4F Świeradów RUN finałem cyklu RWSB - BiegiGorskie.pl

4F Świeradów RUN finałem cyklu RWSB

Polanica – Zdrój, Szklarska Poręba i Świeradów – Zdrój, Wisła i Bielawa – to miejsca, w których w tym roku odbywały się kolejne edycje cyklu Runner’s World Super Bieg. Teraz czas na powrót do Świeradowa – Zdroju, gdzie tradycyjnie odbywa się ostatnia edycja cyklu i bieg finałowy, który jest też ostatnią okazją do tego aby zebrać punkty do klasyfikacji generalnej.

To co wyróżnia ten izerski bieg, to jego charakter i wyjątkowość. To jedyny w cyklu bieg alpejski, a biegniemy spod dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN w Świeradowie do stacji górniej – prawie na szczyt Stogu Izerskiego (1108 m)

Bieg odbywa się na dwóch dystansach – tak aby zachować zasady rywalizacji w cyklu RWSB, gdzie zawodnicy i zawodniczki rywalizują zawsze na trasie górskiego półmaratonu i biegu na 10 km. Długi dystans w przypadku 4F RUN w Świeradowie to bieg na 15 km i przewyższenia 630 m.


Zanim jednak rozpoczniemy ten właściwy, kręty podbieg do mety, zrobimy pętlę po świeradowskich run trackach, a potem – zamiast od razu w kierunku Stogu – pobiegniemy przepięknym trawersem Drogi Telefonicznej i obiegniemy wierzchołek, dochodząc wreszcie do górnej stacji kolei gondolowej. W pakiecie startowym jest oczywiście zjazd koleją gondolową SKI&SUN.

Bieg na 10 km czyli Dziesiątka Staropolanki, na metę skręci wcześniej, notując 560 m w pionie.

Na obu dystansach podbiegi i widoki gwarantowane!

Dodatkowym, sprinterskim górskim biegiem będzie rywalizacja na dystansie 2700 m.

Zapisy cały czas są możliwe przez stronę organizatora – https://cykl.superbieg.pl/zgloszenia/, a warto pamiętać, że ilość miejsc na starcie jest ograniczona! Będzie również możliwość zapisania się w dniu biegu, o ile limit miejsc nie zostanie wykorzystany.

Biuro zawodów będzie działało, przyjmowało zapisy i wydawało pakiety startowe już w piątek w godzinach 17:00 – 20:00. W dniu biegu biuro startuje o godzinie 8:00 (lokalizacja biura i startu – dolna stacja kolei gondolowej SKI&SUN, ul. Źródlana, Świeradów – Zdrój)

Podczas finałowego biegu cyklu Runner’s World Super Bieg odbędą się też biegi dla dzieci (Sonko Kids Super Bieg), a udział w nich jest bezpłatny.

Po biegu dekoracja zwycięzców, a potem dekoracja najlepszych zawodniczek, zawodników i teamów w klasyfikacji generalnej RWSB. Jednym słowem – czas na finał!

Więcej o finałowej edycji RWSB i pozostałych biegach cyklu na: http://cykl.superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*