Świerc i Hercog w 24 Hodin Na Lyse Hore

Już w najbliższy weekend, tuż za naszą południową granicą – w Czechach, parę kilometrów na południe od Cieszyna czekają nas niecodzienne zmagania miłośników górskich długich dystansów.
Górscy ultramaniacy ścigać się będą przez 24! godzinny na zboczach Lysej hory pojedynczo i w dwuosobowych zespołach na 12-kilometrowej pętli: Hotel Petr Bezruč (620 m.n.m. ) – Lysa hora (1324 m.n.m.).

Zawodnicy z drużyny biegać będą na zmianę, w ten sposób iż każdy będzie musiał pokonać jedną 12-kilometrową pętlę a drugi z zawodników w tym czasie będzie odpoczywał na szczycie, na którym znajdować się będzie pomiar czasu.

Na liście startowej widnieje już 141 zespołów dwuosobowych oraz 293 startujących indywidualnie.
Wśród zgłoszonych drużyn znajduje się polska nadzieja na zwycięstwo – drużyna Marcina Świerca i Piotrka Hercoga (Salomon Suunto Team).

Foto: Marcin Świerc w Tatrach (foto:A.Ząbczyńska)

Po kilku spektakularnych sukcesach w roku 2011 (zespołowe zwycięstwo tej pary w Biegu Rzeźnika, indywidualne sukcesy Marcina: wicemistrzostwo Polski na długim dystansie , I miejsce w Wysokogórskim Biegu im. F.Marduły – Zakopane (r.trasy), I miejsce w Maratonie Gór Stołowych (r.trasy), I  miejsce w Biegu Rzeźnika (r.trasy), II miejsce w AXA Mountain Marathon (Szwecja), II miejsce w Gorce Maraton) Marcin i Piotrek należą do jednych z głównych faworytów tej imprezy.

Foto: Piotr Hercog podczas „Półmaratonu Czarodziejska Góra” – foto ze zbioró Marka Swobody

Trzymajmy kciuki za naszych zawodników, zwłaszcza iż noce w tej okolicy zapowiadają się mroźne, a okolice Lysej Hory zasypane są grubą warstwą śniegu.

Zajawka o zawodach:

 

Zapowiedź z 22.01.2012

 

Portal postara się na bieżąco informować o sytuacji na trasie na naszej stronie na facebooku.

Więcej o zawodach na http ://www.lh24.cz/lh24/

Post navigation

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te