Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.28) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.28)

To był kolejny upalny weekend obfitujący w całą gamę biegów górskich. Jednak z racji posiadania najwyższej kategorii ligowej prawie cała czołówka Ligi Biegów Górskich Dare 2b wybrała Brenną by pościgać się w 6. Dolina Leśnicy Biegu o Breńskie Kierpce.
.
W związku z czym także na mecie prawie całą czołówkę (oprócz zagranicznych gości) stanowili zawodnicy z TOP 10 Ligi.
.
Nasza sensacyjna liderka Izabela Zatorska (Alpin Sport Team), pomimo iż stara się koncentrować na biegach alpejskich także w Brennej dzielnie walczyła i po raz kolejny obroniła fotel liderki.
.
.
Jednak goniąca ją Kinga Gomołysek (Matner Running Team) jest coraz bliżej. Ale także ona musi ogląać się coraz częściej za siebie bo groźne rywalki są już tuż tuż.
.
.
Np. Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM), która po zajęciu 3 miejsca w Brennej awansowała także na 3 pozycję w Lidze Dare 2b.
.
.
A tuż za nią kolejna faworytka, która stawiła się do wyścigu w Brennej pomimo że jej domeną są biegu ultra – mowa tu oczywiście o Ewie Majer (SOLGAR POLSKA).
.
.
Na miejsce 5 z 3 spadła Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team).
.
.
Po zwycięstwie w Brennej z 10 na 6 pozycję awansowała zawodniczka która jeszcze dwa tygodnie temu była poza TOP10… pomimo że należy od początku do głównych faworytek Ligi – Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team).
.
.
Tuż za Dominiką kolejna Dominika 😉 tym razem alpejska i długodystansowa Mistrzyni Polski czyli Dominika Stelmach (Duklanowski Team).
.
.
Wśród kobiet z czołówki zrobiło się tak ciasno że praktycznie każdy następny tydzień może powodować naprawdę duże “przemeblowanie”.
.
Wśród mężczyzn nadal na prowadzeniu Robert Faron (Salco Garmin Team), który w znakomitym stylu zwyciężył Tatra Fest Bieg!
.
.
Do Roberta zbliżył się nieznacznie Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team), który tydzień temu zwyciężył Chudego Wawrzyńca Ultra a mimo to dzielnie powalczył także w Brennej.
.
.
Trzecie miejsce wśród Panów obronił zwycięzca Rzeźnika Piotr Uznański (Euroclear Running Team), który także bardzo dobrze spisał się w Brennej.
.
Z miejsca 7 na 4 awansował dwukrotny zwycięzca Ligi – Piotr Koń (Alpin Sport Team), który jak widać także w tym roku ma chrapkę na tryumf w Lidze (obaj zawodnicy na poniższym zdjęciu).
.
.
Nie poddaje się także Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), który w Brennej pobiegł naprawdę bardzo dobrze i nadal ma szansę na miejsce na ligowym podium.
.
.
Do pierwszej dziesiątki, na miejsce 8 w końcu awansował znakomity junior – Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała), który w Brennej w niezwykle mocnej stawce zajął świetne 4 miejsce.
.
.
Do TOP 10 powrócił także Piotr Gutt – wicemistrz Ultra Skyrunning, który drugą lokatę zajął także podczas Tatra Fest.
.
.
.
A w klasyfikacji drużynowej już tylko pół punktu przewagi Salco Garmin Team nad Alpin Sport Teamem. Zresztą inne zespoły także nie próżnują …
.

1. (1) Salco Garmin Team – 25 pkt
2. (2) Alpin Sport Team – 24,5 pkt
3. (4) Matner Running Team – 9 pkt 
4-5. (6-7)  MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 8 pkt
4-5. (5) Euroclear Running Team – 8 pkt
6. (6-7)  SOLGAR Polska – 7 pkt
7-8. (8-9) Biegiem Przez Chybie – 6 pkt
7-8. (-) KS Sprint Bielsko-Biała – 6 pkt
9. (3) LKB Rudnik – 5.5 pkt
11. (8) Duklanowski Team – 4 pkt
12. (10) DANIEL WOSIK TERVEL TEAM – 3 pkt
.

Tymczasem po 28 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  mamy już sklasyfikowanych 5.643 zawodników (1.775 kobiet i 3.878 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt  

2.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.570 pkt 

3.(4-5) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.550 pkt 

4.(4-5) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.530 pkt

5.(3) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.365 pkt

6.(10) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.340 pkt

7.(6) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.280 pkt

8.(7) Iwona Kik (DANIEL WOSIK TERVEL TEAM) – 1.230 pkt

9.(9) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.130 pkt

10.(15) Anna Skalska (FESTIWAL BIEGOWY KRYNICA ZDRÓJ) – 1.110 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(28) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(69) Klaudia Sójka (UKS Wiking) – 350 pkt
3.(83) Anna Stelmach (Kamienica) – 330 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(3) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.550 pkt
2.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.365 pkt
3.(12) Katarzyna Solińska (PZU Sport Team) – 1.045 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.570 pkt
2.(4) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.530 pkt
3.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.340 pkt

Masters (K40-49):

1.(9) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.130 pkt
2.(14) Iwona Flaga (Kraków) – 970 pkt
3.(25) Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 660 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(1) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt
2.(22) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 716 pkt
3.(102) Justyna Boczkowska (Zakopane) – 295 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(183) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 210 pkt
2.(220) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 186 pkt
3.(348) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 140 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt
2.(1) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 725 pkt
3.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 690 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 600 pkt
2.(7) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 600 pkt
3.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 600 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(6) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 680 pkt
3.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 640 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(12) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 640 pkt
2.(4) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 630 pkt
3.(35) Marta Lipnicka (FUNDACJA PRZEJŚCIE KOTLINY)- 470 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.885 pkt  

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.660 pkt 

3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.370 pkt

4.(7) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.255 pkt

5.(6) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.195 pkt

6.(4) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt

7.(5) Radosław Boniec (Żary) – 1.110 pkt

8.(14) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.085 pkt

9.(16) Piotr Gutt (Poronin) – 1.045 pkt

10-11.(8-9) Dariusz Marek (Alpin Sport Team) – 960 pkt

10-11.(8-9) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 960 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.085 pkt
2.(38) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 595 pkt
3.(66) Mateusz Semper (MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC) – 440 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.660 pkt
2.(6) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt
3.(7) Radosław Boniec (Żary) – 1.110 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.370 pkt
2.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.195 pkt
3.(10-11) Dariusz Marek (Alpin Sport Team) – 960 pkt 

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.885 pkt
2.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.255 pkt
3.(15) Piotr Biernawski (Attiq Salming Team) – 855 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(52) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 520 pkt
2.(64) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 450 pkt
3.(75) Marek Swoboda (Byledobiec) – 406 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(19) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 790 pkt
2.(122) Tadeusz Sitek (UKS Ludwikowice) – 309 pkt
3.(295) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane/Sosnowiec) – 176 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 880 pkt
3.(10-11) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 720 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 600 pkt
2.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 540 pkt
3.(53) Tomasz Kozłowicz (Power Bomb) – 375 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
2.(23) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt
3.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 660 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 555 pkt
3.(9) Piotr Gutt  (Poronin) – 460 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


 -> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.08.25 – LEŚNIK – Maraton Górski – jesień (Kat.I)

2018.08.25 – Letni Bieg Piastów: Jakuszycki Ultramaraton / Jakuszycki Półmaraton / Jakuszycka 11 (Kat.I)

2018.08.26 – Perły Małopolski – Babiogórski Park Narodowy (Kat.I)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*