Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.20) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.20)

Trzeba przyznać że wrzesień jest wyjątkowo obfity w wydarzenia biegowo górskie. Wynika to m.in. z tego że mamy teraz nie tylko imprezy tradycyjnie wrześniowe, ale dołączyły także te, które miały odbyć się wcześniej lecz musiały zostać przełożone często właśnie na wrzesień.

Stąd też ostatnio w naszych podsumowaniach jesteśmy w wiecznym “niedoczasie” 😉 i znów czytacie podsumowanie dopiero ATTIQ Ligi w piątek 🙂

Ale wracając właśnie do podsumowania:

Czołówka kobiet znów za bardzo nam się nie zmieniła – zapewne większe przetasowania zobaczymy po najbliższym weekendzie – bo czekają nas zawody najwyższych kategorii ligowych – Bieg na Kasprowy Wierch i “Frassati”.

Na prowadzeniu nadal Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners).

Foto: Michał Buczyński Fotografia

A za nią: Katarzyna Wilk i Paulina Tracz (Salco Garmin Team).

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Cały czas dzielnie goni tą trójkę Karolina Obstój (Muay Running Team), która tym razem była druga w Półmaratonie Polanica Zdrój.

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

Niesamowicie prze do zwycięstwa na półmetku połączonych sezonów ATTIQ Ligi – Pavel Brydl (Muay Running Team), który tym razem zwyciężył w Dziesiątce Staropolanki w Polanicy.

Za walecznym Czechem podążają: Sylwester Lepiarz (Muay Running Team), Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) i Rafał Kot (Muay Running Team), który niebawem rusza zmierzyć się z rekordem Głównego Beskidzkiego Szlaku.

Po zajęciu drugiego miejsca w Baran Trail 25km na miejsce 5 awansował Dariusz Marek (Monk Sandals Team).

Foto: Piotr Dymus – Fotografia

Wyprzedzając Daniela Żuchowskiego i Piotra Jaśtala.

Pomalutku ale konsekwentnie wciąż pnie się w górę najlepszy 50-latek w tej stawce – Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team), który jest już na 8 miejscu!

A za nim nie byle kto – tylko zwycięzca Baran Trail 25 km – Marcin Kubica (INOV-8)

Foto: Piotr Dymus – Fotografia

I właśnie to jest w naszym współzawodnictwie ATTIQ Ligowym najfajniejsze, że każdy może walczyć nawet z największymi gwiazdami i poprawiać swe miejsca w szeregu. Do czego Was oczywiście nieustannie namawiamy 🙂

A już w najbliższy weekend znów biegi górskie w nadmiarze szczęścia 😉 :

BUT – Beskidy Ultra Trail

Polar Sport Babia Góra Trail im. Wojtka Kozuba

Ślężański Festiwal Biegowy: Ultra Ślęża 80 / Maraton Ślężański / Górski Półmaraton Ślężański im. A. Palichleba / Ślężańska Dycha

II Górski Bieg Frassatiego

XIII Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę / Mistrzostwa Polski Skyrunning Vertical KM

XRUN Ołtarz w chmurach

V Bieg Beskidnika

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na bieg podsumowujący sezon 2020 ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 20 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 14.797 zawodników (4.354 kobiety i 10.443 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 1.265 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.100 pkt
4.(4) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 975 pkt
5.(5) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 710 pkt
6.(6) Katarzyna Solińska (Salomon Suunto Team) – 675 pkt
7.(7) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 670 pkt
8-9.(8-9) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 655 pkt
8-9.(8-9) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 655 pkt
10.(10) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 615 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(70) Monika Węgrzyn (UKS Tiki Taka Kolbuszowa) – 275 pkt
2.(117) Joanna Bachleda (Gorący Potok) – 215 pkt
3.(132) Martyna Hryc (Salco Garmin Team) – 200 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 670 pkt
2.(14) Agnieszka Tatarek – Konik  (Perfect Body Center) – 575 pkt
3.(22) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 1.265 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.100 pkt

Masters (K40-49):

1.(8) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 655 pkt
2.(14) Agnieszka Fogiel-Pawłowska (Los Bieganeros) – 575 pkt
3.(16) Marlena Nowacka (JAN-MAR.PL) – 565 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(20) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 526 pkt
2.(25) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 425 pkt
3.(110) Dorota Jonkisz (Nutrend Team) – 220 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(332) Barbara Prymakowska (Tarnów) – 96 pkt
2-3.(436) Eulalia Szylkin  – 85 pkt
2-3.(436) Renata Sobczak (KB Lupus Oleśnica) – 85 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(54) Martyna Masłowska (ULKS Bystrzyca Kłodzka) – 300 pkt
2.(20) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 285 pkt
3.(9) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 280 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(4) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 480 pkt
2.(18) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 375 pkt
3.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 300 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(2) Katarzyna Wilk – 780 pkt
2.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 720 pkt
3.(1) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 680 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(8) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 455 pkt
2.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 400 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 380 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 512 km
2. Katarzyna Gnot – 420 km
3. Katarzyna Krym (Night Runners Wrocław) – 397 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.365 pkt
2.(2) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 1.080 pkt
3-4.(3-4) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 1.015 pkt
3-4.(3-4) Rafał Kot (Muay Running Team) – 1.015 pkt
5.(7) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 945 pkt
6.(5) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 940 pkt
7.(6) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 930 pkt
8.(9) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 861 pkt
9.(11) Marcin Kubica (INOV-8) – 845 pkt
10.(8) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(19) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 595 pkt
2.(48) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 330 pkt
3.(65) Marcel Broj (Buff Team Poland) – 297 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(5) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 1.080 pkt
2.(7) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 930 pkt
3.(9) Marcin Kubica (INOV-8) – 845 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3-4) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 1.015 pkt
2.(5) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 945 pkt
3.(6) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 940 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.365 pkt
2.(3-4) Rafał Kot (Muay Running Team) – 1.015 pkt
3.(10) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(8) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 846 pkt
2.(34) Marek Nosalik (MTA) – 424 pkt
3.(38) Zbigniew Szatanik (MOK Mszana Dolna) – 404 pkt

Weterani II (M60+):

1.(100) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 264 pkt
2.(115) Tomasz Zimny (śRUNdunia Szczecin) – 174 pkt
3.(265) Janusz Pytel (Truchtacz Mysłowice) – 145 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(9) Marcin Kubica (INOV-8) – 360 pkt
2.(6) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 340 pkt
3.(25) Karol Urbańczyk (Non Stop Trail) – 305 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(2) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 400 pkt
2.(7) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 400 pkt
3.(19) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 465 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(11) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 700 pkt
2.(6) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 640 pkt
3.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 580 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(3-4) Rafał Kot (Muay Running Team) – 590 pkt
2.(20) Wojciech Ścieszka (13 elt Kraków-Balice) – 390 pkt
3.(10) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 380 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Adam Prończuk (Wehicool)  – 783 pkt
2. Stanisław Siwiec – 680 km
3. Eugeniusz Bernacki – 674 km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej:

1.        Muay Running Team – 73 pkt 

2.       Salco Garmin Team – 31 pkt

3.       Alpin Sport HOKA One One – 30 pkt 

4.      RK Athletics – 20 pkt

5.        Team Mountain Fuel – 18 pkt

-> Regulamin połączonego sezonu ATTIQ Ligi 2020-2021 <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*