Pod choinkę Półmaraton - BiegiGorskie.pl

Pod choinkę Półmaraton

Właśnie rozpoczęły się zapisy na siódmą już edycję Półmaratonu Jeleniogórskiego i Jeleniogórskiej Dziesiątki. Impreza odbędzie się 7 kwietnia 2019 r. Start o 11:00 z Placu Piastowskiego w Cieplicach – Zdroju, które już chyba na dobre stały się wizytówką jeleniogórskiego biegania, bo przecież miejscowy Bieg Niepodległości również ma bazę właśnie tam. Trudno już sobie wyobrazić te biegi bez uzdrowiskowej atmosfery Cieplic i prowadzących do mety ścieżek Parku Zdrojowego.

Trasa półmaratonu znów ma w ofercie to po co wielu zawodników do Jeleniej przyjeżdża – widok na Karkonosze i piękną, wymagającą trasę na jednej rundzie.

Ci którzy biegli tu w 2018 roku, na pewno pamiętają wspaniałą słoneczną wiosenną pogodę i ośnieżone góry, które jeszcze się nie pożegnały z zimą.

Kolejny raz jeleniogórski bieg będzie okazją do rozpoczęcia sezonu startowego i wejścia z przytupem w biegową wiosnę. Limit czasu na pokonanie „połówki”: 3 h. „Dychy”: 1,5 h.

Do końca roku wpisowe na półmaraton to tylko 50 PLN, a na 10 km 45 PLN. Od 1.01.2019 opłaty wzrastają o kolejne 5 PLN i obowiązują do końca stycznia. Potem urosną znów. Rozszerzony pakiet startowy z koszulką można sobie zapewnić już od 70 PLN. Mastersi startujący w kategoriach 60+ zapłacą tylko 45 PLN (do 15.03.2019), podobnie jak rodzice biegnący z wózkami.

Na mecie na wszystkich czekać będą pamiątkowe medale, a oprócz tego oczywiście ciepły posiłek, depozyt, szatnie, bufet – meta i wspaniała atmosfera, która jest przecież stałym gościem jeleniogórskich biegowych imprez. Jak zwykle też – biuro zawodów bezpłatnie wydrukuje dyplom uczestnictwa – każdemu chętnemu.

Nowością w nadchodzącym roku będą też nagrody finansowe w klasyfikacjach open na obu dystansach. Tym razem nagrody open i miejsca na podium w kategoriach wiekowych nie będą się dublować. Będzie też klasyfikacja drużynowa.

Zapisy dostępne są na stronie organizatora. Tam również można znaleźć więcej szczegółów dotyczących imprezy i obu dystansów:
https://superbieg.pl

VII Półmaraton Jeleniogórski dla wielu zawodniczek i zawodników będzie pewnie dobrym i mocnym wejściem w kolejny biegowy sezon. Trzeba też pamiętać, że w góry stamtąd już naprawdę blisko, a przez następne kilka miesięcy organizatorzy właśnie tam będą zapraszać spragnionych górskich wrażeń biegaczy. Cykl biegów górskich Runner’s World Super Bieg również coraz bliżej…

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*