Winter Trail Małopolska –zapisy - BiegiGorskie.pl

Winter Trail Małopolska –zapisy

Ten festiwal biegów górskich wrósł już w krajobraz Beskidu Wyspowego i Gorców. Rokrocznie, tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, zawodnicy z kraju i zagranicy podejmują wysiłki na tych wymagający trasach.

WTM zmienia się, ewoluuje. Od ubiegłorocznej grudniowej edycji Organizatorzy postawili jedynie na najtrudniejsze dystanse. „Zaczynamy od 45 km. To nasz najkrótszy dystans i tak już zostanie. Nasze zawody są jednymi z najtrudniejszych zimowych wyzwań biegowych w Polsce. Dokręciliśmy śrubę. Od 45 km do 140 km!” – mówi Paweł Derlatka, kierownik zawodów.

„Kiedy zaczynasz biegać ultra, myślisz, że to tylko długi dystans, który trzeba pokonać – więcej siły, więcej energii, ale orientujesz się w pewnym momencie, że jesteś w ciemnym lesie, zupełnie sam, wchodzisz na jakąś straszną górę śniegu i masz różne myśli. Z jednej strony – po co mi to a z drugiej strony – kocham to bardzo. Jestem sobie tu sam, cichutko, walczę ze swoimi słabościami wdrapuję się na górę i jest ekstra. Polecam.” – relacjonował nocną część biegu zawodnik WTM64 Marek Matlok.

Koronny dystans 140 km z przewyższeniami 8150 m+/ 8150 m-, w 2023 r., ukończyło 22 uczestników (w tym jeden po czasie).

Najlepszy czas osiągnął Krzysztof Lachor: 22 godziny 53 minuty i 23 sekundy. Kolejny biegacz Krisztián Csipi Takács pojawił się na mecie 2,5 godziny po pierwszym zawodniku – 25h 29min 35 s. Trzeci na metę przybiegł Mariusz Bartosiński z czasem 26 h 03 min 00 s.

Bieg ukończyły trzy kobiety: Justyna Witek z czasem 29:08:12, co dało tej zawodniczce 9 miejsce w kategorii open Justyna Gwizdak z czasem 30:20:06 (12 miejsce OPEN) i Jana Bulíčková z czasem 30:56:04 (14 miejsce OPEN).

Pozostałe dystanse w ramach WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA mają 105 km 64 km i 45 km.

Każdy z nich jest wyjątkowy. Wzrasta liczba zawodników którzy rokrocznie pokonują coraz trudniejszy dystans: 45 km 64 km i kolejne. Organizatorzy zawodów stawiają na ciepła atmosferę i wsparcie nad rywalizacją, co warto spróbować i sprawdzić.

Kolejna edycja WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA odbędzie się 14-15 grudnia 2024 r. Zapisy trwają: link

Wcześniej odbędzie się letnia edycja wydarzenia – Ultra-Trail® Małopolska.

Więcej informacji oraz pełne wyniki WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA znajdują się stronie organizatora: utm.run

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*