Bieg alpejski Kowary – Okraj już 15 sierpnia - BiegiGorskie.pl

Bieg alpejski Kowary – Okraj już 15 sierpnia

Puchar Sudetów w biegach górskich Super Bieg ma w tegorocznym kalendarzu dwa biegi alpejskie. Pierwszy z nich – Kowary – Okraj odbędzie się już w najbliższą niedzielę.
Start o 12:00 z kowarskiej starówki.

Za nami edycje w Polanicy – Zdroju i Bielawie, gdzie tradycyjnie biegano górski półmaraton i bieg anglosaski, a przed nami Kowary – Okraj i Świeradów Run. Finał cyklu w Szklarskiej Porębie – Interferie Run odbędzie się 16 października i tam znów wrócimy do wyboru między biegiem długim a krótkim.
Teraz jednak biegniemy pod górę.

 

Trasa biegu na przełęcz Okraj ma prawie 10 km, a przewyższenie wynosi prawie 650 m. Te liczby robią wrażenie i sprawiają, że o zwycięstwo powalczą tu naprawdę najlepsi. Biegi alpejskie mają swoją specyfikę i swoich specjalistów, którzy wbiegną na każdą górę, choć w tym przypadku będzie to jedna z karkonoskich przełęczy na granicy z Czechami.

Po opuszczeniu Kowar i asfaltu trasa biegu trawersuje główny grzbiet Karkonoszy u podnóża Skalnego Stołu i Czoła. Potem wspina się coraz bardziej stromo w kierunku przełęczy i upragnionej mety.

Zawodnicy, którzy ukończą bieg będą mogli skorzystać z darmowych busów kursujących do Kowar.

Biuro zawodów rusza już w sobotę i będzie czynne od 17:00 do 20:00.
W niedzielę pracuje od 8:00, a znajdować się będzie w Kowarach przy ul. Jagiellończyka, obok muszli koncertowej.

Trzeba w tym miejscu dodać, że bieg na Okraj jest tylko jednym z elementów Sportowego Weekendu w Kowarach.

W sobotę od 10:00 rano startować tu będzie kolejna edycja cyklu Bike Maraton, a w niedzielę od 9:00 ITT Kowary – Okraj czyli wyścig zaliczany do cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Po tej szosowej czasówce na górską scenę w Kowarach wkroczą biegacze.
Start biegu o 12:00.

Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/sb2021/index.php

Więcej: https://cykl.superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*