6 Bieg na Wielką Sowę – zapowiedź

W tym roku wracamy do tradycyjnego terminu biegu, czyli drugiej połowy sierpnia. Zeszłoroczna zmiana uwarunkowana została koniecznością dostosowania „Mistrzostw Europy Masters w Biegu Górskim” i  5. „Biegu na Wielką Sowę” wymogami EVAA.

Jak pamiętamy czerwcowa aura okazała się mało przyjazna dla organizatorów i biegaczy. Zatem wracamy do szeregu w miejsce, które już 6 lat temu zarezerwowaliśmy dla naszego biegu. Pełnia  lata, piękne góry, przyjaźni ludzie, słońce – to zawsze charakteryzowało Bieg na Wielką Sowę.

imag0263

Spotykamy się w Ludwikowicach Kłodzkich ,w Centrum Rekreacyjno –  Konferencyjnym „Harenda” 16 sierpnia. Punktualnie o godz. 11:00 start na Wielką Sowę, trasą wiodącą poprzez Sokolec, Przełęcz Sokolą, obok „Karczmy pod Sową”, „Szyprówki”, Schrioniska „Orzeł” i Schroniska „Sowa” do ponad stuletniej wieży widokowej, w pobliżu której usytuowana jest meta.

DSC09690

Warto wcześniej zapisać się na imprezę i dokonać wpłaty  wpisowego, bo biegów górskich przybywa i jest w czym wybierać, ale im szybciej się zapiszemy, tym taniej wyjdzie udział w tegorocznym biegu. Pakiet startowy jak zwykle będzie bogaty.
Trasa bez zmian – 9,6 km z przewyższeniem 600 m. Dwie ”ściany płaczu” oraz alpejska końcówka , to kwintesencja tego wymagającego biegu.

wielka-sowa-2011

Każdy zawodnik w pakiecie otrzyma t-shirt z logo biegu, a na mecie pamiątkowy medal wręczany jak zwykle przez przedstawiciela władz gminy. Będą arbuzy, banany, woda, napoje oraz wejście na wieżę widokową jako dodatkowa nagroda za zdobycie najwyższego szczytu Gór Sowich.

4bws_pp007

Ubiegłoroczni zwycięzcy „Biegu na Wielką Sowę”w kategorii kobiet i mężczyzn open są oczywiście zwolnieni z opłaty startowej, a na pozostałych czekają wysokie nagrody finansowe oraz trofea sportowe w kategoriach wiekowych.

Więcej informacji na www.bieg.wielkasowa.net  

Zapraszamy!

Post navigation

Eliminacje podczas RMD Winter Run

21.03.2015r. w trakcie V Festiwalu Górskiego Wondół Challenge tradycyjnie odbędzie się RMD Winter Run, który otwiera…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te