13 stycznia zawody SNS na Kubalonce

Już w najbliższą niedzielę – 13 stycznia, o godz. 11.00 – na trasach w Wiśle Kubalonce odbędzie się drugi w tym sezonie bieg w ramach cyklu dla narciarzy biegowych amatorów SNS.

To debiut SNS-a na Kubalonce. Liczymy, że debiut udany, bo warunki śnieżne w Wiśle są doskonałe, a trasy niezwykle szerokie i ciekawe.

Od minionego weekendu na Kubalonce trzyma mróz i sypie śnieg. I tak będzie praktycznie do zawodów (na weekend ma się przejaśnić, ale mróz nie odpuści). Szerokie i urozmaicone technicznie trasy są codziennie przygotowywane przez ratrak i już są gotowe na przyjęcie zawodników cyklu SNS.

Zawody odbywać się będą na pętli o długości 2,5 kilometra, którą każdy biegacz będzie musiał pokonać cztery razy, co da łączny dystans 10 km. Na dziś są dwa warianty pętli – ostateczny zostanie wybrany w piątek. Dziś prezentujemy więc przebieg obu potencjalnych pętli. A w piątek na stronie cyklu – www.sns-nartybiegowe.pl – organizatorzy poinformują, którą ostatecznie wybrali.

Jedno jest pewne – trasy są bardzo ciekawe, niezwykle szerokie i urozmaicone. Wszystkie mają homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, a ostatnio odbywały się na nich m.in. zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej.

Nowością, oprócz samego SNS-a na Kubalonce, jest także rozdzielenie obu stylów. Po raz pierwszy w historii cyklu zawodnicy pobiegną tą samą trasą, ale nie o tej samej porze. O godz. 11.00 wystartuje styl klasyczny i dopiero gdy na metę dobiegnie ostatni zawodnik, na trasę wyruszy ratrak, wyrówna ją i wtedy, ok. godz. 13.00 nastąpi start wyścigu stylem dowolnym.

Tuż przy stadionie narciarskim, gdzie zlokalizowany będzie start i meta biegu, mieścić się będzie miasteczko zawodnicze. Będą w nim punkty gastronomiczne, z ciepłymi i zimnymi napojami, coś do zjedzenia, a także, co ważne – punkty serwisowe, w których będzie można przygotować narty.
Biuro zawodów zlokalizowane będzie w budynku głównym – w Wypożyczalni Kubalonka. Czynne będzie już tradycyjnie od godz. 8.00 do 10.00. Na miejscu będzie można pobrać numer i chip, jeżeli ktoś ich jeszcze nie posiada.

Kontakt do Wypożyczalni Kubalonka:

tel. 607 371 350, 607 377 834,

e-mail: wypozyczalniakubalonka@wp.pl

Przypominamy, że opłaty startowe wnoszone przez internet, są przelewane na konto organizatora poszczególnych biegów, w tym przypadku: Bank ING ŚLĄSKI, Wojciech Cieślar, 43-460 Wisła, ul. Kopydło 79. Nr rachunku: 58 1050 1096 1000 0022 9099 6418.
Przypominamy także, że kto ma już numer i chip startuje na nim przez cały sezon.

Na starcie pierwszego w tym sezonie biegu SNS-a – w Jakuszycach – stanęło 228 osób. Czy na Kubalonce rekord zostanie pobity?

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te