Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.40) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.40)

Po obfitującym w starcia tytanów wcześniejszym weekendzie na ultraMaratonie Bieszczadzkim i ŁUT, tym razem mieliśmy znów ciszę przed burzą. Jedni z czołówki zapewne lizali rany, drudzy szykowali się na kolejne boje bo do finału został już tylko miesiąc a jest nas już prawie 25 tysięcy sklasyfikowanych w ATTIQ Lidze zawodników!

Niesamowicie także wygląda rywalizacja w Ultra Challenge Of Poland – nie spodziewaliśmy się, że tak bardzo wyśrubowane wymogi na Złotą, Srebrną i Brązową Klamrę Ultra Challenge Of Poland spełni aż tylu zawodników…

Na tą chwilę poziom Złotej Klamry osiągnęło: 8 mężczyzn i 1 kobieta, Srebrnej: 4 mężczyzn i 2 kobiety, brązowej: 67 mężczyzn i 8 kobiet.  Pełną klasyfikację znajdziecie tutaj: ->kobiety<-  ->mężczyźni<-

Przypominamy, że warunkiem jej otrzymania jest udział w Gali 23.11.2019r. potwierdzony najpóźniej do dnia 9.11.2019r. na naszego maila, czyli biuro@biegigorskie.pl.

A my wracamy do rywalizacji w kategorii open ATTIQ Ligi i przypominamy czołówkę:

Wśród kobiet na prowadzeniu brązowa medalistka Mistrzostw Polski Skyrunning Classic i druga w Pucharze Polski Skyrunning – Katarzyna Wilk

Co ciekawe jest to wciąż zawodniczka bez “przydziału” Teamowego. Oj pewnie rozgorzeje o nią bój w “okienku transferowym” 😉

Foto: Magdalena Sedlak

Na miejscu drugim brązowa medalistka Mistrzostw Polski Skyrunning Vertical KM: Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One)

Foto: Magdalena Sedlak

Na miejscu trzecim złota medalistka Mistrzostw Polski na długim dystansie, zwyciężczyni niespełna dwa tygodnie temu ultraMaratonu Bieszczadzkiego: Martyna Kantor (Buff Team Poland)

Foto: Andrzej Tomczyk – biegigorskie.pl

A pierwsza trójka mężczyzn na tą chwilę wygląda następująco:

Na prowadzeniu zwycięzca Pucharu Polski Skyrunning, ostatnio drugi w ultraMaratonie Bieszczadzkim: Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One)

Foto: Magdalena Sedlak

Na miejscu drugim najlepszy polski “alpejczyk” trzykrotny Mistrz Polski pod górę czyli: na krótkim dystansie, w Skyrunning Vertical KM oraz w stylu alpejskim: Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik), który już dawno zapewnił sobie zwycięstwo w stylu alpejskim osiągając maksymalną z możliwych ilość punktów.

Foto: Andrzej Tomczyk – biegigorskie.pl

Na trzeciej pozycji zwycięzca 6 biegów górskich w tym sezonie: Tomasz Skupień (Muay Running Team)

Foto: Magdalena Sedlak

Za tymi tuzami cała plejada gwiazd górskiego ścigania, która zapewne też jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.

Warto podkreślić że zarówno miejsce w TOP 10 kategorii open ATTIQ Ligi jak i miejsca w 1-3 w kategorii wiekowej oraz w stylach jest naprawdę NIESAMOWITYM wyczynem i będzie przez nas uhonorowane na Gali już za niespełna miesiąc, 23 listopada w Sokolcu, poprzedzonej biegiem finałowym czyli Półmaratonem Orzeł, którego trasa prowadzi po najpiękniejszych zakątkach Gór Sowich i który może jeszcze mocno przetasować końcową klasyfikację.

A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A już w najbliższy weekend 4 imprezy w tym bieg kat.S – o Złotą Szyszkę:

Międzynarodowy Bieg Górski Orłowa Trail Ustroń- Jaszowiec

6.Bieg o Złotą Szyszkę

Górski Maraton Świętokrzyski

Duch Lasu

Po 40 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 24.716 zawodników (7.485 kobiety i 17.231 mężczyzn).

Pamiętajcie także, że trwają zapisy na bieg finałowy ATTIQ Ligi Biegów Górskich – w tym roku zapraszamy do Sokolca w Góry Sowie: na Półmaratonu Górskiego Orzeł

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 70 pkt

2. Muay Running Team – 59 pkt

3. Salco Garmin Team – 36 pkt

4. LKB Rudnik – 19 pkt

5. Buff Team Poland – 18 pkt

6. INOV-8 – 17 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki (K16-19):

1.(81) Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)– 450 pkt
2.(105) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA Kolbuszowa)– 405 pkt
3.(136) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 1.730 pkt
2.(8) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.390 pkt
3.(10) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.330 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 2.200 pkt
2.(2) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.050 pkt
3.(3) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 2.040 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.520 pkt
2.(11) Ewa Ardelli (Bielawska Akademia Biegania) – 1.235 pkt
3.(18) Kinga Pachura (Ultramaraton Babia Góra) – 1.060 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(4) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – 1.980 pkt
2.(13) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 1.162 pkt
2.(22) Dorota Jonkisz (Rytm)  – 893 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(69) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik)  – 480 pkt
2.(74) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 476 pkt
3.(424) Hanna Sypniewska (Spartanie Dzieciom) – 162 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)– 1.020 pkt
2.(4) Izabella Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 950 pkt
3.(17) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 920 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 505 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 470 pkt
3.(18) Kinga Pachura (Ultramaraton Babia Góra) – 465 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(12) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 840 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 720 pkt
3.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 655 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One) – 880 pkt
2.(16) Justyna Jasłowska  (SCOTT Team) – 580 pkt
3.(9) Kinga Kwiatkowska (Salco Garmin Team) – 545 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(19) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 1.030 pkt
2.(62) Michał Dudczak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 600 pkt
3.(86) Błażej Knutelski (Gorący Potok) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 2.180 pkt
2.(4) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.655 pkt
3.(7) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One) – 1.540 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.400 pkt
2.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 1.960 pkt
3.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.590 pkt

Masters (M40-49):

1.(6) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 1.570 pkt
2.(13) Robert Faron  (Salco Garmin Team) – 1.165 pkt
3.(17) Tomasz Koczwara (Pędzący w Miejscu) – 1.050 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(10) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.240 pkt
2.(44) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 709 pkt
3.(45) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 703 pkt

Weterani II (M60+):

1.(38) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 744 pkt
2.(67) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 571 pkt
3.(173) Roman Trzeciliński (PSY Warszawa) – 331 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.200 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 880 pkt
3.(43) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik) – 680 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 640 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 470 pkt
3.(9) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 450 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 820 pkt
2.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 760 pkt
3.(17) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(13) Robert Faron (Salco Garmin Team)  – 800 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 720 pkt
3.(28) Bartosz Gorczyca (GrupaLuktrans.PL) – 700 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong– innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*