Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.27) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.27)

Dopiero co alpejskie Mistrzostwa Polski zrobiły niemałe zamieszanie w naszych ligowych tabelach a tu kolejne “przemeblowanie” … głównie dzięki biegom w Górach Sowich, gdzie na Mistrzostwach Polski Masters obsada była godna nawet seniorskich Mistrzostw Polski.
.
I to też spowodowało kolejne zmiany wśród czołówki.
.
Sensacyjna liderka Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) nadal na prowadzeniu Ligi Dare 2b z blisko 200 punktową przewagą nad drugą zawodniczką.
.
.
A tą drugą jest od tego weekendu Kinga Gomołysek (Matner Running Team), druga w 5.Półmaratonie Sowiogórskim.
.
.
Na miejsce 3 spadła pomimo zwycięstwa w Chudym Wawrzyńcu 50km+ Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team).
.
.
Miejsce 4 obroniła zwyciężczyni Chudego Wawrzyńca 80km+ Ewa Majer (SOLGAR POLSKA).
.
.
… którą dogoniła piąta na Wielkiej Sowie – Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM).
.
.
Frontalny atak na Ligę przepuściła Dominika Stelmach (Duklanowski Team), która jest już na 6 miejscu pomimo startu w zaledwie 5 biegach górskich, czyli najmniejszej ilości spośród zawodniczek z TOP10 przez co staje się główną faworytką do końcowego zwycięstwa.
.
.
W końcu po zajęciu trzeciego miejsca na Wielkiej Sowie do kobiecej, pierwszej dziesiątki awansowała jedna z głównych faworytek Ligi Dare 2b Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team).
.
.
Wśród mężczyzn w sposób szalony broni fotela lidera Robert Faron (Salco Garmin Team), który w górach Sowich wystartował w obu biegach. Zobaczymy czy ta strategia sprawdzi się w tym roku. Robert słynie z niesamowitej regeneracji, jednak obawiamy się czy nawet jego fenomenalny organizm wytrzyma takie natężenie startów.
.
.
Na miejscu drugim kolega klubowy Robert – Bartosz Gorczyca, który tym razem zwyciężył w Chudym Wawrzyńcu 80km+.
.
.
Miejsce 3 obronił trzeci w Ochotnica Challenge – Piotr Uznański (Euroclear Running Team).
.
.
Na miejsce 4 aż z 11 awansował piekielnie mocny w tym roku pod górę Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – zwycięzca Biegu Na Wielką Sowę a wcześniej zdobywca alpejskiego Wicemistrzostwa Polski.
.
.
Miejsce 5 utrzymał drugi w Biegu Kowary -Okraj – Radosław Boniec (Żary).
.
.
A na miejsce 6 z 3 spadł pauzujący w miniony weekend Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie).
.
.
Coraz wyżej, już na 7 miejscu jest dwukrotny zwycięzca Ligi – Piotr Koń (Alpin Sport Team).
.
.
Którego goni jego kolega klubowy Dariusz Marek (Alpin Sport Team), zwycięzca Ochotnica Challenge i Sudzionki Vertical oraz Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – piąty w Biegu Na Wielką Sowę.
.
.
.
A w najbliższy weekend znów cała masa biegów w tym kolejny kategorii M – Breńskie Kierpce!
.
Poniżej klasyfikacja drużynowa:
.

1. (1) Salco Garmin Team – 27 pkt
2. (2) Alpin Sport Team – 19,5 pkt
3. (-) LKB Rudnik – 9.5 pkt
4. (4-5)  Matner Running Team – 9 pkt
5. (3) Euroclear Running Team – 8 pkt
6-7. (4-5)  SOLGAR Polska – 6.5 pkt
6-7. (8) MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 6.5 pkt
8-9. (10) Duklanowski Team – 5 pkt
8-9. (-) Biegiem Przez Chybie – 5 pkt
10. (6) DANIEL WOSIK TERVEL TEAM – 6 pkt
11. (8-9) JACEKBIEGA RUNNING TEAM – 4 pkt
.

Tymczasem po 27 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  mamy już sklasyfikowanych 5.473 zawodników (1.719 kobiet i 3.754 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(2) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.565 pkt  

2.(3-4) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.370 pkt 

3.(2) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.365 pkt    

4-5.(3-4) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.290 pkt

4-5.(6) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.290 pkt

6.(9) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.280 pkt

7.(5) Iwona Kik (DANIEL WOSIK TERVEL TEAM) – 1.120 pkt

8.(7) Sylwia Bondara (JACEKBIEGA RUNNING TEAM) – 1.055 pkt

9.(8) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.050 pkt

10.(15) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.040 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(25) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(67) Klaudia Sójka (UKS Wiking) – 350 pkt
3.(80) Anna Stelmach (Kamienica) – 330 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(3) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.365 pkt
2.(4-5) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.290 pkt
3.(15) Katarzyna Solińska (PZU Sport Team) – 865 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.370 pkt
2.(4-5) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.290 pkt
3.(6) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.280 pkt

Masters (K40-49):

1.(9) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.050 pkt
2.(14) Iwona Flaga (Kraków) – 875 pkt
3.(28) Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 630 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(1) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.565 pkt
2.(20) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 716 pkt
3.(98) Justyna Boczkowska (Zakopane) – 295 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(208) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 186 pkt
2.(256) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 165 pkt
3.(328) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 140 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4-5) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt
2.(1) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 725 pkt
3.(10) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 690 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 400 pkt
2.(70) Teresa KRAJEWSKA-WIŚNIAK (Frau) – 350 pkt
3.(4-5) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 340 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(6) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 680 pkt
3.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 650 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4-5) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 530 pkt
2.(26) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 470 pkt
3.(15) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 460 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.765 pkt  

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.440 pkt 

3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.210 pkt

4.(11) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt

5.(5) Radosław Boniec (Żary) – 1.110 pkt

6.(3) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.100 pkt

7.(9-10) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.055 pkt

8-9.(13) Dariusz Marek (Alpin Sport Team) – 960 pkt

8-9.(16) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 960 pkt

10.(7) Tomasz Skupień (Skawinki) – 930 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(14) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 845 pkt
2.(50) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 495 pkt
3.(62) Mateusz Semper (MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC) – 440 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.440 pkt
2.(4) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt
3.(5) Radosław Boniec (Żary) – 1.110 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.210 pkt
2.(6) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.100 pkt
3.(8-9) Dariusz Marek (Alpin Sport Team) – 960 pkt 

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.765 pkt
2.(7) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.055 pkt
3.(20) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team) – 750 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(59) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 445 pkt
2.(67) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 435 pkt
3.(74) Marek Swoboda (Byledobiec) – 406 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(17) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 790 pkt
2.(113) Tadeusz Sitek (UKS Ludwikowice) – 309 pkt
3.(319) Roman Trzcieliński (Psy Warszawa) – 159 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(7) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 880 pkt
3.(8-9) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 960 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 380 pkt
2.(45) Tomasz Kozłowicz (Power Bomb) – 375 pkt
3.(11) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 370 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
2.(21) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt
3.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 660 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt
2.(44) Rafał Kot (Góral Z Mazur / Kb Jurund Szczytno) – 445 pkt
3.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 400 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


   -> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.08.18 – IV Ultramaraton Magurski (Kat.I)

2018.08.18 –  Tatra Fest Bieg  (Kat.S)

2018.08.19 – 6. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce (Kat.M)

2018.08.19 – IV Półmaraton Wiślański (Kat.I)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*