Niebawem zapisy na Biegi w Szczawnicy - BiegiGorskie.pl

Niebawem zapisy na Biegi w Szczawnicy

5. listopada 2019 roku wystartuje rejestracja na ósmą edycję Biegów w Szczawnicy. Tym razem spotkamy się w weekend 24-26 kwietnia 2020.

25 kwietnia 2020 roku Szczawnica zamieni się w biegowe miasteczko z prawdziwego zdarzenia. W ósmej edycji wydarzenia zawodnicy wystartują na 5 dystansach od 11 do 97 km. Biegi w Szczawnicy rozrastają się i rozwijają z roku na rok. Siedem lat temu na metę nad Grajcarkiem dobiegło nieco ponad dwieście osób, a w ostatniej edycji było ich już o 1700 więcej.

To wspaniałe uczucie witać na mecie tak wielu szczęśliwych i dumnych z siebie biegaczy i biegaczek. Niezmiennie, biegowa piątka przybita na finiszu jest niczym pocisk pozytywnej energii. W formule kolejnej edycji nie będzie znaczących zmian, spokojny rozwój i zachowanie wspaniałej biegowej atmosfery to najważniejsze elementy tego wydarzenia.

– To już zupełnie inna impreza niż siedem lat temu, zarówno pod względem realizacji, jak i liczby startujących zawodników. Pierwsza edycja oferowała dwa biegi, teraz jest ich aż pięć plus Mini Biegi w Szczawnicy, w których biegają nasi najmłodsi uczestnicy. Każdy, kto chce spróbować swoich sił w górach, znajdzie tu dystans dopasowany do swoich aktualnych możliwości i potrzeb – mówią organizatorzy. – Niesamowicie cieszy nas to, że tak wiele osób chce tu wracać i przyjeżdżać do nas każdego roku, z przyjaciółmi i rodzinami. Super jest również to, że coraz więcej osób odwiedza Szczawnicę i nasze biegowe trasy w ciągu całego roku. Hasło „tu zaczyna się przygoda!” nabrało dzięki temu zdecydowanie szerszego znaczenia.

Czas na zapisy!

Zapisy na Biegi w Szczawnicy rozpoczną się 5. listopada (wtorek) o godzinie 20:00. Tradycyjnie rozpoczniemy od zapisów na najdłuższą trasę „Niepokorny Mnich” – 97 km. Zapisy na pozostałe dystanse będą odbywały się w kolejne wtorki o godzinie 20:00.

Szczegółowy harmonogram zapisów i informacje można znaleźć na stronie: http://biegiwszczawnicy.pl/pl/regulamin-biegow/.

Film z poprzedniej edycji: https://www.facebook.com/watch/?v=1047988585589360

Zapraszamy również do śledzenia aktualności na stronie na Facebooku (www.facebook.com/BiegiwSzczawnicy).
Więcej informacji o Biegach w Szczawnicy: www.biegiwszczawnicy.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*