Ruszają zapisy na Tatra Fest Bieg 2022! - BiegiGorskie.pl

Ruszają zapisy na Tatra Fest Bieg 2022!

Mistrzostwa Polski w Skyrunningu na ultra dystansie – Zakopane – 20.08.2022 – 65 km i 5 tyś metrów przewyższenia – Tatra Fest Bieg 2022

W tym roku spotkamy się po raz piąty i będzie to edycja wyjątkowa, bo zostanie rozegrana w randze Mistrzostw Polski w Skyrunningu. Na linii startu Tatra Fest Biegu w Zakopanem po raz kolejny stanie kilkuset zawodników, by zmierzyć się z wymagająca i urokliwą 65 km trasą poprowadzoną w całości na terenie Tatr.

Tatra Fest Bieg to najpiękniejsze i najtrudniejsze ultra w Polsce i jeśli byłeś u nas na trasie, to doskonale wiesz o co chodzi. Jeśli Cię jeszcze nie było, to właśnie masz szansę żeby się przekonać.

Zapisy na bieg startują 24 stycznia o godzinie 19:00 i potrwają do 7 lutego do godziny 19:00. Ze względu na ograniczenia ilościowe w tym roku wprowadziliśmy biegi kwalifikacyjne po których wyłonimy zawodników na listę startową drogą losowania.

Foto: Pietruszka Fotografia

Zaplanujcie ten sierpniowy weekend pod Tatrami wraz z całą rodziną. Dolina Białego spod której będziecie startowali, uznawana jest za najpiękniejszą reglową dolinę w Polsce. Idealnie wpisuje się na krótki, obowiązkowy spacer waszych kibiców, bez obaw, że nie zdążą nagrodzić uśmiechami wracających na metę.

Foto: Pietruszka Fotografia

Marzy Ci się spektakularne zdjęcie na tatrzańskiej grani? Jest duża szansa, że po tym biegu takie będziecie mieli w swojej kolekcji. Oficjalnymi fotografami Tatra Fest Biegu 2022 zostali Jan Nyka, Jacek Deneka – Ultralovers, Dariusz Boroń, Kaja Osikowska-Tasz – Pietruszka Photography i Ariel Wojciechowski. Nie musisz wypatrywać ich na trasie. To oni znajdą Ciebie.

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

Szczegóły trasy Tatra Fest Bieg 2022

START Gugu Park Linowy Zakopane ➡️ Dolina Białego ➡️ Przełęcz Białego ➡️ Kuźnice ➡️ Hala Gąsienicowa ➡️ Sucha Przełęcz ➡️ Kasprowy Wierch ➡️ Przełęcz pod Kopą Kondracką ➡️ Kopa Kondracka ➡️ Małołączniak ➡️ Krzesanica ➡️ Ciemniak ➡️ Dolina Tomanowa ➡️Dolina Kościeliska – Schronisko Ornak ➡️ Iwaniacka Przełęcz ➡️ Ornak ➡️ Siwy Zwornik ➡️ Starorobociański Wierch ➡️Kończysty Wierch ➡️ Jarząbczy Wierch ➡️ Łopata ➡️ Wołowiec ➡️ Rakoń ➡️ Grześ ➡️ Dolina Chochołowska – schronisko ➡️ Ścieżka nad Reglami ➡️ Niżnia Kominiarska Polana ➡️ Dolina Kościeliska – Cudakowa Polana ➡️ Przysłop Miętusi ➡️ Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki ➡️ Przełęcz w Grzybowcu ➡️ Polana Strążyska ➡️ Czerwona Przełęcz ➡️ Dolina Białego ➡️ META Gugu Park Linowy Zakopane

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

Mapa trasy dostępna jest pod poniższym linkiem

https://bit.ly/3xTD2jO

Na mecie oprócz medali i regeneracyjnego posiłku, czekać będzie na Was i Waszych bliskich szereg atrakcji.

Foto: Pietruszka Fotografia

Więcej informacji
www.tatrafestbieg.pl
https://www.facebook.com/tatrafestbieg
https://www.instagram.com/tatrafestbieg/

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*