Ostatnie dni zapisów na Frassatiego! - BiegiGorskie.pl

Ostatnie dni zapisów na Frassatiego!

Bieg kategorii „M” tradycyjnie wystartuje znad brzegu Jeziora Międzybrodzkiego, a na zawodników czeka niespełna 22 km trasy, 1120 m. sumy przewyższeń i nagrody finansowe.

Już 11 czerwca spotkamy się nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego na starcie IV Górskiego Biegu Frassatiego. Na trasę wybiegną biegaczki i biegacze z całego kraju i nie tylko – na listach startowych obecni są uczestnicy z 5 państw. Jeszcze tylko do 1 czerwca można dołączyć do tego grona.

Regulamin biegu i link do zapisów znajdziecie na stronie biegfrassatiego.gosc.pl oraz na https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/562

Trasa Górskiego Biegu Frassatiego prowadzi szlakami turystycznymi wokół Międzybrodzia Bialskiego w Beskidzie Małym. Na dystansie 21,7 km uczestnicy pokonują około 1120 m sumy przewyższeń i zdobywają kilka szczytów: m.in. Nowy Świat, Gaiki, Rogacz, Magurkę Wilkowicką i najwyższy szczyt pasma – zaliczany do Korony Gór Polski Czupel. Rekord trasy należy do Marcina Kubicy, który pokonał cały dystans w 1 g. 40 min., a rekordzistką wśród kobiet jest Urszula Paprocka – 1 g. 59 min. Co roku zresztą ten półmaraton górski charakteryzuje nie tylko świetna atmosfera i dobra zabawa na trasie i mecie, ale także bardzo wysoki poziom rywalizacji sportowej.

Zwycięzcami kolejnych edycji byli: wśród panów – Marcin Kubica, Robert Faron i Adrian Bednarek, a wśród pań – Anna Arseniuk i dwukrotnie Urszula Paprocka. Na podium stawali też tacy biegacze i biegaczki jak Paulina Tracz (dwukrotnie), Błażej Knutelski (dwukrotnie), Mariusz Miśkiewicz, Piotr Jaśtal, Anna Skalska, Anna Kącka, Agnieszka Dygacz, Paulina Skrzypczyk, Tomasz Kawik i Rafał Jura.

W tym roku na finiszerów czekają niezwykłe, ręcznie robione, ceramiczne, wypalane medale.

Bieg został wyróżniony trzema statuetkami w ostatnim plebiscycie „Złote Kozice” – wygrywając w dwóch kategoriach.

Patron biegu – bł. Pier Giorgio Frassati – był młodym Włochem, żyjącym na początku XX wieku w Piemoncie, u stóp Alp. Był bardzo aktywny w górach (uprawiał m.in. narciarstwo i wspinaczkę górską), a także ofiarnie służył najbardziej potrzebującym, ubogim mieszkańcom Turynu. W czasie tej służby zaraził się polio, która to choroba doprowadziła do jego nagłej śmierci 4 lipca 1925 r. Organizatorem biegu jest Instytut Gość Media”, a sponsorem głównym PKN Orlen.

W czasie biegu zostanie też rozegrana dodatkowa klasyfikacja dla osób duchownych: III Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich oraz dodatkowa klasyfikacja gminna (gmina Czernichów).

Zarejestrować można się jeszcze na https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/562

Zapraszamy też na fanpage i wydarzenie fb biegu.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*