Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.1) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.1)

Zimowym Górskim Maratonem Ślężańskim ruszyliśmy z naszą coroczną zabawą czyli Ligą Biegów Górskich ATTIQ.

Na zboczach masywu Ślęży ponad 700 zawodników rywalizowało na dwóch dystansach 43km i 24km.

Dłuższy dystans posiadał z racji otwarcia sezonu wyższą, kategorię S i to właśnie najlepsi z zawodniczek i zawodników z tego dystansu zostali naszymi pierwszymi liderami.

Zawody te wygrał w znakomitym stylu najwyżej sklasyfikowany w roku 2019 zawodnik zagraniczny, świetny Czech – Pavel Brydl (Muay Running Team).

Foto: Paweł Młyński

Na miejscu drugim finiszował wielokrotny medalista Mistrzostw Polski – Miłosz Szcześniewski z Salco Garmin Team.

Foto: Kalina Żaczek z Pstrykam i znikam

A na najniższym stopniu podium stanął Piotr Jedwabny.

Wśród Pań najlepsza okazała się Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) i to ona zostanie naszą pierwszą liderką ATTIQ Ligi.

Foto: Kalina Żaczek z Pstrykam i znikam  oraz Paweł Młyński

Na miejscu drugim Jagoda Petryna a na trzecim Katrzyna May -Adamek.

W ten sam weekend w Beskidach odbył się Bieg Po Zdrój gdzie na starcie pojawiło się kilku znakomitych zawodników – dotyczy to zwłaszcza dwójki zwycięzców: dwukrotnej złotej medalistki Mistrzostw Polski z 2019 r. – Zuzanny Mokros reprezentującej od tego sezonu Salco Garmin Team ….

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

… oraz zawodnika INOV-8 (dwukrotnego brązowego medalisty MP 2019) – Marcina Kubicy.

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

Liczymy że ta znakomita dwójka powalczy w tym sezonie o podium w Lidze.

A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A w najbliższy weekend czeka was kolejna impreza biegowa: Zimowy Półmaraton Gór Stołowych

Po pierwszej kolejce w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 851 zawodników (218 kobiety i 633 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open:

1. Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt
2. Jagoda Petryna (NOA) – 180 pkt
3. Katarzyna May-Adamek (Rakownia) – 160 pkt
4. Małgorzata Lusawa (Bieganie Po MPK) – 140 pkt
5. Martyna Jakóbczyk – 120 pkt
6. Katarzyna Bernat (Biegowa Świdnica) – 110 pkt
7-8. Natalia Bihun (GT RAT) – 100 pkt
7-8. Aleksandra Gruszka – 100 pkt
9. Beata Borowicz (KWP Wrocław) – 95 pkt
10-11. Ewelina Michalak (Kotwica Brzeg) – 90 pkt
10-11. Anna Kaszuba-Czarnecak – 90 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(5) Martyna Jakóbczyk – 120 pkt
2.(20) Aleksandra Barańska (NOA) – 65 pkt
3.(22) Urszula Podolak (Przedwojewski Running Team) – 60 pkt

Seniorki II (K30-39):

1. (2) Jagoda Petryna (NOA) – 180 pkt
2. (4) Małgorzata Lusawa (Bieganie Po MPK) – 140 pkt
3-4.(7-8) Natalia Bihun (GT RAT) – 100 pkt
3-4 (7-8) Aleksandra Gruszka – 100 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt
2.(3) Katarzyna May-Adamek (Rakownia) – 160 pkt
3.(9) Beata Borowicz (KWP Wrocław) – 95 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(6) Katarzyna Bernat (Biegowa Świdnica) – 110 pkt
2.(32) Krystyna Drąg (Sudeckie Wycieczki Biegowe) – 35 pkt
3.(39) Jolanta Woszczak (Strzeliński Klub Biegacza Granit) – 20 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(1) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt
2.(2) Jagoda Petryna (NOA) – 180 pkt
3.(3) Katarzyna May-Adamek (Rakownia) – 160 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open:

1. Pavel Brydl (Muay Running Team) – 200 pkt
2. Miłosz Szcześniewski (SALCO Garmin Team) – 180 pkt
3. Piotr Jedwabny – 160 pkt
4. Dawid Stefański (www.dziewiczagorabiega.pl) – 140 pkt
5. Rafał Kot (Emerald Rabbit) – 120 pkt
6-7. Bartosz Roskosz (Jelcz Traithlon Project) – 100 pkt
6-7. Aleksander Badowski (Team Moutain Fuel Polska) – 100 pkt
8-10. Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 95 pkt
8-10. Radosław Boniec – 95 pkt
8-10. Daniel Sobczak (KB Sobótka) – 95 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(8-10) Radosław Boniec – 95 pkt
2.(15) Mikołaj Klimczak (Juvenia Głuchołazy) – 80 pkt
3.(17) Gabriel Pankała (Państwowa Straż Pożarna Oława) – 75 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Miłosz Szcześniewski (SALCO Garmin Team) – 180 pkt
2.(3) Piotr Jedwabny – 160 pkt
3.(4) Dawid Stefański (www.dziewiczagorabiega.pl) – 140 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 200 pkt
2.(5) Rafał Kot (Emerald Rabbit) – 120 pkt
3.(11) Marcin Siciarz (Liberolawa.pl) – 90 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(8-10) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 95 pkt
2.(19) Cezary Kupiński (MKS Siechnice) – 70 pkt
3.(32) Robert Kuriata (ZTL Złotoryja) – 39 pkt

Weterani II (M60+):

1.(41) Roman Trzcieliński (PSY Warszawa) – 30 pkt
2.(55) Mirosław Kopacz – 20 pkt
3.(64) Ryszard Nesterowic (LKS Iskra Jaszkowa) – 15 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 200 pkt
2.(2) Miłosz Szcześniewski (SALCO Garmin Team) – 180 pkt
3.(2) Piotr Jedwabny – 160 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1-3. Runners Team Nysa – 20 pkt

1-3. Muay Running Team – 20 pkt

1-3. NOA – 20 pkt

4. Salco Garmin Team – 19 pkt

 

-> Tutaj znajdziecie szczegółowy Regulamin ATTIQ Ligi Biegów Górskich <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong– innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*