II edycja GUR już w najbliższy weekend!

16 i 17 września odbędzie się kolejna edycja zawodów biegowych Garmin Ultra Race. Na listach startowych znajdują się nazwiska ponad 1100 zawodników, w tym jedni z najlepszych, polskich biegaczy ultra, między innymi: Bartosza Gorczycy, Ewy Majer czy Martyny Kantor. Różnorodność dystansów oraz wysoki poziom sportowej rywalizacji sprawiają, że Garmin Ultra Race to zawody niezwykle atrakcyjne dla zawodników oraz dla kibiców.

Garmin Ultra Race 2017 rozpocznie sobotnia rywalizacja na najdłuższym dystansie – 53 km. Zawodnicy pobiegną szlakami Parku Narodowego Gór Stołowych, w stronę Wodospadu Pośny, a następnie miną między innymi miejscowości Batorów, Duszniki Zdrój, Jerzykowice Wielkie i Kudowę Zdrój. Przebiegną w pobliżu malowniczych Błędnych Skał i kultowego schroniska Pasterka. Kolejny raz bieg na dystansie 53 km jest biegiem kwalifikacyjnym do Ultra Trail du Mont Blanc – jednego z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie. Wszyscy, którzy ukończą zawody w limicie 10 godzin zgarną 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB. Dodatkowo na najdłuższym dystansie odbędą się Mistrzostwa Blogerów i Dziennikarzy.

fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl

W niedzielę obędą się zawody na krótszych dystansach: 9 km i 24 km oraz zawody biegowe dla dzieci z cyklu Garmin Ultra Kids. Najmłodsi również będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Zawodnicy, którzy wybiorą krótsze dystanse również pobiegną w stronę Wodospadu Pośny. Ci, którzy wybiorą 9 km pobiegną pętlą poprowadzoną w okolicach miejscowości Radków i będą mieli 2-godzinny limit, natomiast biegacze na dystansie 24 km przebiegną przez miejscowość Karłów i u stóp Ostrej Góry. Na pokonanie tej trasy organizatorzy przewidzieli pięciogodzinny limit czasowy. Przebieg poszczególnych tras nie zmienił się w porównaniu do roku ubiegłego, tak więc zawodnicy, którzy ponownie wystartują w Radkowie, będą mogli porównać swoje zeszłoroczne czasy.

„Garmin Ultra Race to mnogość dystansów dla dorosłych i dla dzieci, co sprawia, że impreza jest świętem biegów górskich. Malownicze trasy, poprowadzone szlakami Parku Narodowego Gór Stołowych, to niezaprzeczalny atut imprezy. Centrum zawodów zlokalizowane będzie nad Zalewem w Radkowie, gdzie usytuowane będą start oraz meta. Będzie to z pewnością atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla zawodników oraz dla kibiców, którzy będą mogli wszystko obserwować w jednym miejscu. Na wszystkich, którzy przybędą w ten weekend do Radkowa czekać będzie również nasza strefa EXPO” – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Podobnie, jak podczas zeszłorocznych zawodów, również w tym roku w ramach Garmin Ultra Race 2017 prowadzona będzie akcja #królGUR. Każdy zawodnik, który ukończy bieg zyska miano „Króla GUR” i wraz z berłem oraz koroną, zasiądzie na tronie, by móc się sfotografować na tle Gór Stołowych!

To już ostatni moment, aby zapisać się na zawody. Żeby wziąć udział w Garmin Ultra Race oraz Garmin Ultra Kids wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie www.ultrarace.pl

Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu imprezy na Facebooku www.facebook.com/ultraracepl/

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te