Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.32) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.32)

I znów bieg kategorii S namieszał w Lidze Biegów Górskich Dare2b i to ostro 🙂 Mamy zmianę liderów zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.
.
Robert “Terminator” Faron (Salco Garmin Team) po wielu miesiącach królowania w Lidze został wyprzedzony przez swego kolegę temowego Bartosza Gorczycę, który zwyciężył w Baran Trail Race.
Ta dwójka ma już naprawdę sporą przewagę nad goniącą ich grupą pościgową na czele której stoi  zwycięzca Biegu Rzeźnika Piotr Uznański (Euroclear Running Team).
.
.
Za Piotrem Uznańskim prawdziwy ścisk i prawdę mówiąc o trzecie miejsce mogą ciągle powalczyć nawet zawodnicy spoza pierwszej trzydziestki.
.
Na czwarte miejsce powrócił po dobrym starcie w Baran Trail 25km Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), który wyprzedził Piotra Konia (Alpin Sport Team).
.
.
Na miejscu piątym umocnił się po zajęciu drugiego miejsca w “Baranie” – Kacper Kościelniak.
.
.
Tak jak wspominaliśmy także wśród kobiet mamy zmianę liderki – Ewa Majer (SOLGAR Polska) cieszyła się z pierwszego miejsca tylko tydzień.
.
.
Na fotelu liderki zastąpiła ją po zwycięstwie w Baran Trail Race 25km – Kinga Gomołysek (Matner Running Team).
.
.
Na miejscu trzecim nadal liderka sprzed dwóch tygodni Izabela Zatorska (Alpin Sport Team).
.
.
A do TOP 10 kobiet powróciła Iwona Flaga (Kraków).
.
.
klasyfikacji drużynowej także kilka zmian, m.in na 3 miejsce awansował zespół Matner Running Team:
.

1. Salco Garmin Team – 25 pkt 
2. Alpin Sport Team – 19 pkt 
3. Matner Running Team – 10 pkt  
4. SOLGAR Polska – 9 pkt
5. Euroclear Running Team – 8 pkt
6-7. MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 7 pkt
6-7.  Biegiem Przez Chybie – 7 pkt
8. Duklanowski Team – 4 pkt
9-10.  KS Sprint Bielsko-Biała – 3 pkt
9-10. Festiwal Biegowy – 3 pkt
.

Tymczasem po 32 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  mamy już sklasyfikowanych 6.427 zawodników (2.011 kobiet i 4.416 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.870 pkt   

2.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.830 pkt

3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt

4.(4) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt

5.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.545 pkt

6.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.535 pkt

7.(7) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.380 pkt

8.(8) Anna Skalska (Festiwal Biegowy) – 1.250 pkt

9.(9) Iwona Kik (DANIEL WOSIK TERVEL TEAM) – 1.230 pkt

10.(14) Iwona Flaga (Kraków) – 1.220 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(35) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(88) Klaudia Sójka (UKS Wiking) – 350 pkt
3.(103) Anna Stelmach (Kamienica) – 330 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(4) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt
2.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.545 pkt
3.(11) Katarzyna Solińska (PZU Sport Team) – 1.145 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.870 pkt
2.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.830 pkt
3.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.535 pkt

Masters (K40-49):

1.(10) Iwona Flaga (Kraków) – 1.220 pkt
2.(12) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.130 pkt
3.(27) Adriana Klappholz (Biegam Przez Chybie) – 740 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt
2.(21) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 836 pkt
3.(63) Dorota Jonkisz (NUTREND BIEGA) – 421 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(153) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 275 pkt
2.(232) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 201 pkt
3.(400) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 140 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt
2.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 735 pkt
3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 725 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 700 pkt
2.(4) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 695 pkt
3.(1) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 600 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(7) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 780 pkt
3.(1) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 740 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 780 pkt
2.(11) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 640 pkt
3.(24) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 620 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt  

2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.070 pkt  

3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.370 pkt

4.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.270 pkt

5.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.255 pkt

6.(6) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt

7.(11) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.135 pkt

8.(7) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.125 pkt

9.(8) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt

10.(9) Radosław Boniec (Żary) – 1.115 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.125 pkt
2.(31) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 730 pkt
3.(79) Mateusz Semper (MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC) – 440 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt
2.(6) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt
3.(9) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.370 pkt
2.(4) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.270 pkt
3.(7) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.135 pkt 

Masters (M40-49):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.070 pkt
2.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.255 pkt
3.(15) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team) – 900 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(62) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 520 pkt
2.(66) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 496 pkt
3.(70) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 484 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(25) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 790 pkt
2.(124) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 354 pkt
3.(183) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane) – 274 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(9) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 800 pkt
3.(14) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 720 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 600 pkt
2.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 540 pkt
3.(31)  Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 390 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 860 pkt
2.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
3.(29) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 820 pkt
2.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 600 pkt
3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


 -> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.09.22 – III Bieg Rokity i Marsz Nordic Walking Po Diabelskiej Równicy (Kat.I)

2018.09.22 – Jesienny Noraftrail / Noraftrail 3 x Mogielica / Noraftrail 40 / Ultra Noraf Trail (60) (3x Mogielica –
Kat.I, pozostałe – Kat.II)

2018.09.22 – BRUBECK MOUNT EVEREST RUN(Kat.I)

2018.09.23 – Biegi Górskie Sanok (Kat.I)

2018.09.23 – SALOMON ANNAPURNA RUN (Kat.I)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*