Jak odzież izolacyjna sprawdzi się w terenie - BiegiGorskie.pl

Jak odzież izolacyjna sprawdzi się w terenie

Odzież izolacyjna to jeden z najlepszych wynalazków w dziedzinie ubrań funkcyjnych. Stosowana zarówno przez biegaczy i sportowców chcących uprawiać aktywność fizyczną także w zimniejszych miesiącach, jak i przez amatorów górskich spacerów i dłuższych wypraw pieszych czy rowerowych, izolacja jest niemalże niezbędnym elementem ubioru koniecznym do zachowania właściwej temperatury ciała. Koszulki, bluzy, kurtki typu softshell – sprawdź, czy nie brakuje ich w twojej szafie i przygotuj się na bezpieczne wyprawy terenowe.

Jak skompletować odzież outdoorową?

Choć o odzieży izolacyjnej mówi się zwykle w kontekście miesięcy jesienno-zimowych, podstawowe elementy dostępne w tej kategorii mogą być z powodzeniem stosowane także latem. Sposób, w jaki pozwalają skórze oddychać sprawia, że z łatwością unikniesz przepocenia się na szlaku spacerowym, rowerze czy w trakcie porannego biegu, ale też nie zmarzniesz, gdy zaskoczą cię niespodziewane podmuchy wiatru. Co jednak ważniejsze, z odzieżą izolacyjną zbudujesz solidną, odzieżową bazę, którą możesz z powodzeniem łączyć z innymi ubraniami, tworząc niezwykle ciepłą, oddychającą barierę dla twojego organizmu.

Do podstawowych elementów odzieży izolacyjnej które powinny znaleźć się w twojej szafie zaliczymy z pewnością wszelkiego rodzaju topy i koszulki z krótkim rękawkiem. Pasujące właściwie na każdą okoliczność, w tym zarówno casualowe wypady wycieczkowe w góry, jak i treningowe przebieżki po okolicy, koszulki wykonane z poliestru lub niezwykle miękkiej bawełny to niezbędny dodatek do twojej garderoby. Wybierz fason, który lubisz i kolor, w którym czujesz się najlepiej – wbrew temu, jaką opinię może mieć odzież izolacyjna, jej wygląd wcale nie musi być nudny i typowo „sportowy”, na co oferta sklepu Addnature.pl jest najlepszym dowodem.

Szczególnym powodzeniem wśród wielbicieli outdooru cieszą się z tego powodu tzw. koszulki codzienne, wykonane najczęściej z wysokiej jakości bawełny. Ich fasony pozwalają na swobodne noszenie koszulki w ciągu dnia, ale też komfort podczas uprawiania sportu, dzięki czemu możesz z powodzeniem rozpocząć nieplanowany wyścig ze znajomymi i nie wyglądać po nim jak osoba, która wpadła w ubraniu do basenu.

Nie zmarznij! Odzież chroniąca przed chłodem

Odzież izolacyjna może być stosowana z powodzeniem latem, jednak głównym skojarzeniem jakie ma się z tego typu ubraniami są właśnie aktywności fizyczne uprawiane w zimniejszych miesiącach roku. Najważniejszą cechą odzieży izolacyjnej jest tu właśnie możliwość jej warstwowego zakładania bez utraty właściwości takich jak oddychalność materiału. Jeśli planujesz dłuższy wyjazd na festiwal, wycieczkę w góry czy po prostu lubisz uprawiać sport z samego rana, koszulki i koszule z długim rękawem będą po prostu niezastąpione. Z powodzeniem ubierzesz je na lżejszy top, który da ci opcję zrzucenia wierzchniej warstwy, gdy zrobi się za ciepło, ale też ochronisz się przed wiatrem i niższą temperaturą podczas wyprawy w teren bez obaw, że wyjście na słońce od razu spowoduje przegrzewanie się.

Ostatnią warstwą pozostają już tylko lekkie bluzy i kurtki izolacyjne, w tym także wszelkiego rodzaju nakrycia typu softshell. Coraz bardziej popularne zarówno wśród amatorów sportu, jak i po prostu wielbicieli outdooru, softshelle to doskonała ochrona przed wiatrem, lekkim deszczem i niepogodą, a jednocześnie dobra izolacja termiczna podczas chłodnych poranków i wieczorów. Nałożona na koszulkę ochroni cię przed niekorzystną temperaturą, ale nie przegrzeje też w pierwszych promieniach słonecznych i pozwoli skórze oddychać, co podczas biegów i wysiłku jest niezwykle istotne – wystawienie rozgrzanej skóry na niskie temperatury to przecież prosty przepis na przeziębienie.

Odzież izolacyjna – na pewno ją polubisz

Czy to jako fan biegania, rowerów, przełajów, czy zwyczajnych wycieczek górskich, czy jako stały bywalec festiwali i amator spania pod namiotami, decydując się na wprowadzenie do swojej garderoby odzieży izolacyjnej z pewnością nie pożałujesz. Dostępna w asortymencie sklepu online z wyposażeniem outdoorowym Addnature.pl odzież izolacyjna gwarantuje odpowiedni poziom ochrony przed temperaturami na zewnątrz bez jednoczesnego przegrzewania cię czy blokowania perspiracji podczas większego wysiłku. Nie ma argumentu, który przekonałby nas, że bez odzieży izolacyjnej da się przeżyć w terenie. Cóż, może i się da, ale czy warto się męczyć ze zmianami pogody, skoro można wyposażyć się w ubrania, w których pogoda przestanie być wrogiem twojego treningu?

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*