniałe widoki i odpowiedni poziom sportowy. 10 km z przewyższeniem 300 m i najwyższym punktem na Górze Włodzickiej to jest właśnie to, co ściąga na tę imprezę coraz więcej biegaczy.

Opłata startowa wciąż wynosi tylko 40 PLN i w takiej wysokości obowiązuje do 15.10.2019. Od 16.10 do 4.11 wpisowe wynosi 50 PLN, a w dniu biegu 60 PLN. Z opłaty startowej zwolnieni są (obok członków UKS Ludwikowice Kłodzkie) mieszkańcy Gmina Nowa Ruda i osoby w wieku powyżej 65 lat.

Link do zapisów:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4719

https://biegajwgorachsowich.pl

https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich/

a dwa tygodnie później 23 listopada koniecznie wpadajcie do Sokolca na Górski Półmaraton Orzeł: https://www.polmaratongorski.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*