Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.34) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.34)

To był zapewne ostatni etap “pokoju” w Lidze Biegów Górskich Dare 2b. Najbliższy weekend to już 3 biegi kat.S., potem Ultramaraton Bieszczadzki, gdzie dystans 53km posiada kat.M, oraz Mistrzostwa Polski na Ultra Dystansie podczas ŁUT 70 a 20 października… Bieg Na Kasprowy i Mistrzostwa Polski Skyrunning Vertical KM i to oczywiście jeszcze nie koniec…
.
Więc należy się spodziewać ostrej jesiennej walki przed finałem na Eliminatorze, gdzie zapewne też dojdzie do sporych przetasowań – wszak na finale teoretycznie można zdobyć aż 400 pkt.
.
Wśród mężczyzn na prowadzeniu dwójka zawodników Salco Garmin Team:
Bartosz Gorczyca
.
.
… i Robert Faron.
.
.
Za nimi Piotr Uznański (Euroclear Running Team)
.
.
Na miejscu 4 kolejny “niezniszczalny” zawodnik – Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), który w miniony weekend wygrał Beskidy Ultra Trail 40km.
.
.
A na 5 pozycji zawodnik o najmniejszej ilości biegów w tym towarzystwie – Piotr Koń (Alpin Sport Team)
.
.
Wśród kobiet na prowadzeniu Kinga Gomołysek (Matner Running Team)…
.
.
przed Ewą Majer (SOLGAR Polska)
.
.
i Izabelą Zatorską (Alpin Sport Team)
.
.
a tuż za nią Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM), która zapewne wykorzysta swoje “alpejskie” atuty na Kasprowym i Eliminatorze by powalczyć o jeszcze wyższą lokatę
.
.
A po 34 kolejkach mamy już 6848 punktujących zawodników, w tym 2140 kobiet i 4708 mężczyzn. Brawo!
.
Na początek klasyfikacja drużynowa:
.

1. Salco Garmin Team – 25 pkt 
2. Alpin Sport Team – 19 pkt 
3. Matner Running Team – 10 pkt  
4. SOLGAR Polska – 9 pkt
5. Euroclear Running Team – 8 pkt
6-7. MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 7 pkt
6-7.  Biegiem Przez Chybie – 7 pkt
8. Duklanowski Team – 4 pkt
9-10.  KS Sprint Bielsko-Biała – 3 pkt
9-10. Festiwal Biegowy – 3 pkt

.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.870 pkt   

2.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.830 pkt

3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt

4.(4) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt

5.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.545 pkt

6.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.535 pkt

7.(7) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.380 pkt

8.(8) Anna Skalska (Festiwal Biegowy) – 1.250 pkt

9.(9) Iwona Kik (DANIEL WOSIK TERVEL TEAM) – 1.230 pkt

10.(10) Iwona Flaga (Kraków) – 1.220 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(38) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(89) Anna Stelmach (Kamienica) – 370 pkt
3.(98) Klaudia Sójka (UKS Wiking) – 350 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(4) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt
2.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.545 pkt
3.(11) Katarzyna Solińska (PZU Sport Team) – 1.145 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.870 pkt
2.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.830 pkt
3.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.535 pkt

Masters (K40-49):

1.(10) Iwona Flaga (Kraków) – 1.220 pkt
2.(12) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.130 pkt
3.(19) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 885 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt
2.(22) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 836 pkt
3.(71) Dorota Jonkisz (NUTREND BIEGA) – 421 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(67) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice)  – 436 pkt
2.(100) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 350 pkt
3.(430) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 140 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt
2.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 735 pkt
3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 725 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 700 pkt
2.(4) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 695 pkt
3.(1) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 600 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(7) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 780 pkt
3.(1) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 740 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 780 pkt
2.(11) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 640 pkt
3.(25) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 620 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt  

2.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.070 pkt  

3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt

4.(4) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.290 pkt

5.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.255 pkt

6.(6) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt

7.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.220 pkt

8.(7) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.180 pkt

9.(9) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt

10.(10) Radosław Boniec (Żary) – 1.115 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(7) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.220 pkt
2.(35) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 730 pkt
3.(84) Mateusz Semper (MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC) – 440 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt
2.(6) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt
3.(9) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt
2.(4) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.290 pkt
3.(8) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.180 pkt 

Masters (M40-49):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.070 pkt
2.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.255 pkt
3.(17) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team) – 925 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(55) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 589 pkt
2.(59) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 575 pkt
3.(69) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 520 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(14) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 995 pkt
2.(134) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 354 pkt
3.(197) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane) – 274 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(9) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 800 pkt
3.(15) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 720 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 600 pkt
2.(7) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 540 pkt
3.(4)  Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 450 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 860 pkt
2.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
3.(29) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 820 pkt
2.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 600 pkt
3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


 -> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.10.06 – Mistrzostwa Polski U20, U18 I U16 w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie (Kat.S)

2018.10.06 –Memoriał Wojtka Kozuba – bieg na Babią Górę – VII edycja (Kat.S)

2018.10.06 – III ULTRA Waligóra Run Cross, III HALF Waligóra Run Cross (Kat.I)

2018.10.06 – V 4F Świeradów RUN i Dziesiątka Staropolanki (10 i 15 km – Kat.S, 2,7 km – Kat.I)

2018.10.06 – XRUN – Ołtarz w Chmurach ( Kat.I)

2018.10.07 – Obidowa Głuszec Półmaraton 21km, 10km z Głuszcem (Kat.II)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*