Bieg Na Rondo 1 w historycznej obsadzie

Co prawda nie jest to bieg górski, jednak startuje w nim z sukcesami tak wielu biegaczy górskich oraz tak wielu schodobiegaczy jest w czołówce biegów górskich, że warto zapowiedzieć także naszym fanom tą imprezę: Bieg Na Szczyt Rondo 1!

Warszawski Bieg Na Szczyt Rondo 1 już 15 marca. Impreza rozegrana zostanie w randze Towerrunning Grand Prix of Poland. Rekordowo zapowiada się obsada zawodów – w Rondo 1 wystartuje liczne grono zawodników z czołówki Pucharu Świata, w tym polscy faworyci – Piotr Łobodziński i Bartosz Świątkowski.

lobodzinski

Wielkich emocji powinna dostarczyć rywalizacja mężczyzn, w której zobaczymy pięciu zawodników z czołowej dziesiątki Pucharu Świata. O zwycięstwo walczyć będą m.in.:

– Piotr Łobodziński (Polska) – triumfator Towerrunning World Cup 2013;

– Christian Riedl (Niemcy) – trzeci zawodnik światowego rankingu;

– Bartosz Świątkowski (Polska) – czwarty na świecie, dwukrotny zwycięzca Biegu Na Rondo 1;

– Tomas Celko (Słowacja) – obecnie szósty towerrunner na świecie;

– Gorge Heimann (Niemcy) – klasyfikowany na 9. pozycji w rankingu Towerrunning World Cup;

– Matjaz Miklosa (Słowenia) – obecnie 11. w światowej klasyfikacji;

– Rudolf Reitberger (Austria) – dwukrotny zwycięzca legendarnego Empire State Building Run-up.

Piotr Łobodziński

Stawkę uzupełnią jeszcze inni zawodnicy z czołowej 50-tki rankingu, reprezentujący Austrię, Niemcy, Czechy, Słowację, Włochy czy Hiszpanię. W takim gronie ciężko wskazać wyraźnego faworyta.

Wśród kobiet faworytką wydaje się być druga w światowym rankingu Czeszka, Lenka Svabikova, która pod nieobecność dominujących na świecie zawodniczek z USA i Australii, o zwycięstwo powalczy m.in. z Włoszką, Cristiną Bonaciną oraz reprezentantką Słowenii, Jasminą Klancnik. Czoła stawi im jednak mistrzyni Polski w biegach górskich – Dominika Wiśniewska-Ulfik.

wisniewska2

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to jedna z 11 najważniejszych imprez w cyklu Towerrunning World Cup. Warszawski biurowiec stoi tym samym w jednym szeregu z tak znanymi budynkami, jak Empire State Building (Nowy Jork), Stratosphere Tower (Las Vegas), Torch Tower (Doha), Taipei 101 (Taipei), Millenium Tower (Wiedeń) czy Eureka Tower (Melbourne).

Grand Prix of Poland_smallBieg cieszy się rekordowym zainteresowaniem amatorów – 500 pakietów startowych dostępnych w rejestracji internetowej rozeszło się w zaledwie 25 minut. Impreza ma ponadto wymiar charytatywny – cały przychód z opłat startowych przekazywany jest na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Więcej informacji na www.biegnaszczyt.pl i profilu www.facebook.com/BiegNaSzczytRondo1.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 w liczbach:

– Całkowita wysokość budynku: 192 m

– Liczba pięter do pokonania: 37

– Przewyższenie: 142m

– Liczba schodów do pokonania: 836

– Liczba schodów na 1 półpiętrze: 11

– Liczba nawrotów: 76

rondo1O RONDO 1

RONDO 1 to najnowocześniejszy i najbardziej ekologiczny budynek wysokościowy klasy A+ w Europie Środkowo-Wschodniej. Oddana do użytku w 2006 roku 40-piętrowa wieża znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu dworca Warszawa Centralna.

W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się parking, lokale usługowe oraz biuro zarządcy obiektu. RONDO 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec, kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED® Gold w kategorii „Budynki istniejące”. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011” oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt RONDO 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill. www.rondo1.pl

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizuje swoją misję w Polsce już od prawie 30 lat. Obecnie ma pod opieką ponad 1300 dzieci.

Post navigation

Warsztaty dla przyszłych Rzeźników

Klinika Rehabilitacji Sportowej ORTOREH zaprasza na warsztaty dla przygotowujących się do Biegu Rzeźnika oraz wszystkich zainteresowanych…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te