Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.10) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.10)

Wystarczył jeden bieg wyższej kategorii jakim był X-RUN – Pani Mogiła by w ATTIQ Lidze Biegów Górskich pozmieniało się co niemiara.

Do tego doszła jeszcze Przehyba i mamy naprawdę solidne przemeblowanie.

Katarzyna Wilk wygrywając wspomniany X-RUN awansowała z 3 pozycji na pierwszą, spychając na zajmowane wcześniej przez siebie 3 miejsce dotychczasową liderkę – Wiolettę Kościelniak (Runners Team Nysa),

Foto: Marcin Mucha

… którą wyprzedziła jeszcze zwyciężczyni krótszego dystansu X-RUN’a – Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: X-RUN

4 pozycję utrzymała Jagoda Petryna (NOA)

Foto: Marcin Mucha

… a na 5 awansowała 3 zawodniczka na długim dystansie XRUN’a – Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team).

Wśród mężczyzn fotel lidera obronił znakomity Czech – Pavel Brydl (Muay Running Team) – który już w najbliższy weekend powalczy w Lądku w biegu kat.M.

Po zwycięstwie w XRUN z miejsca spoza TOP10 aż na drugą pozycję awansował – Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel), a na trzecią, czwarty w X-RUN – Daniel Żuchowski (Muay Running Team).

Foto: Marcin Mucha

Na miejsce 4 z 5 awansował Paweł Chlipała (#Dzida) – zwycięzca krótszego dystansu X-RUN’a.

Foto: Marcin Mucha

Ale prawdziwe emocje czekają nas od najbliższego weekendu bo zbliżamy się do całej serii biegów wyższych kategorii – na pierwszy ogień idzie Golden Mountain Trail w Lądku.

Foto: Ultra Lovers – Jacek Deneka

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na bieg podsumowujący ten trudny sezon 2020 ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 10 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 7.111 zawodników (2.064 kobiety i 5.047 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(3) Katarzyna Wilk – 595 pkt
2.(2) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
3.(1) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 470 pkt
4.(4) Jagoda Petryna (NOA) – 465 pkt
5.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 385 pkt
6.(-) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team)- 330 pkt
7.(5) Justyna Adamus – Kowalska (Biegiem Przez Chybie) – 315 pkt
8.(6) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 300 pkt
9.(8) Iwona Kulik (Kudowianka Run) – 290 pkt
10.(-) Weronika Kozioł (Team Mountain Fuel) – 280 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(144) Urszula Krupa (Ziemia Kłodzka) – 85 pkt
2.(348) Hanna Brzosko (TKN Tatra Team) – 40 pkt
3.(476) Anna Majerczyk (TKN Tatra Team) – 20 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(2) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
2.(9) Iwona Kulik (Kudowianka Run) – 290 pkt
3.(10) Weronika Kozioł (Team Mountain Fuel) – 280 pkt

Seniorki II (K30-39):

1. (1) Katarzyna Wilk – 595 pkt
2. (4) Jagoda Petryna (NOA) – 465 pkt
3. (6) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team)- 330 pkt

Masters (K40-49):

1.(2) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 470 pkt
2.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 385 pkt
3.(14) Katarzyna Krym (Night Runners Wrocław) – 235 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(18) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
2.(21) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt
3.(73) Katarzyna Bernat (Biegowa Świdnica) – 110 pkt

Weteranki II (K60+):

1-2.(387) Renata Jakubowska – 36 pkt
1-2.(387) Barbara Prymakowska (Tarnów) – 36 pkt
3.(488) Joanna Wierchoła (Klub Królika Stefana) – 15 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(7) Justyna Adamus – Kowalska (Biegiem Przez Chybie) – 315 pkt
2.(21) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 100 pkt
3.(83) Mirosława Witowska (Salco Garmin Team) – 100 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 310 pkt
2.(2) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt
3.(41) Małgorzata Drabik – Słomka (Active Academy) – 150 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(1) Katarzyna Wilk – 500 pkt
2.(4) Jagoda Petryna (NOA) – 465 pkt
3.(6) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team)- 330 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(3) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 270 pkt
2.(27) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 180 pkt
3.(17) Małgorzata Tomik (Mountain Fuel Team) – 160 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Agnieszka Guzek – 227 km
2. Katarzyna Gnot – 181 km
3. Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 130 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 500 pkt
2.(12) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 475 pkt
3.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 440 pkt
4.(5-6) Paweł Chlipała (#Dzida) – 420 pkt
5.(2) Zbigniew Jaworski – 400 pkt
6.(3) Rafał Kot (Muay Running Team) – 380 pkt
7.(5-6) Piotr Biernawski – 370 pkt
8.(20) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 352 pkt
9.(-) Łukasz Flisiński – 345 pkt
10.(4) Michał Norbert (KB Sobótka) – 342 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(12) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 305 pkt
2.(78) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 120 pkt
3.(309) Bartłomiej Szparagała (Mad Runners) – 52 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(4) Paweł Chlipała (#Dzida) – 420 pkt
2.(24) Karol Ziajka (Finisz Rymanów) – 240 pkt
3.(28) Mikołaj Klimczak (Przedwojewski Mountain Team) – 215 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 475 pkt
2.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 300 pkt
3.(9) Łukasz Flisiński – 345 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 500 pkt
2.(5) Zbigniew Jaworski – 400 pkt
3.(6) Rafał Kot (Muay Running Team) – 380 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(8) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 352 pkt
2.(54) Marek Nosalik (MTA) – 157 pkt
3.(55) Marek Natkański (MOK Mszana Dolna) – 156 pkt

Weterani II (M60+):

1-3.(390) Roman Trzcieliński (PSY Warszawa) – 40 pkt
1-3.(390) Jacek Jachymski (Akademicki Klub Górski w Łodzi) – 40 pkt
1-3.(390) Stanisław Radzik (Sieprawska 5) – 40 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(37) Tomasz Nosal (Zakopane) – 190 pkt
2.(21) Karol Urbańczyk (Non Stop Trail) – 165 pkt
3.(22) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 160 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(5) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 330 pkt
2.(4) Paweł Chlipała (#Dzida)– 320 pkt
3.(16)Grzegorz Opiał (Gorący Potok) – 290 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 450 pkt
2.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 440 pkt
3.(6) Rafał Kot (Muay Running Team) – 380 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(22) Tomasz Frącz (Wapienica) – 255 pkt
2.(32) Roman Ficek (HOKA One One Team) – 200 pkt
3.(44) Marek Kadłubicki (Sportowy Tryb Życia) – 180 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Ryszard Borówka (Pędziwiatr i Kołdrian) – 240 pkt
2. Grzegorz Karawacki (Kęckie Harpagany) – 236 pkt
3. Adam Prończuk (WeHlcooli) – 225 pkt

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1.        Muay Running Team – 63 pkt 

2.       Alpin Sport HOKA One One – 48 pkt 

3.        Team Mountain Fuel – 33 pkt

4  Runners Team Nysa – 18 pkt

5-6.        NOA – 17 pkt

5-6.    Salco Garmin Team – 17 pkt

-> Tutaj znajdziecie szczegółowy Regulamin ATTIQ Ligi Biegów Górskich <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*