Biegamy z pasją… i z głową!

2 listopada, pod okiem doświadczonego trenera Jacka Chmiela rusza pierwszy z dziewięciu weekendowych obozów biegowych w Columna Medica. Obozy przygotują do wiosennych biegów długodystansowych (m.in. Łódź, Dębno, Kraków, Hamburg, Rotterdam, Londyn).

Zajęcia będą się odbywały na terenie Columna Medica w Łasku (centralna Polska, 25 km od Łodzi i 140 od Warszawy). Columna Medica to Klinika Rehabilitacyjna. Partner medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Ośrodek wyspecjalizowany m.in. w rehabilitacji sportowców.

Trener Jacek Chmiel, pytany, kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z bieganiem, bez wahania odpowiada: teraz, nie czekaj aż się zestarzejesz, aż pozostanie tylko żal, że nigdy nie spróbowałeś!

Obozy biegowe w Columna Medica są świetną okazją nie tylko do rozpoczęcia swojej przygody z bieganiem. Adresowane są również do osób, które trenują systematycznie. Kolejne zjazdy poświęcone będą doskonaleniu technik treningowych. Wśród tematów przewodnich m.in.: rytmika i technika biegu, siła biegowa i ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz szybkość względna.

Zajęcia prowadzi trener Jacek Chmiel. Absolwent AWF Poznań, z fakultetami: trenerskim – lekkoatletyka i nauczycielskim – wychowanie fizyczne.

Wychował wielu medalistów Mistrzostw Polski w biegach średnich i długich. Jest trenerem Joanny Chmiel, Mistrzyni Polski w maratonie w 1996 r. (rekord życiowy: maraton – 2:35:07).

Uczestnicy będą pod stałą opieką fizjoterapeutów Columna Medica, specjalistów w zakresie rehabilitacji sportowców (stany przeciążeniowe, trening wzmacniający po przebytych kontuzjach, profilaktyka stanów przeciążeniowych układu ruchu).

Charakter sportowy obiektu podkreślają biegowe wyniki jego pracowników. Tegoroczny Łódź Maraton Dbam o Zdrowie dyrektor kliniki przebiegł w czasie 3:11:24, ukończył także kilka ultramaratonów górskich, w tym Bieg Rzeźnika, Maraton Gór Stołowych, Bieg 7 Dolin oraz Chudy Wawrzyniec.

Szef Kuchni Columna Medica regularnie startuje w ekstremalnych imprezach biegowych i rowerowych, a w tym Cross Straceńców w Głogowie i Beko Ełk Triathlon.

Również w tym roku jeden z naszych fizjoterapeutów po raz pierwszy zmierzył się z dystansem 42 km w Maratonie Warszawskim (4:34:58).

Zapraszamy do wspólnego trenowania! Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu: +48 (43) 676 80 00, +48 667 330 230 lub mailowo: kontakt@columnamedica.com.

Anna Paszkiewicz, Specjalista ds. marketingu i sprzedaży Columna Medica.


Post navigation

Konkurs fotograficzny trwa

Przypominamy iż trwa konkurs fotograficzny z nagrodami ogłoszony przez firmę AlpinSport – dystrybutora marek Montrail, OSPREY,…

Jubileuszowy X Bieg Bejorów

Mimo iż w najbliższą sobotę w Zakopanem, Wielki Finał Montrail Ligi Biegów Górskich, nie oznacza to…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te