Bieg o Złotą Szyszkę – początkiem listopada.

2 listopada 2014r. w Bystrej Śląskiej w Beskidzie Śląskim, odbędzie się anglosaski bieg górski pod nazwą „Bieg o Złotą Szyszkę”. Jest to już trzeci bieg zorganizowanym w 2014 roku przez Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej. Wcześniej z sukcesem zorganizowaliśmy takie zawody jak: Górska Pętla UBS 12:12 i V Bieg na Skrzyczne o „Złote Kierpce” 2014.

Bieg_Zlota_Szyszka

Będzie nam miło, jeżeli zdecydujecie się Państwo wziąć udział w kolejnej naszej imprezie biegowej.

Jesteśmy ciekawi czy ryzykowny termin – 2 listopada, okaże się naszym sukcesem, czy też porażką. Wiemy jednak, że niedziela jest dobrym dniem na trening biegowy, dlatego też zdecydowaliśmy się zrobić ciekawą imprezę biegową w tym właśnie dniu. Rozmawialiśmy z wieloma biegaczami i biegaczkami na temat terminu tego biegu i mamy ich pełne poparcie. Aktualnie w kalendarzach biegowych w Polsce to jedyny bieg w tym terminie.

Biegacze będą mieli za zadanie przebiec około 14 kilometrową trasę górską o przewyższeniu 550 m. w rejonie Klimczoka i Szyndzielni. Zbiegną do podnóża Koziej Góry w Bystrej Śląskiej.

rozstaj-nad-bystra-w-beskidzie-slaskim

Organizator – Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej – organizuje w tym dniu także biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach.

“Organizujemy także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. To trudne przedsięwzięcie logistycznie obsłużyć jednocześnie dwa biegi. Nie robiliśmy do tej pory biegów dla dzieci. Tu całkiem inaczej wygląda formuła zawodów. Naszym celem jest popularyzacja zdrowego trybu życia. Chcemy zarażać bieganiem dzieci i młodzież. Biegi te odbywać się będą na różnych dystansach. Współorganizatorem naszych zawodów jest Gmina Wilkowice, a patronem medialnym portal biegigorskie.pl” – dodaje Kuba Karcz.

Szyszka 1

Mamy nadzieję, że impreza “Bieg o Złotą Szyszkę” wpisze się na stałe do kalendarza biegów górskich w Polsce. Do zawodów zaprosiliśmy również biegaczy z Czeskiej Republiki i Słowacji. Na liście startowej widnieje już ponad 80 osób, co nas bardzo cieszy i napawa optymizmem. Przypominamy, że wciąż trwają zapisy, a niższa opłata startowa obowiązuje tylko do 25 października!.

ZapraszamyOrganizator biegu stowarzyszenie Ultra Beskid Sport

Wszelkie szczegóły oraz zapisy znajdą Państwo pod adresem: www.ultrabeskid.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te