Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.16) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.16)

Tym razem, pomimo całej masy biegów górskich pierwsza trójka Ligi Biegów Górskich Dare 2b zachowała swoje pozycje. Ale za to w “peletonie” mniejsze i większe przetasowania są jak najbardziej widoczne.
.
Tak więc wśród Pań na prowadzeniu nadal Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team).
.
.
Na miejscu drugim Karolina Epa (PZU Sport Team) …
.
.
A tuż za nią Kinga Gomołysek (Matner Running Team).
.
Foto: B.Kuś
.
Na miejscu 4 i 5 znakomite weteranki: Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) oraz Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne)
.
.
Po zajęciu drugiego miejsca w Beskidzkim Toporze – 103 km na miejsce 6 z 10 awansowała liderująca na ultra dystansie Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) .
.

Foto: Jacek Deneka – UlreaLovers

Wśród mężczyzn nadal na prowadzeniu z dużą przewagą nad konkurencją Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team).

Foto: Artur Czempas

Na miejscu drugim najaktywniejszy ligowiec Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie).

Na miejscu trzecim Mistrz Polski Skurunning Ultra z 2017 r. – Robert Faron (Salco Garmin Team).

Foto: Magdalena Bogdan – fotografia bez miary

A na miejsce 4 z piątego awansował zwycięzca Beskidzkiego Toporka – 25km – Kacper Kościelniak (Raba Niżna)

Foto: Drewhome Beskidzki Topór

W klasyfikacji drużynowej zaszły także niewielkie zmiany:
.
1. Salco Garmin Team – 28 pkt
2. Alpin Sport Team – 11 pkt
3-4. PZU Sport Team – 9 pkt
3-4. Biegiem Przez Chybie – 9 pkt
5. Matner Running Team – 8 pkt
 .
A już w najbliższy weekend zapewne dużo więcej zmian w czołówce – a to za sprawą Mistrzostw Polski na krótkim dystansie na Ślężę.
.
Tymczasem po 16 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  mamy już sklasyfikowanych 2.568 zawodników (829 kobiet i 1.739 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 780 pkt 

2.(2) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 625 pkt  

3.(3) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 590 pkt 

4.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 573 pkt   

5.(5) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 465 pkt

6.(10) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 460 pkt

7.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 450 pkt

8-9.(6-7) Anna Kącka (Buff Team Poland) – 400 pkt

8-9.(6-7) Klaudia Dominiak (Kraków) – 400 pkt

10.(9)  Kinga Kwiatkowska (Kraków) – 385 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

1.(19) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt
2.(23) Julia Wdowka (Opoczno Sport Team) – 285 pkt
3.(26) Katarzyna Gała (OTK Rzeźnik) – 280 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 780 pkt
2.(2) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 625 pkt
3.(8-9) Anna Kącka (Buff Team Poland) – 400 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(3) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 590 pkt
2.(6) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 460 pkt
3.(7) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team/SKB Kraśnik) – 400 pkt

Masters (K40-49):

1.(8-9) Klaudia Dominiak (Kraków) – 400 pkt
2.(13) Iwona Flaga (Kraków) – 350 pkt
3.(11) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 380 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 573 pkt
2.(5) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 465 pkt
3.(127) Renata Ginszt (ATP Augustów) – 115 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(121) Maria Witkowska (Klub Królika Stefana) – 120 pkt
2.(188) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 90 pkt
3.(400) Anna Morawska (Warszawa) – 51 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 407 pkt
2.(14) Anna Skalska (Festiwal Biegowy Krynica Zdrój) – 200 pkt
3.(28) Iwona Kik (Daniel Wosik Tervel Team) – 180 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 400 pkt
2.(7) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team/SKB Kraśnik) – 300 pkt

Foto: Jacek Deneka – UlreaLovers

3.(19) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 560 pkt
2.(8-9) Anna Kącka (Buff Team Poland) – 400 pkt
3.(11) Sylwia Bondara (Jacek Biega Running Team) – 360 pkt

Foto: Magdalena Bogdan – fotografia bez miary

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 390 pkt
2.(38) Małgorzata Pazda-Pozorska (Kobylin) – 240 pkt
3.(8-9) Klaudia Dominiak (Kraków) – 200 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 940 pkt 

2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 681 pkt  

3.(3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 625 pkt

4.(5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 610 pkt

5.(4) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 560 pkt

6.(6)  Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 430 pkt

7.(7) Radosław Boniec (Żary) – 423 pkt

8-9.(8-9) Piotr Jaśtal (LKB RUDNIK / AZS UJK KIELCE) – 420 pkt

8-9.(8-9) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 420 pkt

Foto: Magdalena Bogdan – fotografia bez miary

10-11.(10-11) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 415 pkt

Foto: Jacek Deneka – UlreaLovers

10-11.(10-11) Szymon Nikiel (Nutrend Team/aktywne Beskidy) – 415 pkt

Foto: Magdalena Bogdan – fotografia bez miary

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(17) Błażej Knutelski (Grywałd) – 350 pkt
2.(24) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 300 pkt
3.(34) Szymon Gużkowski (KKB Mosir Krosno) – 280 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 940 pkt
2.(4) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 610 pkt  
3.(7) Radosław Boniec (Żary) – 423 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 675 pkt
2.(5) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 560 pkt
3.(6) Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 430 pkt 

Masters (M40-49):

1.(3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 625 pkt
2.(10-11) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 415 pkt
3.(15) Wojciech Ścieszka (13 elt Kraków – Balice) – 399 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(75) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 186 pkt
2.(87) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 177 pkt
3.(94) Marek Swoboda (Byledobiec) – 161 pkt

Weterani II (M60+)

1.(120) Tadeusz Sitek (UKS Ludwikowice) – 132 pkt
2.(140) Janusz Ferenc (-) – 120 pkt
3.(159) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 110 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Foto: Magdalena Bogdan – fotografia bez miary

1.(30) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 285 pkt
2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 240 pkt
3.(64) Adam Jamiński (SKLA Tychy) – 200 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(17) Błażej Knutelski (Grywałd) – 305 pkt
2.(14) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 300 pkt
3.(24) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 300 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 660 pkt
2.(3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 580
3.(8-9) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 420 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(12) Przemysław Krupa (Biegiem Przez Chybie) – 257 pkt
2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 255 pkt
3.(40) Leszek Bułanow (Hipolitów) – 205 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2018 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.05.26 –  V Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem (Kat.I)

2018.05.26 –  XXV Bieg Na Ślężę – Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie (Kat.M)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*