Icebug Winter Trail przeszedł do historii - BiegiGorskie.pl

Icebug Winter Trail przeszedł do historii

Tradycyjnie w drugą sobotę lutego fani górskiego biegania zgromadzili się przed GOPR’ówką w Nowym Targu. W tym roku na linii startowej zameldowało się blisko 300 śmiałków.

Trasa to prawdziwy gorczański klasyk o długości 17 km: żółtym szlakiem przez Hereściak na Wisielkówkę, dalej dookoła Turbacza prosto pod schronisko gdzie zlokalizowany był punkt żywieniowy. Prócz gorącej herbaty od Teekanne zawodnicy mieli do dyspozycji owoce i słodycze. Po uzupełnieniu kalorii zawodnikom pozostawał długi zbieg do doliny Małego Kowańca skąd przez Czarnotówkę wzdłuż stoku Długa Polana prosto na metę!

Zwycięzcą piątej edycji Icebuga został Piotr Biernawski, który wbiegł na metę z czasem 1:16:43. Drugi miejsce zajął Kacper Kościelniak (1:17:01). Podium dopełnił Rafał Klecha (1:17:58).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Kinga Gomołysek, której pokonanie 17 km zajęło godzinę, 35 minut i 49 sekund. Druga była Katarzyna Gacek (1:36:47), a trzecia Anna Halska (1:39:37).

Zawodnicy potwierdzali że trasa w tym roku była wyjątkowo przyjazna. Stosunkowo niewielka ilość lodu i sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły ukończyć trasę wszystkim zawodnikom. Najlepsi słabsze niż w zeszył roku wyniki tłumaczyli kopnym śniegiem w środkowym odcinku trasy.

Na każdego uczestnika tegorocznej edycji czekał atrakcyjny pakiet startowy oraz pamiątkowy medal. W tym roku dzięki termom Gorący Potok zawodnicy w pakiecie znaleźli darmowy wstęp do strefy basenowej jako idealna forma „pobiegowej” regeneracji!

Przypomnijmy, że organizatorami tegorocznej edycji jest Burmistrz miasta Nowy Targ oraz Stowarzyszenie Biegam po Górach.