Przed nami podwójny SNS - BiegiGorskie.pl

Przed nami podwójny SNS

Dwa biegi w jeden dzień i to na dwóch krańcach Polski, tego w SNS jeszcze nie było.

W niedzielę 20 stycznia – w Światowy Dzień Śniegu FIS – zawodnicy zarejestrowani w cyklu SNS będą mieli do wyboru 15 km na Polanie Jakuszyckiej lub około 9 km na polu golfowym w Paczółtowicach.

Zacznijmy od zupełnie nowego biegu w kalendarzu SNS, czyli od 9 km na polu golfowym Kraków Valley Golf w Paczółtowicach, niedaleko Krakowa. Niedziela w tym miejscu ma być prawdziwym festiwalem narciarskim.

image-8301
Obok startu znajdzie się darmowa szkółka narciarska, dla dzieciaków chcących spróbować narciarstwa biegowego, będą też darmowe instruktaże z narciarstwa zjazdowego na niedalekich stokach.

Sama trasa, wbrew pozorom nie będzie zupełnie płaska. Jak na każdym polu golfowym, także w Paczółtowicach sporo jest górek. – Najciekawsze jest to, że całą trasę widać z jednego miejsca. To komfort dla oglądających wyścig – zapewnia Witold Lercel z Centrum Biegowego w Krakowie, które organizuje niedzielny bieg w Paczółtowicach.

image-8302

I jeszcze o samej trasie. Będzie liczyła ok. 9 km (dwie pętle po ok. 4,5 km), poprowadzona głównie trasą granatową (patrz mapka poniżej). – W środę przejechaliśmy trasę skuterami i ratrakiem. W wielu miejscach jest nawet metr śniegu. Zawody więc na pewno się odbędą, szczególnie, że prognozy są dla nas bardzo korzystne – zapowiada W. Lercel.

image-8303

Biuro zawodów w Paczółtowicach znajdzie się obok recepcji Klubu Golfowego. Będzie czynne od godz. 9.00 do 11.00. Tam też znajdą się szatnie, szafki depozytowe, catering.

Start do biegu stylem klasycznym o godz. 11.15, stylem dowolnym o 11.30. – Mamy nadzieję, że to tylko początek biegówek w Paczółtowicach. Już wkrótce chcemy tu otworzyć wypożyczalnię sprzętu do narciarstwa biegowego – oznajmia W. Lercel.

A teraz o biegu SNS-a w Jakuszycach.

W niedzielę na zawodników czeka trasa o długości 15 km, w tym 7 kilometrów ciekawych, wymagających podbiegów. Po raz pierwszy w tym sezonie biegnąca w stronę Szklarskiej Poręby.

image-8304

Aż na sam szczyt obok Kopalni. A potem przez Jelenią Łąkę do mety na Polanie Jakuszyckiej.

image-8305

Start tradycyjnie o godz. 11.00 – klasykiem i o 11.15 – łyżwą. A na starcie m.in. kadra narodowa wioślarzy w składzie: Konrad Wasielewski (mistrz olimpijski w czwórce), Kamil Zajkowski (wicemistrz świata juniorów), Antoni Kozak, Piotr Licznerski, Dawid Grabowski, Mirosław Ziętarski, Paweł Paziewski oraz Adam Wicenciak.

Organizatorzy, a także zarządzające trasami Stowarzyszenie Bieg Piastów przypomina, że trasa zawodów od godz. 10.00 do 14.00 będzie zamknięta dla turystów.

Biuro zawodów tradycyjnie będzie zlokalizowane na Polanie Jakuszyckiej i będzie czynne od godz. 8.00 do 10.00.
Po obu biegach tradycyjne losowanie cennych nagród (m.in. dwie pary nart i pulsometr) wśród wszystkich uczestników.

Na koniec dwie niezwykle istotne informacje dla wszystkich zawodników.

Pierwsza dotyczy klasyfikacji generalnej. Równoległe biegi będą miały dwa różniące się od siebie przeliczniki, zależne przede wszystkim od frekwencji, a także dystansu. Także start w biegu o mniejszej obsadzie, nie gwarantuje nam większej liczby punktów do klasyfikacji generalnej.

Druga informacja, a raczej prośba – przypomnienie dotyczy wpłat wpisowego. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem wpłacamy pieniądze na konto organizatora biegu, w którym chcemy wystartować (dane na stronie www.sns-nartybiegowe.pl w zakładce regulamin), a w tytule przelewu wpisujemy imię i nazwisko, a także datę i miejsce biegu, na którym się pojawimy.

Zdjęcia Stacja Jakuszyce, Kraków Valley Golf

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*