30 sierpnia biegamy w Zieleńcu - BiegiGorskie.pl

30 sierpnia biegamy w Zieleńcu

I Górski Półmaraton Duszniki – Zdrój i Zieleniecka 10

Na obu biegach mamy limit zawodników – po 250 osób. Mamy epidemiczne obostrzenia, nakazy, maseczki i restrykcje, ale biegamy!!! I to jest teraz najważniejsze. Wiele biegów jest przełożonych, wiele odwołanych i wiele niepewnych swojej przyszłości. My zapraszamy do Zieleńca na biegowe zakończenie wakacji!

Biegi w Zieleńcu to druga w tym roku edycja cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg, który nie poddaje się pandemii i po alpejskiej inauguracji w Kowarach, kolejne zawody przywozi do Dusznik – Zdroju i do Zieleńca. Nie będzie w tym roku klasyfikacji generalnej cyklu i będą tylko cztery biegi, ale będą. Pierwszy – w Kowarach – już za nami. Drugi – w Zieleńcu – w najbliższą niedzielę.

Zapraszamy na I Górski Półmaraton Duszniki – Zdrój. Dystans: 24 km, więc jeśli ktoś tęskni za długimi biegami w górach – ma okazję się sprawdzić i wykazać. Piękna, widokowa i długa trasa w Górach Orlickich, wspinająca się po zboczach Orlicy, zbiegająca w dół – prawie do opłotków Dusznik – Zdroju i oplatająca Zieleniec – to wszystko czeka na dłuższym dystansie tego odcinka serii RWSB 2020.

„Dycha” też wyprowadzi zawodników z Zieleńca wysoko, pod Masarykovą Chatę i na główny grzbiet Gór Orlickich, ale oczywiście wróci do mety wcześniej i szybciej, finiszować będziemy biegnąc w dół, więc prędkości szykują się spore, a wypłaszczenie przed metą pozwoli złapać trochę oddechu i równowagi.

Start i meta, biuro zawodów: parking Zieleniec SKI Arena. Wydawanie numerów i pakietów startowych: w sobotę w godzinach 17:00 – 20:00. W niedzielę od 8:00 do 10:30 zapisy i wydawanie numerów, a pakiety startowe można odbierać do 14:30.

Start o godzinie 11:00.

Zapisy, szczegóły, informacje: https://cykl.superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*