Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.26) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.26)

Zima pomału odchodzi w niepamięć – zwłaszcza w rejonach nizinnych 🙂 . W górach zapewne śnieg pozostanie z nami jeszcze przez najbliższe dni. No i dobrze, bo w końcu w tym roku mieliśmy naprawdę piękną zimową aurę. Za nami kilka zawodów rozegranych w reżimie sanitarnym, niektóre wręcz turystycznym 😉 Przed nami kolejne.

Czas na małe podsumowanie połączonego sezonu po okresie zimowym, bo wielu zawodników z czołówki ATTIQ Ligi zdecydowało się “przepalić” nieco płuca i wystartować tu i tam 🙂

Foto: Katarzyna Gogler Fotografia

Ale zanim przejdziemy do zawodników warto wspomnieć o paru nowościach: dzięki naszemu nowemu partnerowi technicznemu – firmie B4SPORT przebudowaliśmy nasz program ligowy, a niebawem będziemy mogli Wam zaprezentować kolejne, całkiem nowe jego użyteczności.

Wśród naszych partnerów witamy także na pokładzie nowego partnera z zakresu odżywek i suplementacji – cenioną przez Was za jakość i smak – Markę Mountain Fuel!

To tyle tytułem wstępu – a teraz co tam się podziało w zimie? 🙂

Wśród kobiet czołówka wygląda następująco:

Na prowadzenie dzięki zwycięstwu w XRUN – Tajemnicze Kopce 13km wyszła  Paulina Tracz (Salco Garmin Team) .

Foto: Michał Złotowski

Tuż za nią dotychczasowa liderka Katarzyna Wilk, która może się poszczycić aż 6 górskimi zwycięstwami w naszym połączonym sezonie 2020-2021.

Foto: Michał Złotowski

Na miejscu trzecim Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners)  – Mistrzyni Polski na ultra dystansie, brązowa medalistka na długim dystansie.

Foto: Magdalena Sedlak

A na miejscu 4 Urszula Paprocka (Nowa Huta Team), która wyprzedza zaledwie o 30 pkt Karolinę Obstój (Muay Running Team).

Foto: Michał Złotowski

Do TOP 10 kobiet powróciła druga w Zimowym Maratonie Bieszczadzkim – niesamowita Maria Domiszewska !

Wśród mężczyzn nadal na prowadzeniu rewelacyjny Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik)  – srebrny medalista MP w stylu alpejskim oraz na krótkim dystansie, zwycięzca Breńskich Kierpc, Crossu PGE, Sowiogórskiej Dychy, Półmaratonu Sowiogórskiego, Jeleniowski RUN.

Foto: Michał Złotowski

Miejsce drugie zajmuje odwieczny kolega i rywal naszego lidera – Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – Mistrz Polski na krótkim dystansie, brązowy medalista Skyrunning Vertical KM, zwycięzca RMD Winter Run, Turbacz Downhill. Drugi w Zimowej Bieszczadzkiej Dyszce.

Foto Jolanta Błasiak-Wielgus

Na miejscu trzecim Daniel Żuchowski (Muay Running Team), który w tym roku nieco podreperował swoje “konto” na X-RUN Tajemnicze Kopce 21km.

Foto: Ultra Lovers Jacek Deneka

Tuż za podium – Czech – Pavel Brydl (Muay Running Team).

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na finał ATTIQ Ligi Biegów Górskich 2020-2021, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (20.11.2021r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 26 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 18.266 zawodników (5.318 kobiety i 12.948 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.880 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 1.790 pkt
3.(3) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt
4.(4) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 1.475 pkt
5.(5) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.445 pkt
6.(6) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.230 pkt
7.(7) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.145 pkt
8.(8) Agnieszka Tatarek – Konik  (Olimp Sport) – 1.055 pkt
9.(9) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 1.060 pkt
10.(15) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 9300 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(95) Joanna Bachleda (Gorący Potok) – 315 pkt
2.(159) Aleksandra Sot (UKS Olimp Kozienice) – 240 pkt
3.(191) Aleksandra Karolczak (LUKS Boguszyce) – 210 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.145 pkt
2.(9) Agnieszka Tatarek – Konik  (Olimp Sport) – 1.055 pkt
3.(18) Aleksandra Bazułka (Buff Team Poland)- 705 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.880 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 1.790 pkt
3.(3) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt

Masters (K40-49):

1.(10) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 930 pkt
2.(11) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 920 pkt
3.(12) Edyta Lewandowska (Dynafit Team / Projektrun.pl) – 890 pkt 

Weteranki I (K50-59):

1.(16) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 765 pkt
2.(29) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 526 pkt
3.(56) Dorota Jonkisz (Nutrend Team)  – 410 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(298) Alicja Sikora (Team Sikora) – 150 pkt
2.(323) Renata Jakubowska  – 152 pkt
3.(335) Monika Barańska – 145 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(6) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 770 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 410 pkt
3.(5) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(4) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 480 pkt
2.(11) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 380 pkt
3.(8) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 340 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(1) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.000 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 780 pkt
3.(4) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 695 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(1) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 580 pkt
2.(32) Anna Chrząścik (Płomyk Olkusz) – 500 pkt
3.(10) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 480 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 522 km
2. Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 478 km
3. Katarzyna Gnot – 420 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.760 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 1.570 pkt
3.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.517 pkt
4.(4) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.415 pkt
5.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.320 pkt
6.(7-8) Jacek Sobas (ASICSFRONTRUNNER) – 1.290 pkt
7.(6) Marcin Kubica (Salomon Suunto Team) – 1.265 pkt
8.(9) Tomasz Skupień – 1.250 pkt
9.(7-8) Łukasz Flisiński  –(Alpin Sport Hoka One One Team) – 1.195 pkt
10.(12) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 1.120 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(19) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 835 pkt
2.(136) Michał Piątek (CKS Budowlani Częstochowa)  – 295 pkt
3.(219) Piotr Bosak (Klub Wysokogórski Kraków)  – 229 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 1.760 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 1.570 pkt
3.(6) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.265 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.517 pkt
2.(6) Jacek Sobas (ASICSFRONTRUNNER) – 1.290 pkt
3.(9) Łukasz Flisiński  (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.195 pkt

Masters (M40-49):

1.(4) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.415 pkt
2.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.320 pkt
3.(14) Rafał Kot (Muay Running Team) – 1.015 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(11) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.097 pkt
2.(57) Zbigniew Szatanik (MOK Mszana Dolna) – 458 pkt
3.(86) Jacek Gardener (Jacek Biega) – 379 pkt

Weterani II (M60+):

1.(94) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 362 pkt
2.(330) Tomasz Zimny (śRUNdunia Szczecin) – 178 pkt
3.(336) Janusz Pytel (Truchtacz Mysłowice) – 175 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 580 pkt
2.(7) Marcin Kubica (INOV-8) – 580 pkt
3.(12) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 560 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(1) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 680 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 680 pkt
3.(19) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 470 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 820 pkt
2.(17) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt
3.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 720 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(14) Rafał Kot (Muay Running Team) – 590 pkt
2.(28) Piotr Szumliński (ATTIQ Team) – 490 pkt
3.(38) Paweł Perykasza (GRUPALUKTRANS.PL) – 465 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Adam Prończuk (Wehicool)  – 923 pkt
2. Eugeniusz Bernacki – 910 km
3. Stanisław Siwiec – 770 km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

-> Regulamin połączonego sezonu ATTIQ Ligi 2020-2021 <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka Mountian Fuel

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma B4SPORT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*