Ultra Kamieńsk coraz bliżej - BiegiGorskie.pl

Ultra Kamieńsk coraz bliżej

Góra Kamieńsk po raz ósmy stanie się areną zmagań miłośników biegów górskich. Impreza zaplanowana jest w dniach 6 – 7 sierpnia 2022 roku, zapisy cały czas trwają. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl i będą aktywne do 31 lipca do godziny 23:59.

Przypomnijmy, że rywalizacja na Ultra Kamieńsk odbywa się na trzech dystansach 10 km z +/- 410 m przewyższenia oraz na dobrze znanych trasach z poprzednich edycji: 25 km i 50 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 700 m i +/- 1300 m.

Po raz drugi w ramach imprezy odbędą się zawody MTB Kamieńsk, czyli górski maraton rowerowy na dystansie 50 km i 25 km. Tras zostały tak zaprojektowane, że każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno doświadczeni zawodnicy jaki początkujący, którzy chcą zacząć przygodę z zawodami mtb.

Tradycją stało się już, że zawodnicy kończący zmagania w Ultra Kamieńsk na mecie otrzymują pamiątkowe gliniane medale przygotowane przez Warsztat Gancarski rodziny Konopczyńskich, który ma ponad 200 letnią historię. Dla wszystkich zawodników w strefie finiszera z owocowym bufetem, słodkimi przekąsami oraz napojami „chłodzącymi”.

Organizatorem Ultra Kamieńsk jest stowarzyszanie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk, impreza jest współfinansowana z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki . Patronat nad imprezą objęli Gmina Kamieńsk oraz Nadleśnictwo Bełchatów.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na www.ultrakamiensk.pl oraz na profilu

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*