Bieg Frassatiego – zapowiedź - BiegiGorskie.pl

Bieg Frassatiego – zapowiedź

Nowa biegowa impreza na Żywiecczyźnie – trudny technicznie bieg połączony z piknikiem rodzinnym, biegami dla dzieci i koncertem Carrantuohill.

Jeśli szukasz wymagającego technicznie półmaratonu górskiego w połowie czerwca lub jeśli zależy ci na imprezie biegowej, na której nie będzie nudzić się również niebiegająca część rodziny to warto zwrócić uwagę na Górski Bieg Frassatiego w Międzybrodziu Bialskim – imprezę zorganizowaną w miejscu oddalonym tylko kwadrans drogi samochodem od Bielska-Białej. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2019 r., a zapisy rozpoczną się 1 grudnia 2018 r.

Organizatorzy przygotowują dla biegaczy trasę o długości około 21,8 km i sumie przewyższeń 1120 m, zakończoną długim, 4-kilometrowym, wymagającym technicznie zbiegiem z Czupla do położonego nad brzegiem malowniczego jeziora Międzybrodzia.

Jednak górski półmaraton to nie jedyna atrakcja przygotowana dla tych, którzy zdecydują się spędzić ten dzień w Międzybrodziu Bialskim.

W czasie trwania biegu nad jeziorem Międzybrodzkim – w strefie start/meta – trwać będzie piknik rodzinny. Na rodziny i przyjaciół biegaczy czekać będą m.in. biegi dla dzieci, konkursy, spotkania z podróżnikami, prezentacje z zakresu pierwszej pomocy, strefa gastronomiczna, strefa expo, dobra muzyka i inne atrakcje.

Natomiast po zakończeniu biegu i dekoracji zwycięzców dla wszystkich zagra Carrantuohill – jeden z najlepszych w Europie zespołów tworzących dynamiczną i energetyczną muzykę irlandzką.


Bieg będzie klasyfikowany w ramach Ligi Biegów Górskich Dare2B.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie:

www.biegfrassatiego.gosc.pl i fanpage’u fejsbukowym biegu :
www.facebook.com/BiegFrassatiego

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*