Liga Biegów Górskich Dare2B(cz.18) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2B(cz.18)

Tak jak się spodziewaliśmy, tak się stało … Po tym weekendzie w Lidze Biegów Górskich Dare 2b zmian co nie miara.
.
Większość czołówki wybrała się do Międzygórza na alpejskie Mistrzostwa Polski. Jednak część z liderów naszych rozgrywek, czując się dużo lepiej na dłuższych dystansach lub trasach anglosaskich wybrała inne biegi, których w miniony weekend naprawdę był dostatek… ale byli też tacy, którzy w ten weekend pauzowali.
.
I tak wśród Pań – liderka – Katarzyna Piechula, mająca blisko 400 pkt przewagi nad grupą pościgową mogła sobie pozwolić na mały odpoczynek.
.
.
Za to jej konkurentki już nie próżnowały i bardzo mocno nadrabiały straty…
.
Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) zwyciężyła w Beskidzkim Toporze – 72 km i utrzymała pierwsze miejsce. Jednak nie jest na nim już sama – dogoniła ją srebrna medalistka z Międzygórza – Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport).
.
.
Na miejscu czwartym-piątym:
– srebrna medalistka na ultra dystansie Anna Kącka (Dare 2b), która zajęła na alpejskich MP w Międzygórzu bardzo dobre jak na “ultraskę” 8 miejsce
– i alpejska Mistrzyni Polski – Anna Celińska (Beledobiec Anin), która kolejny swój krążek zdobyła naprawdę w znakomitym stylu
.
.
Na miejscu 6 – czwarta w Międzygórzu – Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM).
.
.
A tuż za nią w tabeli, na miejscu 7 – brązowa medalistka z Międzygórza – Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne).
.
.
Wśród mężczyzn także bardzo dużo zmian.
.
Piotr Biernawski (ATTIQ) zajmując drugie miejsce w Perłach Małopolski na dystansie 10 km utrzymał prowadzenie w Lidze Dare 2b.
.
Jednak jego przewaga stopniała do zaledwie 64 pkt – bo tuż za nim brązowy medalista z Międzygórza – Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy).
.
.
Na miejscu trzecim Robert Faron (Salco Garmin Team), drugi na dystansie 48 km w Regatta Ultra Trail Małopolska.
.
.
Na miejscu 4 Kacper Piech, który wygrał w sobotę Beskidzki Toporek (21km) a w niedzielę Perły Małopolski (10km).
.
.
Na miejscu 5 – Piotr Koń (Alpin Sport Team), który na alpejskich Mistrzostwach Polski w Międzygórzu zajął 8 miejsce.
.
.
Na kolejnych miejscach zawodnicy, którzy wybrali w miniony weekend Runners World Super Bieg w Wiśle:
– 6 m-ce Daniel Krasulak (WKS Śląsk Wrocław), trzeci na dystansie 21 km w Wiśle,
– 7 m-ce Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – czwarty na tym samym dystansie
– 8 m-ce – zwycięzca dystansu 10km – Dominik Jarco (Alpin Sport Team).
.
.
Na miejsce 9 z 15 wskoczył Piotr Holly (sportfuel.pl) – drugi, tuż za Czechem Pavlem Brydlem w Półmaratonie na Chełmiec.
.
.
Jak widać zmian co nie miara… A już jutro kolejne starty w tym jeden bieg kat. S – Na Ślężę.
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Finał Ligi Dare 2b – 25 listopada 2017 – Ustroń – Górska Masakra – Eliminator:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 1.045 pkt  

