Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.4) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.4)

Za nami 4 kolejka Ligi Biegów Górskich Dare 2b. Tym razem blisko 300 zawodników ścigało się w Nowym Targu w Icebug Winter Trail, 17-kilometrowym zimowym biegu anglosaskim.
.
Zwyciężył 6 zawodnik Ligi Biegów Górskich 2017 – Piotr Biernawski (ATTIQ Team/ Salming) co pozwoliło mu na awans na 11 miejsce open.
.
W TOP10 mężczyzn niewielkie zmiany:
.
Na prowadzeniu nadal zwycięzca Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego – Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team).
.
.
Na miejscu drugim, piąty zawodnik Ligi 2017 – Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming).
.
.
A na miejscu 3-4 Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki)  i drugi zawodnik Ligi 2017, Mistrz Polski UltraSkyrunning – Robert Faron (Salco Garmin Team).
.
.
.
Awans do TOP10 – na miejsce 7-8 zanotował 4 zawodnik w Icebug Winter Trail i drugi w Zadymie – Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), który jednocześnie wyszedł na prowadzenie w stylu anglosaskim.
.
Foto: Grzegorz Stolarczyk
.
Podobnie wygląda sytuacja wśród kobiet – tu także w czołówce niewielkie zmiany:
.
Na prowadzeniu czołowe zawodniczki Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego – Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) przed Marią Domiszewską (Ustrzyki Dolne) i Sylwią Bondarą (JacekBiega Running Team).
.
.
I tutaj także spory awans z miejsca 21 na ósme zanotowała Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 4 zawodniczka Icebug Winter Trail.
.
.
A już w najbliższy weekend czeka nas jeszcze więcej emocji bo przed nami rozgrywany na 4 dystansach Zimowy Janosik oraz 21-kilometrowy pierwszy bieg z cyklu XRUN – Tajemnicze Kopce. Więc śmiało można być pewnym zmian w czołówce.
.
Tymczasem po 4 kolejkach Ligi Dare 2b – jest Was już ponad 500 punktujących zawodników!
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) – 300 pkt

2.(2) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 285 pkt

3.(3) Sylwia Bondara (JacekBiega Running Team) – 280 pkt

4.(4) Natalia Mierzlikin (Warszawa) – 260 pkt

5.(5) Katarzyna Cekowska (Siedliska) – 220 pkt

6.(6) Aneta Ściuba (Stay Insade) – 200 pkt

7.(7) Iryna Masnyk (AGRO-NATURA Ukraina) – 180 pkt

8.(21) Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 180 pkt

9.(8) Regina Krenzel (Jarosław) – 160 pkt

10.(9) Alicja Krótki (Tarnowskie Góry) – 140 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

1.(…) ……… – … pkt
2.(…) ……… – … pkt
3.(…) ……… – … pkt

Seniorki I(K20-29):

1.(1) Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) – 300 pkt
2.(4) Natalia Mierzlikin (Warszawa) – 260 pkt
3.(6) Aneta Ściuba (Stay Insade) – 200 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Sylwia Bondara (JacekBiega Running Team) – 280 pkt
2.(7) Iryna Masnyk (AGRO-NATURA Ukraina) – 180 pkt
3.(9) Regina Krenzel (Jarosław) – 160 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Katarzyna Cekowska (Siedliska) – 220 pkt
2.(8) Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 180 pkt
3.(14) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 100 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(2) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 285 pkt
2-3.(91) Małgorzata Wolska (WOLSCY BROTHERS TRIATHLON TEAM) – 46 pkt
2-3.(91) Danuta Jedrichovska (-) – 46 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(99) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 45 pkt
2.(122) Anna Morawska (Warszawa) – 30 pkt
3.(126) Barbara Kroenke (OBOZYBIEGOWE.PL) – 26 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(…) ……… – … pkt
2.(…) ……… – … pkt
3.(…) ……… – … pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 180 pkt
2-5 (15) Elżbieta Witek (Baryczka) – 100 pkt
2-5 (15) Julia Honkisz (Nutrend Team/Aktywne Beskidy) – 100 pkt
2-5 (15) Sandra Mikołajczyk (Silesia Runners Club) – 100 pkt
2-5 (15) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 100 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) – 300 pkt
2.(2) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 285 pkt
3.(3) Sylwia Bondara (JacekBiega Running Team) – 280 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(…) ……… – … pkt
2.(…) ……… – … pkt
3.(…) ……… – … pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 300 pkt

2.(2) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 280 pkt

3-4.(3) Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 260 pkt

3-4.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 260 pkt

5.(4) Piotr Babis (-) – 240 pkt

6.(6) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 200 pkt

7-8.(7) Tomasz Polański (B4sport) – 180 pkt

7-8.(15) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 180 pkt

9.(8) Stanisław Ważny (Biegomania Lubaczów) – 160 pkt

10.(9) Radosław Boniec (Żory) – 160 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(…) ……… – … pkt
2.(…) ……… – … pkt
3.(…) ……… – … pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 300 pkt
2.(5) Piotr Babis (-) – 240 pkt
3.(10) Radosław Boniec (Żory) – 160 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 280 pkt
2.(6) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 200 pkt
3.(8) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 180 pkt

Masters (M40-49):

1-2.(2-3) Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 260 pkt
1-2.(2-3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 260 pkt
3.(7) Tomasz Polański (B4sport) – 180 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(14) Grzegorz Czyż (GRUPA AZOTY -AUTOMATYKA TARNÓW) – 130 pkt
2.(67) Andrzej Leszczyński (BODY Club) – 61 pkt
3.(118) Krzysztof Strzępka (KROKODYLE KOLBUSZOWA) – 36 pkt

Weterani II (M60+)

1.(98) Roman Jurczak (Rzeszów) – 45 pkt
2.(149)  Ryszard Klamut (Haczów) – 30 pkt
3.(154) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 29 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(…) ……… – … pkt
2.(…) ……… – … pkt
3.(…) ……… – … pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 180 pkt
2.(11) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 100 pkt
3-5.(17) Ignacy Domiszewski (MKS Halicz) – 100 pkt
3-5.(17) Bartłomiej Czyż (Kraków) – 100 pkt
3-5.(17) Wojciech Probst (Inov-8) – 100 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 300 pkt
2.(2) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 280 pkt
3-4.(3-4) Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 260 pkt
3-4.(3-4) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 260 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(…) ……… – … pkt
2.(…) ……… – … pkt
3.(…) ……… – … pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2018 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.02.17 –  Zimowy Janosik  (58km – Kat.I, 45km – Kat.S, 20km – Kat.I, 10km – Kat.I)

2018.02.17 –XRUN – Tajemnicze Kopce (Kat.I)

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*