Garmin Forerunner – zegarki dla biegaczy - BiegiGorskie.pl

Garmin Forerunner – zegarki dla biegaczy

Osoby trenujące regularnie rozpoznają firmę Garmin głównie po dwóch, flagowych seriach zegarków sportowych – outdoor’owych zegarkach Fenix oraz sportowych modelach Forerunner. Ta druga seria adresowana jest zwłaszcza do biegaczy, kolarzy, pływaków i triathlonistów, choć skorzystają z niej także przedstawiciele innych dyscyplin.

Co oferują poszczególne modele Forerunner?

Garmin Forerunner 945

Najnowszy model oferuje możliwość słuchania muzyki podczas treningu, a także płacenia bezdotykowego z wykorzystaniem GarminPay. Dodatkowo, producent zadbał o dostęp do kolorowych map topograficznych, które wspierają nawigację, a także liczne funkcje śledzenia, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo na szlaku.

Nie mogło w nim oczywiście zabraknąć funkcji treningowych, jak chociażby GarminCoach. Urządzenie Garmin Forerunner 945 oferuje precyzyjny pomiar tętna z nadgarstka, ale także pomiar pułapu tlenowego oraz dynamiki biegowej. Zegarek jest w stanie określić poziom wytrenowania, a także oszacować efekt konkretnej jednostki treningowej oraz przedstawić obciążenie treningowe w skali całego tygodnia. Dla osób trenujących naprawdę na serio, to sprzęt idealny.

Garmin Forerunner 735

Kolejny zaawansowany model adresowany do triathlonistów. Oferuje wsparcie dla pomiaru dynamiki biegu oraz mierzy pułap tlenowy, wydolność i próg mleczanowy. Producent wyposażył go także w wirtualnego partnera treningowego oraz asystenta odpoczynku. Przy użyciu odpowiedniego czujnika umożliwia nawet pomiar tętna podczas aktywności w wodzie. To lekki i wygodny zegarek, który doskonale sprawdzi się zarówno na zawodach, jak i na treningu, jako zaawansowany monitor aktywności.

Model 735 na bieżąco śledzi aktywność przez całą dobę. Dzięki temu ma się wgląd w ilość spalonych kalorii, wykonanych kroków oraz jakość i długość snu. Jest także kompatybilny z serią produktów Varia, które pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa na treningach poza domem.

Garmin Forerunner 645

Zegarek z pulsometrem, wbudowanym modułem GPS oraz możliwością wykonywania płatności zbliżeniowych, a w wybranych wersjach, także z wbudowanym odtwarzaczem MP3. Oprócz śledzenia na bieżąco podstawowych parametrów biegowych, jak czas, tempo, dystans i tętno mierzone z nadgarstka otrzymuje się także dostęp do pomiarów zaawansowanej dynamiki biegowej. Dodatkowo, zegarek informuje o stanie wytrenowania, aktualnym pułapie tlenowym i obciążeniu treningowym z ostatnich 7 dni. Nowością jest pomiar obciążenia beztlenowego i jego stosunku do obciążenia tlenowego.
W modelu 645 odnaleźć można funkcję wzywania pomocy, która umożliwia wysłanie wiadomości do kontaktów alarmowych za pomocą jednego przycisku, kiedy okaże się to niezbędne.

Garmin Forerunner 245

Elegancki i stylowy design tego zegarka skrywa ogromny potencjał treningowy. Model 245 oferuje bieżące monitorowanie aktywności fizycznej pod kątem poziomu obciążenia organizmu, dynamiki biegu i pułapu tlenowego. Oczywiście zegarek mierzy także dystans, tempo biegu i interwały. Wbudowany moduł GPS dba o precyzyjną nawigację w terenie, a zaimplementowane w pamięci zegarka gotowe plany treningowe pozwolą na ciągły rozwój.

Zegarek pełni także funkcję pulsoksymetru, mierząc poziom natlenienia organizmu – zarówno ciągu dnia, jak i podczas snu. Producent zadbał także o pomiar nastroju i wewnętrznej energii dzięki funkcji BodyBattery oraz o możliwość śledzenia cykli menstruacyjnych (zarówno regularnych, jak i nieregularnych) i związanych z nimi objawów.

Seria Forerunner ciągle się rozwija, a kolejne modele są coraz lepiej wyposażone. Nieważne czy trenuje się rekreacyjnie, czy przygotowuje do ważnych zawodów, bez problemu znajdzie się wśród jej przedstawicieli zegarek, który odpowie na potrzeby i sprawi, że trening stanie się jeszcze większą przyjemnością, a sukces pojawi się sam.

Pełną ofertę zegarków z tej serii można obejrzeć u autoryzowanego partnera marki: Garmin Forerunner w abcGPS.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*