Crossowe GP Jury – 4 Pory Roku – Jesień

Aż trudno uwierzyć, że już nadeszła jesień, a wraz z nią finałowy bieg z cyklu Crossowe Grand Prix Jury. Finał odbędzie się dnia 19.10.2014 w Zawierciu i jak na finał przystało zapowiada się bardzo ciekawie. Ze względu na lokalizację edycji jesiennej, trasy biegu mają trochę bardziej miejski charakter niż poprzednie edycje.

Jura2

Do wyboru mamy dwie trasy: najkrótsza o długości ok. 6 km dla biegu i marszu Nordic Walking oraz trasa o długości ok. 9 km tylko dla biegu. Prowadzą one przez piękne zawierciańskie parki po pętli o długości około 3 kilometrów.

Jura krótka

Trasa po pętli ok. 3km (bieg dystans 6km i 9km i Nordic Walking dystans 6km)

Najdłuższa trasa (ok. 25 km), choć rozpoczyna się w samym Zawierciu, to jednak tradycyjnie odkrywa przed nami piękne widoki Jury i wiedzie nas aż do Okiennika Wielkiego w Skarżycach i z powrotem do Zawiercia.

Jura trasa

Trasa ok. 25km (tylko bieg) – Wariant A i B.

Jura4

Okiennik Wielki to grupa skał wapiennych ze skałą z „oknem” o wymiarach ok. 5 x 7 m. Poniżej okna znajduje się jaskinia, w której odkryto narzędzia z okresu środkowego paleolitu (GRUPA PALEO – nasze dziedzictwo).

Jura okno

Start i meta każdego biegu oraz marszu Nordic Walking znajduje się na stadionie w Zawierciu. Tutaj też będzie wiele dodatkowych atrakcji. Dla wszystkich zawodników, OSiR wraz z GRUPĄ PALEO i partnerami przygotowali dodatkowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Wszyscy zawodnicy będą mogli skorzystać z masaży przed lub po biegu, które w poprzedniej edycji cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy zawodnik otrzymuje medal do kolekcji, a także podstawkę na kolekcję 4 medali.

Jura medale

W odpowiedzi na sugestie uczestników poprzednich edycji biegów przygotowaliśmy zajęcia specjalnie dla dzieci. Wśród atrakcji bieg dla dzieci na terenie stadionu, a profesjonalna firma Stacja Animacja zapewni gry i zabawy dla naszych milusińskich. Będą balonowe kreacje, zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne z budowaniem jurajskich zamków, a dla zwycięzców konkursów przewidziane są nagrody. Nie zapomnieliśmy o kibicach – w podziękowaniu za gorące dopingowanie zawodnikom kibice dostaną gorący posiłek.

Serdecznie zapraszamy na bieg do Zawiercia!.

Jura1

Zapisy tylko elektronicznie do 15 października na stronie: www.jurarunning.com

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te