1 września startuje Półmaraton Fantoma - BiegiGorskie.pl

1 września startuje Półmaraton Fantoma

W pierwszą sobotę września (01.09) w Kurowie odbędzie się czwarta edycja Półmaratonu Fantoma. Imprezami towarzyszącymi półmaratonowi będzie: Bieg pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa ( ok. 7 km ), Marsz Nordic Walking o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Stryszawa ( ok. 7 km).

W tym roku po raz pierwszy w Kurowie będą rywalizowali także kolarze górscy na dystansie 21 km w ramach I FANTOM MTB RACE. Półmaraton, bieg górski oraz marsz NW należą do Triady Powiatu Suskiego.

Przypomnijmy, każdy zawodnik , który wystartował w Międzynarodowym Biegu po Ziemi Makowskiej lub weźmie udział w IV Półmaratonie Fantoma oraz IV Charytatywnym Biegu Niepodległości ( 10.11) otrzyma specjalną statuetkę oraz certyfikat udziału.

Pomysłodawcą Półmaratonu Fantoma Piotr Pieczara z grupy Fantom Ratownictwo Medyczne – który do tej pory zabezpieczał od strony medycznej tego typu imprezy sportowe, a przy organizacji pomaga Stowarzyszenie Mocni Pomocni, Gmina Stryszawa oraz 2 MP Group.

Biegacze, którzy przyjadą do Kurowa na półmaraton rywalizować będą na trasie biegu górskiego o dystansie 21 km i przewyższeniu 750 m. Niezwykle malownicza trasa prowadzi przez osiedla Podgronie i Krale w Lachowicach, Kępę w Kurowie, osiedle Polany w Pawelce, a także Kocoń.

Zawodników biorących udział w półmaratonie oraz kolarstwie górskim kierować do mety będą tabliczki ze strzałkami oraz biało-niebieskie taśmy; biorący udział w marszu NW i biegu krótkim podążać będą za biało-zielonymi taśmami.

Start i meta zawodów znajdować się będą na boisku przed Szkołą Podstawową w Kurowie.

Rejestracja zawodników odbywa się przez formularz internetowy na stronie https://www.pomiar-czasu.pl/kalendarz.php do 25 sierpnia 2018 r. ( niższe opłaty startowe). Po tym terminie możliwość rejestracji dniu zawodów w Biurze Zwodów.

Biuro Zawodów ( szkoła) w dniu imprezy czynne będzie od godziny 7.30 – 13. 00.

UWAGA :
– od 7.30 – 9.30 – bieg górski na 7 km
– od 7. 30 – 11.00- półmaraton i marsz NW
– od 7.30 – 13. 00 – kolarze górscy

Pierwsi wystartują uczestnicy biegu na 7 km ( godzina 10.00), następnie o 11.30 zawodnicy półmaratonu, miłośnicy Nordic Walking o godzinie 11.35, a o godzinie 14.00 kolarze górscy.

Bieg Fantoma będzie połączony z Piknikiem Rodzinnym podczas którego na pewno nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Na boisku szkolnym będą zorganizowane także zawody sportowe dla dzieci i młodzieży, pokazy ratownictwa medycznego, które zaprezentuje Szkoła Pierwszej Pomocy FANTOMA.

Zapraszamy 1 września do Kurowa na sportowe zakończenie wakacji !

Więcej informacji na stronie:
https://www.facebook.com/events/890804821103560/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*