Ultra-Trail® Małopolska 2024 - BiegiGorskie.pl

Ultra-Trail® Małopolska 2024

Ultra-Trail® Małopolska 2024: tylko wymagające dystanse!

Ta świetna przygoda zaczyna się już niebawem: 24-26 mają 2024 r.

Zapisy trwają!

Ultra-Trail® Małopolska, festiwal biegów górskich, którego trasy wiodą przez Beskid Wyspowy i Gorce to z pewnością jedno z najtrudniejszych wyzwań biegowych w Polsce.

Festiwal gromadzi prawdziwych twardzieli z Polski i zagranicy niemal od dekady.

Start i meta 60 km od Krakowa, przeprawa przez malownicze Gorce i Beskid Wyspowy, a przede wszystkim wielka przygoda.

Festiwal obejmuje dość długie dystanse – najkrótszy ma około 49 km, kolejne: 64 km, 105 km, 170 km i 240 km.

Co ważne:

– w każdym z biegów, co około 20 km jest punkt odżywczy: każdy wege, bo Run/ Eco/Vege/Charity to motto organizatora wydarzenia, Fundacji 4 Alternatywy,
– organizator zapewnia transport dla zawodników rezygnujących na trasie (przy drogach dojazdowych, nie w lesie a podobno zdarzały się i prośby o odbiór biegacza z lasu!),
– wydarzenie zabezpiecza Grupa Podhalańska GOPR,
– zawodnicy najdłuższych dystansów otrzymują trackery GPS i można śledzić ich poczynania na żywo,
– każdy bieg to pętla,
– Beskid Wyspowy to wymagający teren obejmujący szereg oddzielnych wzniesień: żeby wejść na kolejny, musisz zejść z tego, na którym jesteś, wspinaczka i zbiegi, wspinaczka i zbiegi.

Trudne zawody w pięknych okolicznościach przyrody. W jeden weekend można zobaczyć wszystkie szczyty Beskidu Wyspowego i przebiec przez całe Gorce.”- mówi Paweł Derlatka, kierownik zawodów.

Zapraszamy do nas! Zapewnimy Wam wsparcie w realizacji biegowych celów na naszych zawodach. Zadbamy o Was.” – mówi Piotr Jasiński, Prezes Zarządu Fundacja 4 Alternatywy, organizatora zawodów.

Prosimy Was przy tym o wsparcie naszej akcji Człowiek zwierzakowi bratem – poprzez przyniesienie do Biura zawodów karmy dla bezdomnych psów i kotów, koców, legowisk. Drugi sposób, w jaki możecie pomóc przy okazji startu w zawodach, to wietrzenie Waszych szaf – przynieście koszulki biegowe, spodenki, buty, w których nie biegacie dla biegających pacjentów Ośrodków MONAR. Sport pomaga w wychodzeniu z uzależnień.” – dodaje Piotr Jasiński.

W edycjach Ultra-Trail® Małopolska, które odbyły się dotychczas udział wzięli zawodnicy z wielu krajów świata m.in. Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Indii, Japonii, Korei Południowej, Litwy, Łotwy, Niemiec, Republiki Południowej Afryki, Rosji, Słowacji, Szwecji, Tajwanu, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy.

Głosami internautów Ultra-Trail® Małopolska została wybrana najlepszą imprezą cykliczną w Małopolsce w ramach konkursu Turystyczne Skarby Małopolski organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Małopolską Organizację Turystyczną.

Więcej informacji:

www.utm.run

fb/UltraTrailMalopolska

„Projekt zrealizowano przy wsparciu ze środków Województwa Małopolskiego”

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*