Dla Beskidzkiego Centrum Onkologii - BiegiGorskie.pl

Dla Beskidzkiego Centrum Onkologii

Biegacze z Podbeskidzia, w związku z epidemią koronawirusa, postanowili zorganizować zbiórkę przeznaczoną na zakup środków ochronnych dla służb medycznych bielskiego szpitala.

W akcję pomocy zaangażowało się finansowo 50 osób. Zbiórka zakończyła się w kwocie 2331 zł a samo stowarzyszenie Ultra Beskid Sport dodatkowo przekazało ze swoich funduszy 1000 zł. Zbiórka trwała od 5.05.2020 i
odbywała się przez portal zrzutka.pl.

Po uzgodnieniach z dyrektorem Beskidzkiego Centrum Onkologii zakupiliśmy i przekazaliśmy:

Maski na gumkę 3 warstwowe – 200szt,

Fartuch PE Rolka – 10 opakowań,

Fartuch ochronny – 10 opakowań,

Kombinezony L i M – 20 sztuk,

Maski ochronne – 15 szt.,

Płyn do dezynfekcji rąk – 5 szt,

Rękawice Touch N Tuff – 10 opakowań

– Osłona na obuwie – 2 opakowania.

Środki ochronne trafiły już do izby przyjęć szpitala na ul. Wyspiańskiego a także oddziału paliatywnego na ul. Emilii Plater w Bielsku-Białej.

Należy dodać, że powyższe przedmioty darowizny odpowiadały wymaganiom ustawy z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych i uzyskały pozwolenie do dopuszczenia do obrotu zgodnie z ustawą Prawo Farmaceutyczne.

Dodatkowo do naszej akcji przyłączyła się nasza zaprzyjaźniona firma, Machiko Sportswear, która przekazała 100 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku.

W tym miejscu, w imieniu całego Zarządu Ultra Beskid Sport chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyłączyły się do naszej akcji. Wspólnie mogliśmy zrobić coś dobrego w tym trudnym dla czasie. Możemy
powiedzieć, że biegacze mieli minimalny wpływ na większe bezpieczeństwo służb medycznych a także pacjentów bielskich szpitali. Dbajmy o tych, którzy stoją na pierwszej linii: lekarzy, pielęgniarki, ratowników, salowe i cały personel służby zdrowia.”- mówi Krzysztof Krzempek prezes Ultra Beskid Sport.

Inicjatorem i koordynatorem akcji pomocowej było bielskie stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, znane w świecie biegów górskich. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.ultrabeskid.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*