2-3.(2) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 750 pkt

2-3.(6) Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport) – 750 pkt 

4-5.(3) Anna Kącka (Dare 2b) – 700 pkt     

4-5.(12) Anna Celińska (Beledobiec Anin) – 700 pkt

6.(5) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 690 pkt

7.(7) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 650 pkt

8.(4) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 640 pkt

9.(9) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 545 pkt

10.(10) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 500 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(50) Klaudia Pawlus (LLKS Osowa Sień)  – 200 pkt
2.(89) Magdalena Pierzchała (LKS Koluszki) – 160 pkt
3.(114) Karina Kwapisz (WKS Wawel Kraków) – 130 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(4-5) Anna Kącka (Dare 2b) – 700 pkt
2.(7) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 650 pkt
3.(15) Julia Honkisz (Ultraspire Polska) – 390 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2-3) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 750 pkt
2.(2-3) Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport) – 750 pkt
3.(4-5) Anna Celińska (Beledobiec Anin) – 700 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 1.045 pkt
2.(10) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 500 pkt
3.(11) Adrianna Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 499 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(14) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 450 pkt
2.(61) Dorota Księżnik  (-) – 185 pkt
3.(62) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 180 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(491) Oksana Zalisko (Dąbrowa NT) – 42 pkt
2.(684) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 24 pkt
3.(728) Bożena Dobrowolska (Sportowi Emeryci) – 20 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 490 pkt
2.(4-5) Anna Celińska (Beledobiec Anin) – 400 pkt
3.(2-3) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 330 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 370 pkt
2.(4-5) Anna Celińska (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – 300 pkt
3-4.(26-28) Kinga Jurczyk (Głuchołazy) – 280 pkt
3-4.(26-28) Anita Szklana (Wieprzec) – 280 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 430 pkt
2.(6) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 300 pkt
3.(17) Anna Halska (Totem Cieszyn) – 270 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 410 pkt
2.(2-3) Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport) – 300 pkt
3.(20) Justyna Janik (Night Runners Śląsk) – 280 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 984 pkt 

2.(2-3) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 920 pkt 

3.(2-3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 790 pkt

4.(5-6) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 740 pkt

5.(5-6) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 676 pkt

6.(7) Daniel Krasulak (WKS Śląsk Wrocław) –  605 pkt     

7.(10) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 584 pkt

8.(12) Dominik Jarco (Alpin Sport Team) – 577 pkt

9.(15) Piotr Holly (Sportfuel.pl) – 550 pkt

10.(6) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 540 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(12) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko Biała/INOV-8 TEAM ) – 530 pkt
2.(55) Mateusz Grzyb (ULKS BYSTRZYCA KŁODZKA/TEAM KOPEĆ) – 258 pkt
3.(87) Bartek Świątek (Opoczno Sport Team) – 193 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 920 pkt
2.(4) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 740 pkt
3.(8) Dominik Jarco (Salco Garmin Team) – 577 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 676 pkt
2.(6) Daniel Krasulak (WKS Śląsk Wrocław) –  605 pkt
3.(7) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 584 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 984 pkt
2.(3) Robert Faron (Salco Sport Team) – 790 pkt
3.(21) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team)  – 424 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(60) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane/Sosnowiec) – 249 pkt
2.(68) Jacek Gardener (Alpin Sport Team/JacekBiega Raunning Team) – 219 pkt
3.(75) Janusz Magiera (Forma Wodzisław Śląski) – 208 pkt

Weterani II (M60+)

1.(73) Zbigniew Radomski (TKKF Beskidek) – 210 pkt
2.(164) Tadeusz Sitek (Marciszów)  – 140 pkt
3.(236) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 102 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 470 pkt
2.(12) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała/Inov-8) – 330 pkt
3.(8) Dominik Jarco (Alpin Sport Team ) – 310 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 560 pkt
2.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 424 pkt
3.(2) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 400 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 600 pkt
2.(8) Piotr Holly (sportfuel.pl) – 450 pkt
3.(6) Daniel Krasulak (WKS Śląsk Wrocław) – 380 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(13) Wojciech Probst (Inov-8) – 320 pkt
2.(18) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 301 pkt
3.(39) Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) -300 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2017 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2017 <-


Najbliższe zawody:

2017.05.27 – XXIV Bieg Na Ślężę (Kat.S)

2017.05.27 –  Ultramaraton Jaga-Kora (Kat.I)

2017.05.27-28 –  Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy: Chojnik Vertical/ Półmaraton z górką / Chojnik Maraton / Ultra Chojnik (Kat.I )

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

* Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partner techniczny Ligi:

garmin

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*