Już 16 grudnia startuje SNS

W niedzielę, 16 grudnia zaczynamy wielkie ściganie w SNS-ie

Ponad 13 kilometrów świetnie przygotowanymi trasami w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach – tyle czeka zawodników uczestniczących w pierwszym w tym sezonie biegu w ramach cyklu SNS. W niedzielę 16 grudnia na starcie na Polanie Jakuszyckiej pojawią się zawodnicy z Polski i Czech, w tym m.in. nasza narodowa reprezentacja wioślarek.

Jak już wcześniej informowaliśmy, nadchodzący, czwarty sezon SNS-a – największego cyklu zawodów dla narciarzy biegowych amatorów, przyniesie sporo zmian.

Nie ma już podziału na dystanse, delikatnie zmieniły się przedziały wiekowe w poszczególnych kategoriach, zmienił się także regulamin nagradzania. Nagród będzie znacznie więcej, m.in. dwie pary nart. Ale żeby wygrać jedną z nich trzeba będzie wypełnić kupon konkursowy i odpowiedzieć na jedno pytanie.

Ale przejdźmy już do informacji sportowych:

Zapisy do każdego biegu w ramach cyklu SNS trwają oczywiście do dnia zawodów.

Zgłaszać możecie się więc do niedzieli 16 grudnia, do godz. 10.00 (start o godz. 11.00) w biurze zawodów na Polanie Jakuszyckiej. Ale organizatorzy apelują o rejestrację online. A także wcześniejsze przelewy z opłatą startową, która na trzy dni przed biegiem wynosi już 50 zł (wcześniej 40 zł).

W dniu zawodów biuro będzie otwarte od godz. 8.00 do 10.00. Przed pierwszym biegiem ruch będzie większy, niż później, bo w tą niedzielę zawodnicy będą pobierali chipy do pomiaru czasu.

Przypominamy – bo to kolejna nowość – teraz chip przynależy do zawodnika przez cały sezon, a oddajemy go dopiero po naszym ostatnim starcie w SNS-ie.

Nowa będzie także trasa pierwszego biegu.

Do tej pory po tej trasie zawodnicy SNS-a jeszcze się nie ścigali.

Zacznie się niewinnie – biegiem tzw. trasą Spacerową w stronę niezwykle popularnego Schroniska Orle. A potem będzie się działo. A to za sprawą mającego 3.300 metrów podbiegu tzw. Starą Drogą Celną, czyli trasą Elektrowni Turów. Łącznie trasa liczyć będzie ok. 13 kilometrów.

I jeszcze bardzo ważna wiadomość dla wszystkich biegnących, a także kibicujących. Zgodnie z obowiązującą ustawą o bezpieczeństwie w górach – trasy zawodów są zamknięte dla turystów, na czas rozgrywania biegu. Dotyczy to także niezwykle popularnej trasy Spacerowej, która w niedzielę będzie niedostępna dla turystów od godz. 10.30 do ok. 11.30.
Warunki śniegowe na Polanie Jakuszyckiej są dobre.

Na trasach znajduje się ok. 40 cm śniegu, a poza nimi nawet do 70 cm. Na weekend zapowiadane są lekkie opady śniegu i temperatury w dzień od -3 do 0 stopni Celsjusza.

Więcej informacji na temat cyklu SNS, regulamin, a także zapisy online na stronie cyklu, pod adresem: www.sns-nartybiegowe.pl

zdjęcia Stacja Jakuszyce

Post navigation

X Bieg Rzeźnika

Data: 31.05.2013, wschód słońca Dystans: 77.7 km Przewyższenie: +3235m /  -3055m Kategoria Ligi: S Trasa biegu…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te