Bieg alpejski Kowary –Okraj już 15sierpnia - BiegiGorskie.pl

Bieg alpejski Kowary –Okraj już 15sierpnia

Warto tak zaplanować sobie nadchodzący przedłużony weekend i ewentualne wojaże po Dolnym Śląsku, aby w poniedziałek (15 sierpnia) zameldować się w Kowarach. O 12:30 wystartuje jeden z najbardziej popularnych w regionie biegów alpejskich – bieg Kowary – Okraj. Od kilku lat ta impreza jest częścią cyklu Puchar Sudetów Super Bieg i jest też jedną z okazji do zebrania kolejnych punktów w klasyfikacji generalnej cyklu.

Po biegu w Kowarach odbędzie się jeszcze jeden bieg alpejski Świeradów Run (18 września), a zawody finałowe zaplanowane są na 1 października w Szklarskiej Porębie (Interferie Run – półmaraton i bieg na 10 km).

Trasa najbliższego biegu w ramach Pucharu Sudetów wiedzie z kowarskiej starówki na przełęcz Okraj i kończy się na wysokości 1050 m n.p.m. Na dystansie 10 km zawodnicy pokonują prawie 700 m przewyższenia.

Dość szybko trasa opuszcza brukowane uliczki oraz asfalt i podnóżem Karkonoszy pnie się ku mecie i przełęczy, wykorzystując turystyczne szlaki, stokówki i górskie ścieżki.

Na mecie czekać będą pamiątkowe medale i ciepły posiłek (odbiór posiłku na podstawie kodu QR z numeru startowego)

Wszyscy zawodnicy będą też mogli skorzystać z bezpłatnego transportu w dół, a autobusy będą kursowały w godzinach 13:30 – 14:30.
Ceremonia dekoracji odbędzie się ok. godziny 15:00 w muszli koncertowej przy ulicy Jagiellończyka.

Tam też znajdować się będzie biuro zawodów, czynne w przeddzień biegu od 17:00 do 19:00 (po zakończeniu Bike Maratonu) i w dniu biegu od 9:00.

Biegaczy przybywających do Kowar niech nie zmyli fakt, że na miejscu będzie też sporo kolarzy. W tym samym dniu (od godziny 9:00) odbywać się będzie indywidualna jazda na czas na asfaltowej trasie Kowary – przełęcz Okraj. Szosowy Klasyk Kowary jest jedną z edycji cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk i jedyną czasówką w sezonie. Jeśli ktoś dobrze opracuje strategię i logistykę, a przede wszystkim, jeśli czuje się na siłach, to będzie mógł wystartować w obu imprezach – najpierw wjechać na Okraj na rowerze szosowym, a potem, inną trasą, wbiec na własnych drogach!

Mało tego – dzień wcześniej w Kowarach gościć będzie Bike Maraton – największy w Polsce cykl maratonów MTB. Mamy więc trzy duże imprezy w trakcie dwóch dni!
Biegający Kowarzanie niech pamiętają, że dla nich organizatorzy przygotowali odrębną klasyfikację.

Zapisy do biegu: https://online.datasport.pl/zapisy/sb2022/index.php
Program i rozkład dnia: https://cykl.superbieg.pl/kowary-okraj/#1582311356193-440eadb0-5e78
Dojazd i lokalizacja biura zawodów: https://cykl.superbieg.pl/kowary-okraj/#1544995423902-a3a21b66-a273

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*