Półmaraton Kalenica za nami

Rok temu bielawski bieg debiutował i to bardzo udanie – w tym roku druga edycja tej imprezy pokazała ponownie, że to dobre miejsce dla górskiego biegu i sportowych zawodów.

Tereny nad bielawskim zalewem to przecież nie tylko piękne miejsce, ale również znakomita baza do organizacji imprez sportowych, na co istnieje wiele przykładów – choćby rozegrany tu dzień wcześniej Bike Maraton. Aktywny i sportowy weekend to również sprawdzona formuła, więc w sobotę Góry Sowie zostały opanowane przez kolarzy, a w niedzielę przez górskich biegaczy.

Biegowa odsłona tego weekendu to górski półmaraton i bieg na 12 km – II Bielawska Dwunastka.

Na starcie głównego biegu pojawiło się całkiem sporo topowych zawodników, w tym goście z Czech, Niemiec i Białorusi. Na liście startowej widniało ponad 350 nazwisk, a zapisy trwały do ostatniego momentu przed zawodami.

Ta frekwencja cieszy, zważywszy, że podczas tego weekendu odbywało się na Dolnym Śląsku wiele innych górskich biegów.

Półmaraton zakończył się zwycięstwem Patryka Chrzanowskiego (Pasja Chrzanka Running Team). Jedenaście sekund później finiszował Ondrej Penc z Czech (Cyklo Tony). Na miejscu trzecim uplasował się Daniel Krasulak (WKS Śląsk).

Wśród Pań na pierwszym miejscu zameldowała się Marlena Nowacka (Jan-mar.pl), przed Małgorzatą Łabuz (Sobasteam) i Alicją Kaucką (Bielawska Akademia Biegania).

Bielawska Dwunastka to również okazja do ostrej górskiej walki o kolejne laury. Tu bezapelacyjnie najlepszy okazał się Piotr Holly (sportfuel.pl). Na miejscu drugim przybiegł Mateusz Grzyb (ULKS Bystrzyca Kłodzka), a na trzecim Bartłomiej Wojsław (KB Sobótka). Nieco ponad godzinę na pokonanie tych 12 km potrzebowała zwyciężczyni w rywalizacji kobiet – Paulina Szarzyńska (Młode Wilki). Za nią na mecie pojawiła się Jagoda Durkalec, a na podium wskoczyła jeszcze Monika Dudek (Pasja Chrzanka Running Team).

Półmaraton Kalenica i Bielawska Dwunastka to biegi, które mają wszystko czego potrzeba dobrej biegowej górskiej imprezie. Dobrą bazę, piękne tereny rekreacyjne, góry tuż po drugiej stronie ulicy, atrakcyjną trasę.

Biegacze są klasyfikowani w kategoriach wiekowych, drużynowych i open. Na mecie czekają medale, ciepły posiłek i punkt odżywczy. W pakietach startowych zawsze też znajdzie się coś ciekawego, a tu organizatorzy premiują tych zawodników, dla których jest to kolejny start w cyklu Runner’s World Super Bieg.

W ciągu sezonu można w ten sposób skompletować konkretny zestaw upominków. Poza tym był to kolejny bieg zaliczany do klasyfikacji generalnej RWSB, w której nie tylko czekają atrakcyjne nagrody, ale również spora liczba nagradzanych miejsc.

-> Wyniki <-

Runner’s World Super Bieg jeszcze nie dobiegł do mety sezonu 2017!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te