5 najlepszych zagranicznych biegów górskich - BiegiGorskie.pl

5 najlepszych zagranicznych biegów górskich

Wielu naszych rodaków uwielbia aktywnie spędzać czas, a dotyczy to także podróży zagranicznych, które niejednokrotnie są połączone z uczestnictwem w różnego rodzaju wydarzeniach. Mowa tutaj, np. o maratonach czy biegach w przestrzeni miejskiej, ale i o wiele trudniejszych, m.in. górskich warunkach. To właśnie tym ostatnim przyjrzyjmy się dzisiaj nieco dokładniej. Oto najlepsze zagraniczne biegi górskie oraz podpowiedzi, jak zorganizować taki wyjazd.

5 najlepszych zagranicznych biegów górskich

Zagraniczne podróże niejedno mają imię. Dla niektórych są sposobem na odwiedzenie najciekawszych miejsc w danej lokalizacji, inni natomiast wybierają się do obcego kraju w poszukiwaniu nowych wyzwań. Bez wątpienia jednym z nich jest wzięcie udziału w którymś z najpopularniejszych biegów górskich na świecie, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Zagraniczne biegi górskie – gdzie warto się wybrać?

Nie ma co kryć, że biegi górskie śmiało można zaliczyć do ekstremalnych aktywności. Wszystko z uwagi na trudny teren, stosunkowo długie trasy i spore przeciążenia, które wymagają od śmiałków odpowiedniego przygotowania, zarówno fizycznego, jak i mentalnego. Poniżej prezentujemy nasz subiektywny wybór 5 najlepszych zagranicznych biegów górskich, które już same w sobie stanowią wielkie wyzwanie, ale mogą być też dobrym pretekstem do poznania nowych miejsc.

1. Transvulcania (Hiszpania)

Bieg odbywa się w La Palma, czyli jednej z Wysp Kanaryjskich i stanowi nieoficjalne rozpoczęcie sezonu biegów górskich na naszym kontynencie. Z tego powodu bieg ten jest uznawany za jeden z najważniejszych w całym kalendarzu biegowym w Europie. Z racji tego, że odbywa się w pięknej scenerii, z widokiem m.in. na Ocean Atlantycki, jest też jednym z najpopularniejszych tego typu wydarzeń i biorą w nim udział biegacze z całego świata. Odbywa się w drugi weekend maja na dystansie 74 kilometrów.

2. DIagonale Des Fous (Francja)

To jeden z najbardziej ekstremalnych biegów górskich w Europie, którego historia zaczyna się już w 1989 roku. Dystans to 164 kilometry, a suma przewyższeń wynosi blisko 10 tysięcy metrów! Wydarzenie odbywa się na francuskiej wyspie Reunion, a na uczestników czeka szereg wyzwań, a co za tym idzie – emocji.

3. Transylwania 100 (Rumunia)

Na naszej liście nie może zabraknąć jednego z najbardziej klimatycznych wydarzeń biegowych na świecie, a mianowicie Transylwania 100 na dystansie 100 kilometrów (bieg główny), jak i krótszych, 20-kilometrowych dystansach. Bieg odbywa się oczywiście w Rumunii, a trasa wiedzie po górach znanych z legend o Drakuli. Choćby z tego powodu warto zainteresować się tą imprezą i zastanowić nad startem!

4. La Sportiva Lavaredo Ultra Trail (Włochy)

Piękne widoki połączone z piekielnie trudną trasą, która liczy – w zależności od wyboru – od 20 do 120 kilometrów. Bieg odbywa się Dolomitach, z widokiem na jedne z najpiękniejszych masywów górskich na naszej planecie.

5. El Gruce (Argentyna i Chile)

Bieg odbywa się w Patagonii na terenie Chile oraz Argentyny, a dystans 100 kilometrów podzielony jest na trzy etapy. To, co wyróżnia ten bieg spośród innych, to zmienność trasy. W związku z tym każdego roku na uczestników czekają zupełnie inne wyzwania i atrakcje, a całość trwa aż trzy dni!

Jak zorganizować podróż?

Do wszystkich tych miejsc dolecimy z Polski samolotem i to w rozsądnych cenach. Całą wyprawę można kompleksowo zaplanować za pośrednictwem eSky.pl, gdzie znajdziemy oferty wszystkich linii lotniczych, w tym połączenia z Warszawy, dostępne na stronie: https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/waw/0/0/warszawa. Przy okazji można dokonać rezerwacji noclegu, najlepiej w pakiecie Lot+Hotel, co pozwoli na zoptymalizowanie kosztów podróży. Wybierając się za granicę, nie można zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia podróżnego, które znajdziemy także na eSky.pl.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*