Cross PGE Energia Odnawialna - BiegiGorskie.pl

Cross PGE Energia Odnawialna

IV Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk w Polańczyku. Dodatkową atrakcją będzie lot balonem nad Jeziorem Solińskim oraz kino pod gwiazdami

Już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia na malowniczej Wyspie Energetyk w Polańczyku odbędzie się IV Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna oraz Nordic Walking. Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na pomoc dla Dawida Radziejewskiego, wicemistrza świata i mistrza Polski w nordic walking z 2009 roku. Swój udział w zawodach zapowiedzieli m.in. aktualny wicemistrz Polski w Biegu Alpejskim Sylwester Lepiarz, czwarty w tej konkurencji Piotr Jaśtal oraz srebrna medalistka Mistrzostw Polski do lat 20 Monika Węgrzyn.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali liczne, również pozasportowe atrakcje. Będzie m.in.: plenerowe kino pod gwiazdami, pokaz balonowy z możliwością lotu nad Jeziorem Solińskim oraz spotkanie autorskie z Izabelą Zatorską, legenda polskich biegów górskich, multimedalistką Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, bohaterką książki „Gambate” oraz ambasadorką Crossu.

To będą już czwarte charytatywne zawody biegowe współorganizowane przez PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. Trzy lata temu uczestnicy imprezy startowali, by wesprzeć w leczeniu Tomasza Brzeskiego, biegacza górskiego, triathlonisty, narciarza i kolarza, który podczas jednych z zawodów uległ poważnemu wypadkowi. Rok później pomoc była adresowana do Basi, dziewczynki, która od lat zmaga się z chorobą i stale potrzebuje wsparcia finansowego na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Pieniądze z ostatniej edycji zawodów trafiły do Kamila z Krosna, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Tym razem pomocy potrzebuje Dawid Radziejewski, wybitny sportowiec, plastyk, ceniony przewodnik górski. Jesienią zeszłego roku, w wyniku w wyniku nieszczęśliwego wypadku samochodowego doznał licznych obrażeń. Zebrane podczas zawodów pieniądze pomogą w jego rehabilitacji.

Cross na Wyspie Energetyka to jedyny w swoim rodzaju bieg przełajowy. Trasa, przygotowana przez Izabelę Zatorską, przebiega leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk otoczonej wodami Jeziora Solińskiego. W programie przewidziane są trzy konkurencje: bieg główny na dystansie blisko 10 kilometrów (trzy pętle po ok. 3,2 km), ponad sześciokilometrowy nordic walking oraz bieg dla wczasowiczów (ok. 3,2 km). Na najmłodszych czekają biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne.

Na zawody można zapisywać elektronicznie na stronie: https://timekeeper.pl oraz – o ile będą jeszcze wolne miejsca – w dniu biegu w Biurze Zawodów. Warto to zrobić jak najszybciej. W crossie – ze względu na obostrzenia związane z COVID19 – może wystartować jedynie 150 osób.

Strona zawodów: https://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=851

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*