BUFF 13. Bieg na Wielką Sowę za nami - BiegiGorskie.pl

BUFF 13. Bieg na Wielką Sowę za nami

W minioną niedzielę w Gminie Nowa Ruda odbył się najlepszy i najwyżej oceniany bieg alpejski w Polsce – BUFF 13. Bieg na Wielką Sowę. Prawie 400 osób zdecydowało się na pokonanie trasy wiodącej z Ludwikowic Kłodzkich na najwyższy szczyt Gór Sowich.

W tym roku trasa miała prawie 9 km długości, z przewyższeniem ponad 500 m. Organizatorzy co roku dokonują delikatnych zmian i korekt, dokładając nowe ścieżki lub rezygnując z tych, którymi biegniemy na szczyt od lat. Wszystko po to aby trasa wciąż była atrakcyjna, wciąż stawiała nowe wyzwania i wciąż zaskakiwała.

Od lat mamy też na trasie dwie premie górskie – w tym roku pierwsza z nich znajdowała się na półmetku (Przełęcz Sokola), a druga czekała pod schroniskiem „Orzeł”.

Na pierwszej z nich nagrody finansowe fundowały WZK „Victoria” S.A., a na drugiej firma „Boxmet”. Oczywiście na najlepszych zawodników i zawodniczki oraz zwycięzców czekały nagrody finansowe i rzeczowe, podobnie jak we wszystkich kategoriach wiekowych. Głównym fundatorem tych nagród był tytularny sponsor tegorocznego BNWS – marka Buff. Na trasie czekały dwa punkty odżywcze, a na Wielkiej Sowie bufet – meta i – przede wszystkim – pamiątkowe, upragnione medale.

Wracających ze szczytu zawodników zwoziły z Sokolca autobusy, a na boisku sportowym w Ludwikowicach czekał ciepły posiłek i, tradycyjnie, chleb ze smalcem. Całości dopełniła dekoracja i losowanie nagród.

 Organizatorami BNWS są Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda i wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska.

Poziomowi organizacyjnemu od zawsze towarzyszy na Wielkiej Sowie poziom sportowy. Co roku biegną tu najlepsi polscy zawodnicy, a w niedzielę było oczywiście podobnie. Spodziewano się przede wszystkim walki między Sylwestrem Lepiarzem a Piotrem Jaśtalem i rewanżu za zakończone niedawno Mistrzostwa Polski w biegu alpejskim, na których Lepiarz wywalczył złoto. Na Wielkiej Sowie również okazał się najlepszy, pokonując dystans w znakomitym czasie i w znakomitym stylu. Warto dodać, że nie było to pierwsze zwycięstwo tego zawodnika w BNWS. Jaśtal przybiegł na drugiej pozycji, a trzeci był Patryk Bryłkowski.

W klasyfikacji open kobiet zwyciężyła Anna Ficner, powtarzając swój ubiegłoroczny sukces. Druga była Iwona Wicha, a trzecia Elżbieta Kowalewska.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli zawodnicy teamu Służby Mundurowe (w składzie z Ficner i Jaśtalem), druga pozycja przypadła drużynie GLKS -u Marcinowice, a na trzecim miejscu uplasowali się Mad Runners.

Link do pełnych wyników: https://wyniki.datasport.pl/results3677/

W ramach BUFF 13. Biegu na Wielką Sowę rozegrano również Mistrzostwa Polski Lekarzy w biegach górskich.

To nie koniec biegowych emocji w Górach Sowich i w Gminie Nowa Ruda, bo jesień zapowiada się pod tym względem bardzo ciekawie i intensywnie: 11 listopada w Świerkach, na przepięknej i widokowej trasie poprowadzonej przez Wzgórza Włodzickie odbędzie się jubileuszowy 10. Górski Bieg Niepodległości, a 19 listopada organizatorzy zapraszają do Sokolca na kolejny Półmaraton Górski „Orzeł” oraz finał Ligi Biegów Górskich Attiq.

Zapisy na oba te biegi już trwają:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6881
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6663

Organizatorami biegu są Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich i wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*