DRA – nowa formuła na scenie ultra

Latem tego roku będzie miało miejsce jedno z ciekawszych wydarzeń roku dla miłośników górskich biegów ultra. Między 18 a 20 lipca, w ciągu trzech dni, do pokonania będzie ponad 100 kilometrów, z przewyższeniami 4500 metrów. A wszystko to na trasie trzech krajów w Dynafit Run Adventure.

Czym jest DRA ?

DRA – tak w skrócie nazywany Dynafit Run Adventure, to trzy etapowy ultramaraton, który zostanie poprowadzony szlakami Beskidu Żywieckiego i Śląskiego w lipcu 2014. Każdy z etapów to wyzwanie pokonania kilkudziesięciu kilometrów. Różnica wysokości na całej trasie wynosi około 4500 m. Zapowiada to całkiem solidną trasę i zmagania.

dra1

Do tej pory na polskiej scenie ultrabiegów nie było takiej formuły rozgrywanych zawodów. Organizatorzy biorą przykład z europejskich imprez. Od lat na terenie Niemiec, Austrii i Włoch rozgrywany jest Gore-Tex Transalpine-Run – ośmio-etapowy wyścig w parach, o łącznej długości trasy 260-320 km. Grzegorz Golonko, który jest organizatorem Dynafit Run Adventure, nie wyklucza, że przykładem zagranicznych biegów, BRA również rozrośnie się w przyszłości o kolejne etapy.

dra3

Co w tym szczególnego?

Trzy dni. Trzy etapy i trzy kraje. Już samo to sprawia, że bieg jest niekonwencjonalny. Dodatkowo, na każdym z etapów, znajdować się będzie charakterystyczny beskidzki szczyt.

Pierwszy etap będzie prowadzić przez Stożek Wielki – szczyt w Paśmie Czantorii. Do pokonania będzie około 37, a najwyższy punkt położony jest 979 m nad poziomem morza.

dracz1

Drugi etap będzie wiódł przez Wielką Raczę (1236 m n.p.m.). Tym razem do zaliczenia będzie 31,5 km.

dracz2

Trzeci – ostatni etap – będzie najdłuższy – do pokonania 44 km, w tym wspinanie się na Skrzyczne, będące na 1257 m n.p.m.

dracz3

To nie koniec atrakcji. Oprócz standardowej trasy zwanej TROPHY , której łączna długość będzie wynosiła około 110km, przygotowana została również trasa CHALLENGE, mająca około 58 km, z łącznym przewyższeniem bliskim 2300 metrów.

dra2

Gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał, wahał i nie był pewien, to niech wie, że na trasie pojawić mają się takie osobistości ze świata ultra biegów, jak: Marcin Świerc i Justyna Frączek (czołowi polscy ultrabiegacze), Justyna  Żyszkowska (organizatorka Biegu Ultra Granią Tatr), Agnieszka Korpal (organizatorka Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego), Agnieszka Łęcka (zwyciężczyni ubiegłorocznego Maratonu Bieszczadzkiego).

Organizatorzy liczą na liczną frekwencję i – przede wszystkim – świetną zabawę, która zapoczątkuje rozwój etapowych ultrabiegów w Polsce.

Podstawowe informacje

Baza zawodów: Istebna Zaolzie

Termin: 18-20 lipca 2014 r.

Trasy:
– TROPHY – 3-etapowa trasa o łącznej długości ok. 110 km i przybliżonej różnicy poziomów 4500 m
– CHALLENGE – 3-etapowa trasa o łącznej długości ok. 58 km i przybliżonej różnicy poziomów 2300 m

Opłata startowa: od 200 do 500 zł – w zależności od wyboru trasy (TROPHY lub CHALLENGE) oraz terminu zgłoszenia

Punkty odżywcze: min. 3 punkty z napojami i przekąskami na każdym etapie wyścigu

Zapraszamy na strony imprezy http://www.runadventure.pl/, gdzie można odnaleźć szczegółowe informacje o poszczególnych etapach, mapy z trasami i przewyższeniami, regulamin, a bieżące aktualności śledzić można na fanpagu Dynafit Run Adventure 2014: https://www.facebook.com/events/575713232513941/

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te