7 audiobooków które warto zabrać na trening - BiegiGorskie.pl

7 audiobooków które warto zabrać na trening

Nastały czasy, w których każdy dba o idealną formę. Nie jest to tylko plan na lato czy wesele, staje się to dodatkowym elementem codzienności. Podczas treningu coraz częściej sięgamy po coś co umili nam ten czas, co pozwoli szybciej i sprawniej wykonać trening. Mowa tutaj o muzyce, ale również o audiobooku. W trakcie biegu na bieżni, wspaniałej serii ćwiczeń na konkretną partię ciała, czy innych ćwiczeniach mamy okazję do wysłuchania ulubionego audiobooka. Akcja danej historii miesza się z wysiłkiem, który trenuje również nasz mózg, a głos lektora umila nam czas ćwiczeń i zachęca do wysłuchania audiobooka również po treningu.

Podczas trenowania audiobook pozwala nam zapomnieć o zmęczeniu oraz o mijającym czasie. Dzięki temu nasz trening staje się bardziej efektywny i zadowalający. Audiobook daje nam inne emocje, niż słuchanie np. energetyzującej muzyki, podczas gdy wysłuchiwana historia wyczula i wzbogaca czas treningu. Ciekawą propozycją audiobooka dla sportowców może być nowość autorstwa Remigiusz Mroza „Wybaczam Ci” jest to doskonały kryminał, dla każdego, który zachęca Nas swoją lekkością i wciąga Nas w rozwiązanie tej zagadki. Ina Kobryn prowadzi spokojne życie, spełnia się w pracy, nie ma żadnych powodów do zmartwień- tak wydaje się nam na samym początku słuchania. Wszystko zaczyna się od konta męża na Facebooku i krótkiej wiadomości od nieznajomej dziewczyny. Audiobook już od samego początku zachęca do wysłuchania, a czym dalej „w las” tym trudniej przestać słuchać. Akcja daje nam ciągle do myślenia, pojawia się coraz więcej tajemnic, zwrotów wydarzeń i więcej pytań bez jasnej odpowiedzi. Kolejną propozycją dla wysłuchania podczas treningu to audiobook „Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem” autorstwa Karoliny Wilczyńskiej jest to opowieść pełna miłości, ważnych życiowych problemów i rodzinnych tajemnic. Miłka trafia nieświadomie do jednej kawiarenki za rogiem, nie wiedząc czy to dobre miejsce dla niej. Barman, kelnerka nie są zbyt mili, aż pewnego dnia poznaje dziwną wróżkę, bluesmana Bogdana i kotka Włóczęgę. Czy Miłka znalazła swoje miejsce na ziemi, tego się dowiemy z tego audiobooka. Inną propozycją dla ćwiczących, może być audiobook autorstwa Franciszka Marka Piątkowskiego „Powiernik”. Akcja zaczyna się od przyjścia do młodego mecenasa pewnego starszego Pana i tajemniczej propozycji. Fabuła trzyma w napięciu, i napędza do dalszego słuchania. Do tej pory była to tylko jakaś historia, czytanie znaków, szykowanie obrzędów, a teraz to zakazana tajemnica. Następnym ciekawym audiobookiem do odsłuchania to autor: Zibi Szelest „Nowy święty Graal”. Lekka przygoda z wątkiem kryminalnym i elementami humorystycznymi. Z uniwersyteckiego laboratorium znika domniemane DNA Chrystusa , pozyskane z jednej z rozsianych po całym świecie relikwii. Stolica Apostolska, która nie chce ujawnić tej kradzieży zleca odnalezienie sprawców swojemu zaufanemu współpracownikowi. Do akcji wkracza Zibi Szelest, Polak ale czy ma on jakiekolwiek zdolności, a może pakowanie się w kłopoty. Stawka jest wysoka bo tajemnica nie powinna wyjść na jaw. Następną pozycją audiobooka do umilania nam biegania czy innych treningów może być „Zapłata” autorstwa Małgorzaty Rogali kryminał psychologiczny. Akcja zaczyna się od zamordowania syna adwokata. Sprawa sięga przeszłości i staje się zagadką. Aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk radzą sobie ze zbrodniami, a przy tym zachowują zimną krew, trzeba audiobook wysłuchać do końca wtedy się dowiemy czy na pewno.

Audiobook z innej serii dla ćwiczących, tym razem obyczaj autorstwa Lucy Maud Montgomery „Dziewczę z sadu”. Romantyczna, wciągająca historia, gdzie główny bohater Eric zakochał się w niemej dziewczynie. Przesłanie o prawdziwej miłości, która nie zna granic i zdarza się tylko raz, dla której każdy jest w stanie wszystko poświęcić. Propozycja z innej beczki do zabrania na trening to audiobook Agnieszki Płoszaj „ Ogrodnik”, powieść idealna, która łączy wątki kryminalne, sensacyjne i romansowe. Cała akcja kręci się wokół Julii i Mani, a zagadka ma swoje korzenie w gorącej Samarkandzie.  Następną  propozycją audiobooka może być powieść obyczajowa „Ostatni śnieg” Rafał Pacześ. Czarny humor, który opowiada współczesną historię o kulisach przemysłu rozrywki, i losie chłopaka z łódzkiej ulicy w brutalnych realiach polskiego kapitalizmu.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*