Zimowy Bojko Trail ........... - BiegiGorskie.pl

Zimowy Bojko Trail ………..

Zimowe Bojko, czyli biegowa premiera roku!

data: 25 lutego 2023 roku
miejsce: Brzegi Górne (Berehy)
dystans: 21 kilometrów
przewyższenia: 1250 m

Nie od dziś Bieszczady działają na wyobraźnię każdego miłośnika trailu. Wiadomo też, jak trudno jest tam zorganizować bieg, zwłaszcza taki, którego trasa prowadziłaby przez najpiękniejsze szlaki krainy wilka, rysia i niedźwiedzia. My o tym doskonale wiedzieliśmy i dlatego od lat staraliśmy się zgodę na przeprowadzenie zawodów w samym sercu Bieszczadów. Nie było łatwo, ale dzięki życzliwości i dobrej współpracy z dyrekcją BPN oraz Bieszczadzkiej Grupy GOPR udało się wytyczyć 21-kilometrową trasę prowadzącą przez kultowe bieszczadzkie szlaki.

Trasa „Tołhaja” jest naprawdę wyjątkowa. Start w Brzegach Górnych, meta w Wołosatem, a między nimi to, co Bieszczady mają najlepszego i najpiękniejszego do zaoferowania. Jeżeli tylko zdecydujecie się zmierzyć z legendą bieszczadzkich beskidników, a wierzymy, że tak właśnie będzie, to swoją przygodę zaczniecie w Berehach Górnych. Trasa poprowadzi Was czerwonym szlakiem przez Połoninę Caryńską do Ustrzyk Górnych i dalej przez Szeroki Wierch na Tarnicę, z której niebieskim szlakiem zbiegniecie na metę w Wołosatem. Pomyślcie tylko o widokach, które na Was czekają!

Jak zawsze bardzo poważnie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa. Każdy z zawodników otrzyma nadajnik GPS, a nad wszystkim czuwać będą niezawodni medycy, ratownicy GOPR oraz najlepsi na świecie wolontariusze. Herbatkę na Przełęcz pod Tarnicą wniosą na własnych plecach!

Łaskawy limit czasowy da Wam szansę na delektowanie się pięknymi widokami z Caryńskiej, czy Tarnicy, natomiast mistrzowie migawki zadbają, żeby „Tołhaj” na zawsze zapadł w waszej pamięci.

Zimowy Bojko Trail wchodzi w skład cyklu Tour de Zbój, którego trasa prowadzi przez Spisz, Tatry, Roztocze i Bieszczady. Co roku wyruszamy w trasę, która wiedzie przez najpiękniejsze i wyjątkowe miejsca, które przyciągają swoim niezwykłym urokiem i historią.

Jeżeli chcecie poznać nowe biegowe szlaki, odkryć znane miejsca na nowo, doświadczyć radości przekraczając linię mety, witać wschód słońca na szlaku, poczuć słodki ciężar medalu na szyi i smak zwycięstwa nad swoimi słabościami, ten cykl jest zdecydowanie dla Was! Tour de Zbój został tak pomyślany, by każdy biegacz, niezależnie od wieku, doświadczenia i osiągnięć czuł się z nami wyjątkowo.

I jeszcze jedno. Oprócz wspólnej pasji, jaką są biegi trailowe łączy nas chęć niesienia pomocy. W minionym roku zebraliśmy 75515 złotych, które przeznaczone są na pomoc osobom potrzebującym, mieszkającym na terenie gmin, w których przeprowadzamy zawody.

Dołączcie do naszej zbójeckiej rodziny. Lepszej okazji niż start w Zimowym Bojko Trail nie znajdziecie. Spotkajmy się zatem 25 lutego w Ustrzykach Górnych w Zajeździe Pod Caryńską. Serdecznie zapraszamy! Będzie ściganie, będzie pięknie i będzie dobra zabawa!

Link do zapisów:

https://ratemytrail.com/enrolment/zimowy-bojko-trail-2023

autor zdjęć: Waldemar Czado

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*